گفته می شود متا کارمندان خود را از بحث درباره سقط جنین در کانال های داخلی منع کرده است


به گزارش نیویورک تایمز، متا از کارمندان خواسته است که درباره حکم اخیر دادگاه عالی علیه وید بحث نکنند. این شرکت با استناد به یادداشت ۱۲ مه پس از افشای پیش‌نویس تصمیم روز جمعه، پیام‌هایی را در دستگاه‌های ارتباطی داخلی خود که به این موضوع اشاره می‌کردند، حذف کرد. در این سند، غول رسانه‌های اجتماعی گفته است که به دلیل “خطر بالای ایجاد یک محیط کاری خصمانه” اجازه بحث آزاد در مورد سقط جنین در محل کار را نمی‌دهد.

یکی از کارمندان به لینکدین رفت تا ناامیدی خود را از این وضعیت ابراز کند. مهندس نرم افزار Ambrose Vess گفت: “در پلت فرم داخلی محل کار ما، سرپرستان بلافاصله پست ها یا نظراتی را که نشان دهنده سقط جنین است حذف می کنند.” مکالمات محدود فقط باید در گروه‌های حداکثر ۲۰ کارمند که دستورالعمل را دنبال می‌کنند، اما نه در خارج از آن. متا بلافاصله به درخواست Engadget برای اظهار نظر پاسخ نداد.

روز جمعه، متا همچنین به کارمندان گفت که هزینه های سفر را برای کارمندانی که نیاز به دسترسی به مراقبت های بهداشتی و خدمات باروری خارج از ایالت دارند «تا جایی که قانون اجازه دهد» بازپرداخت می کند. این سیاستی است که چندین شرکت فناوری، از جمله گوگل، پیش از تصمیم روز جمعه دنبال می‌کردند، که پس از حکم دادگاه عالی به نفع سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون، دوباره تکرار شد.

جمعه اولین بار نیست که متا برای جلوگیری از بحث در مورد موضوعات بحث برانگیز در محل کار، کارکنان خود را تغییر می دهد. پس از ترور جورج فلوید در سال ۲۰۲۰، این شرکت خط مشی ارتباطی قابل احترام خود را به روز کرد. در آن زمان، شرکت به کارمندان گفت که نمی تواند در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی در کانال های محل کار در سراسر شرکت بحث کند.