یادداشت تفاهم همکاری های تجاری بین ایران و سازمان امنیت غذایی اسلامی


تفاهم نامه همکاری های تجاری بین ایران و سازمان امنیت غذایی اسلامی در زمینه تولیدات کشاورزی و مواد غذایی به امضای معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت و رئیس سازمان امنیت غذایی اسلامی رسید. سازمان.

به گزارش پایگاه خبری آنلاین؛ در سفر علیرضا پمان، معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت به ازبکستان، تفاهم نامه همکاری تجاری در زمینه تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی بین ایران و سازمان امنیت غذایی اسلامی امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، اطلاعات کریدورهای تجاری درون سازمان همکاری اسلامی (OIC) و طرح های تجاری در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی در منطقه است. ، معاوضه خواهد شد.

همچنین جمهوری اسلامی ایران و سازمان همکاری اسلامی کشاورزی و محصولات غذایی و کالاهای وابسته به منظور تسهیل تجارت متقابل بین کشورهای عضو، به منظور ارتقا و توسعه تجارت متقابل محصولات کشاورزی و غذایی بین جمهوری ایران و ایران. کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (OIC) متعهد به تضمین امنیت غذایی پایدار و اجرای طرح‌های تجارت کشاورزی، سرمایه‌گذاری تجاری و همکاری چندجانبه در یک یادداشت تفاهم هستند.

همچنین دو طرف بر همکاری در برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، تامین کالا و استفاده از ابزارهای مالی اسلامی برای حمایت از توسعه تجارت تاکید کردند.