یادواره شهدای خلبان دفاع مقدس در سالن قشقایی – تئاتر آنلاین


یادواره هشت سال شهدای خلبان دفاع مقدس شامگاه جمعه ۱۵ آبان ماه با اجرای برنامه «بخش هایی از زندگی های بسیار» با حضور چند تن از خلبانان هوانیروز برگزار شد. .

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی نمایش، شب گذشته (۱۵ آبان ماه) نمایش «بخش هایی از جان های نجات دهنده» به مناسبت گرامیداشت هشت سال خلبانان دفاع مقدس اجرا شد. این نمایش با حضور خلبانان هوانیروس، مدیریت مجموعه تئاتر شهر و تماشاگران در تالار قشقایی روی صحنه رفت.

در ابتدای این مراسم شیو دیناروند تهیه کننده و کارگردان نمایش «قسمت هایی از زندگی های بسیار» با مرور خاطرات شهدای زن خلبان دفاع مقدس درباره این نمایش توضیح داد: من به زیبایی اعتقاد دارم. جنگ را باید به یاد آورد نه با سیاهی آن پرداخت.

دیناروند گفت: این نمایش حاصل یک سال تحقیق من و نویسنده کیوس احمدی درباره زندگی شش خلبان شهید دفاع مقدس است که از زبان همسرانشان و از زبان همسرانشان روایت شده است. این خلبانان بسیار مفید بودند. آنها ممکن است مستقیماً در جنگ حضور نداشته باشند، اما به طور غیرمستقیم مؤثرتر از همسرانشان بودند.

یکی از مهمانان این برنامه سرهنگ خلبان امین علایی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه ایمنی مانند سلامتی است و تا زمانی که این اتفاق نیفتد اهمیت آن را درک نمی کنیم، گفت: سلامتی و سلامتی و سلامتی و حفظ سلامتی است.

وی گفت: امنیت حاصل تلاش قهرمانانی است که نامشان را نشنیده اید. حاصل تلاش افرادی است که حتی در جنگ شرکت نکردند. چهل سال پیش، هواپیما وسیله ای ناشناخته بود. وقتی در اولین پرواز هواپیمای F4 کابین خلبان را دیدم فکر کردم آدم عجیبی است که می تواند این هواپیما را بلند کند، اما امیر سرتیپ علیرضا رودباری سه بار خروج یا اجکتور از هواپیما انجام داد. منفجر شد

خلبان علی در پایان سخنان خود گفت: عراق ساعت ۱۴ بعد از ظهر که فرودگاه ها تعطیل بود به آنها حمله کرد و خلبانان ما اولین کسانی بودند که به این حمله پاسخ دادند. اینها کسانی هستند که با هواپیماهایی پرواز می کنند که ما فقط می خواهیم آنها را ببینیم و از خاک این سرزمین محافظت کرده اند در حالی که سایر کشورها برای حضورشان فرش قرمز گذاشته اند.

در پایان تابلوی نمایش ‘بخش هایی از چند زندگی’ به امضای میهمانان برنامه سردار سرتیپ علیرضا رودباری، سرهنگ خلبان امین علایی، سرهنگ خلبان احمد خدابندلو، سرهنگ خلبان محمدرضا ملکی و سید محمد جواد طاهری رسید. مدیریت مجموعه تئاتر شهر و مخاطبان به تماشای این اثر نشستند.

نمایش «بخش هایی از زندگی» به نویسندگی کیانوس احمدی و تهیه کنندگی و کارگردانی شیو دینارند تا پنجشنبه ۲۱ آبان ماه در ۲ جلسه در تالار قشقایی به نمایش در می آید.