یکی از کارمندان سابق توییتر گفت که آنها در ۶ ژانویه سعی کردند به مردم هشدار دهند که “مردم خواهند مرد.”


نقش توییتر در شورش های ۶ ژانویه بار دیگر در کانون توجه قرار گرفت. در طول جلسه استماع روز سه شنبه، کمیته منتخب مجلس که در مورد حمله ۶ ژانویه تحقیق می کرد، شهادت یکی از کارمندان سابق توییتر را ارائه کرد که گفت آنها سعی داشتند به دیگران در شرکت هشدار دهند که خشونت در ۶ ژانویه رخ خواهد داد.

این کمیته به توئیت ۱۹ دسامبر رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ اشاره کرد که در آن وعده داده بود که یک تجمع “بی رحمانه” در واشنگتن دی سی در ۶ ژانویه برگزار می کند. آنها گفتند که این توییت به عنوان “دعوت به اقدام و در برخی موارد فراخوانی به سلاح” برای حامیان او عمل کرده است.

در ۵ ژانویه، یکی از کارمندان سابق توییتر گفت واضح است که تظاهرات خشونت آمیز خواهد بود، اما “هیچ مداخله ای وجود ندارد.” کمیته نتوانست کارمند سابق را که صدایش در شهادت ضبط شده مشخص نبود، شناسایی کند. هرزه. جیمی راسکین گفت که کارمند سابق “در تیم مسئول سیاست های تعدیل محتوا و پلت فرم” بوده و در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در شرکت کار کرده است.

این کارمند گفت: “من التماس می کردم و پیشگویی می کردم و سعی می کردم این واقعیت را مطرح کنم که اگر در آنچه می بینیم دخالت نکنیم، مردم خواهند مرد.” و در ۵ ژانویه متوجه شدم که مداخله ای در راه است.”

این کارمند همچنین گفت که توییتر پس از اظهارات ترامپ که به پسران پراید گفته بود در طول مناظره ریاست‌جمهوری در اوایل سال ۲۰۲۰ “ایستادگی” کنند، در نظر گرفت قوانین خود را تغییر دهد، اما این شرکت در نهایت از انجام این کار خودداری کرد.

وقتی یکی دیگر از کاربران توییتر از او پرسید که آیا ترامپ می توانست بدون تعلیق این کار را انجام دهد، کارمندش پاسخ داد: «نه». آنها اشاره کردند که توییتر پلتفرم رسانه اجتماعی مورد علاقه ترامپ است. من معتقدم توییتر از دانستن اینکه آنها همچنین مورد علاقه و پرکاربردترین سرویس رئیس جمهور سابق هستند لذت می برد و از داشتن چنین قدرتی در اکوسیستم رسانه های اجتماعی لذت می برد.

در بیانیه ای، جسیکا هررا-فلانیگان، معاون سیاست عمومی توییتر، گفت که این شرکت در مورد نقش خود در رویدادهای منتهی به ۶ ژانویه “روشن” است.

از آنجایی که در پی حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره ایالات متحده، نگاه دقیقی به نقش خود در اکوسیستم اطلاعاتی گسترده‌تر انداخته‌ایم، و در نظر داریم که چگونه می‌توانیم پیشرفت کنیم، این واقعیت باقی می‌ماند که دستاوردهای بی‌سابقه‌ای داشته‌ایم. سرمایه گذاری های قابل توجه هررا-فلانیگان گفت که منابعی برای آماده شدن و پاسخ به تهدیدهای نوظهور در طول انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده است. ما در ۶ ژانویه از سیستم‌هایی که قبل از انتخابات ساخته‌ایم برای پاسخ به یک حمله بی‌سابقه در زمان واقعی استفاده کردیم و متعهد هستیم که این کار را دوباره برای مقابله با افراط‌گرایی خشونت‌آمیز در ایالات متحده و در سطح جهان انجام دهیم.»