یکی دیگر از پرچمداران سامسونگ گلکسی اس Exynos می تواند بدون تراشه وارد بازار شود


گوشی بعدی سری گلکسی اس سامسونگ می تواند پایان یک دوران باشد. به گفته تحلیلگر Ming-Chi Kuo، این شرکت پردازنده پرچمدار بعدی سری S خود را از کوالکام خواهد آورد. این یک گام مهم برای سامسونگ خواهد بود. در طول سال ها، این شرکت از هر دو پردازنده اسنپدراگون و اگزینوس در گوشی های پرچمدار خود استفاده کرده است.

مدلی که دریافت می کنید بستگی به محل زندگی شما دارد. در ایالات متحده، گوشی های سری گلکسی اس و نوت منحصرا با تراشه های کوالکام عرضه می شوند که باعث حسادت مشتریان سامسونگ در اروپا و آسیا می شود. در گذشته، تقریباً هر بار که سامسونگ نسخه‌های اسنپدراگون و اگزینوس گوشی‌های خود را عرضه می‌کرد، یا عملکرد بهتری نسبت به تراشه‌های داخلی این شرکت داشتند یا عمر باتری بهتری ارائه می‌دادند. پردازنده های کوالکام تجربه پایدارتری را در مورد برنامه ها و بازی ها ارائه می دهند.

Kuo نشان می دهد که واقعیت این است که سامسونگ نادیده گرفتن آن را بسیار دشوار می یابد. او در توییتر با اشاره به تراشه های پرچمدار سامسونگ و کوالکام نوشت: «S23 نمی تواند Exynos 2300 ساخت ۴ نانومتری سامسونگ را قبول کند، زیرا نمی تواند با SM8550 از همه جنبه ها رقابت کند. کو اضافه کرد که چنین تصمیمی سلطه کوالکام در بازار اندروید را بیشتر تقویت خواهد کرد.

دشوار است که بگوییم همه اینها برای آینده برند Exynos سامسونگ چه معنایی دارد. این شرکت سال‌ها با AMD برای طراحی و ساخت Exynos 2200 گلکسی S22 کار کرد، اما این تراشه از مشکلات مشابهی رنج می‌برد که پیشینیان خود را آزار می‌دادند. در ماه آوریل، TM Roh، رئیس سامسونگ موبایل به کارمندان گفت که این شرکت در حال کار بر روی تراشه‌ای است که مختص گوشی‌های هوشمند سامسونگ باشد، اما توضیحی در مورد تفاوت آن قطعه با طراحی‌های موجود Exynos این شرکت ارائه نکرد.