یک برنامه عملیاتی برای ستاد بازآفرینی شهری مادیا پرادش باید تدوین شود


به گزارش خبرنگار مهر ، فرزاد مخلص الائمه بعدازظهر پنجشنبه با حضور در ستاد بازآفرینی شهری استان مرکزی به عملکرد ضعیف مدیران ستاد بازآفرینی شهری و استانی اشاره کرد و گفت: البته مدیریت و پشت سر گذاشتن موضوع. . وی با بیان اینکه این میز در تصمیم گیری و اجرای برنامه های پایدار ناکارآمد است، وارد بخش خدمات شد.
وی ادامه داد: ۱۹۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق کم برخوردار زندگی می کنند و دولت برنامه های جدی در این زمینه دارد.
استاندار مرکزی گفت: باید به مناطق حاشیه ای اراک و ساوه رسیدگی شود و بافت های فرسوده و بافت های تاریخی دیگر شهرها نیز شناسایی شود و برنامه هایی برای احیاء و بهسازی آن وجود داشت و هیچ کاری انجام نشده است. بیرون این طرح در بخش بازسازی استان اصلا تصویب نشده است. متولی اصلی این حوزه اداره راه و شهرسازی است.
مخلص الائمه با تاکید بر اینکه برنامه اقدام مشترک ستاد بازآفرینی شهری در جلسه بعدی این ستاد ارائه می شود، تصریح کرد: سیاست دولت سیزدهم کاهش فاصله بین ثروتمندان و افراد کم برخوردار است. محله ها
وی با اشاره به اینکه برنامه اقدام مشترک ستاد بازآفرینی شهری باید به امضای همه اعضای ستاد اعم از شهردار و فرماندار برسد، گفت: شهرداری ها خط مقدم بازآفرینی شهری هستند و البته به دلیل وعده های داده شده توسط ستاد بازآفرینی شهری. شوراها مردم، مطالبه مردم از آنها و پیچیدگی مدیریت شهری بیشتر است.