یک درمان قوی یا یک داستان بزرگ؟ – مشاوره تغذیه سیار


عسل و دارچین: قدرت شفابخش یا داستان بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که این دو ماده در صورت ترکیب تقریباً می توانند هر بیماری را درمان کنند. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر کدام دارای خواص درمانی هستند ، اما ادعاهای متعددی در مورد ترکیب عسل و دارچین صحت ندارد. این مقاله به بررسی فواید عسل و دارچین می پردازد و حقایق را از افسانه ها و تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل به طور گسترده ای در آشپزی و به عنوان یک نوشیدنی خوش طعم مورد استفاده قرار می گیرد.

دارچین نیز جزء موادی است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم آن را فشار داده و خشک می کنند که به چوب دارچین معروف است. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی فهرستی طولانی از بیماری هایی را منتشر کرد که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند. از آن زمان ، ادعاهای تکان دهنده در مورد مخلوط عسل و دارچین افزایش یافته است.

در حالی که این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است که می تواند به عنوان مکمل نیز استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی دارد.

دارچین سیلان: این تنوع با عنوان “دارچین واقعی” شناخته می شود. تهیه آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین به دلیل اسانس ها و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید است. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از مزایای محبوب دارچین آورده شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان اختلالات عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش رشد پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های تجربی نشان داده است که دارچین به جلوگیری از رشد و تولید سلول های سرطانی کمک می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین عالی برای شکر است ، خواص درمانی متنوعی نیز دارد. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بیشترین فایده عسل با مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از فواید عسل و کمک علمی آورده شده است:

ممکن است در سرکوب سرفه مثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است ، ماده ای که در بسیاری از داروهای سرفه استفاده می شود. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان قوی زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

تصور می شود که عسل به بهبود خواب ، افزایش حافظه ، افزایش انرژی جنسی ، درمان عفونت ها نیز کمک می کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

مخلوط عسل و دارچین ممکن است خواصی داشته باشد

فرض بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به سایر مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م effectiveثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، همه آنها دارای املاک در زمینه های زیر هستند:

می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

ترکیبی از عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند چندین عامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین می توانند روی همه اینها تأثیر بگذارند.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش دهید.

متاآنالیزها نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول متوسط ​​را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) و 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را کمی افزایش داد.

وقتی تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته باشد ، هر دو فشار خون را به طور متفاوتی کاهش می دهند. در واقع ، این مطالعه بر روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از اکسیدان هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی در ایجاد بیماری های قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که می توان آنها را در ترکیب با موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هریک توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود به درمان سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که یک عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است مزایای دیگری برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم های پای دیابتی در معرض خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم در برابر باکتری ها هستند. تحقیقات لوله های آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم باکتری کمک می کند. در واقع در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که از پودر دارچین سنگین تر است و می توانید آن را از یک خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین نیز تأثیر مشابهی دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

مشخص شده است که استفاده منظم از دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین باعث کاهش قند خون در افراد مبتلا به این بیماری می شود. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل برای افراد مبتلا به دیابت نیز فوایدی دارد. مطالعات نشان داده است که عسل بر سطح قند خون زیر قند تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح خوبی از کلسترول (HDL) را حفظ می کند.

برای افزایش طعم چای ، عسل و دارچین سالمتر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز دارای کربوهیدرات بالایی است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید در حد اعتدال غذا بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

تمام عسل و دارچین منابع عالی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از فنل آنتی اکسیدان است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر مواد تشکیل دهنده ، از نظر محتوای آنتی اکسیدان بالا است. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند مقدار زیادی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان قوی تر است. با این حال ، هیچ تحقیقی نشان نداده است که مخلوط عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های توصیه شده از عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژیک مبارزه می کند:

مطالعات دیگری در مورد توانایی عسل در تسکین علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

تب را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر تب ها توسط ویروس ها ایجاد می شود.

آکنه را درمان می کند: در حالی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به افزایش وزن کمتر کمک می کند ، اما شواهدی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن کمک کند.

درد آرتروز را کاهش می دهد: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را کاهش می دهد: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با تحقیقات علمی اثبات نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل خام بخرید ، زیرا اکثر عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید توجه داشته باشید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر قصد دارید از انواع مختلف بادام هندی استفاده کنید ، مصرف روزانه آن را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. شما می توانید روزانه 1 قاشق چای خوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان بخورید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین هر کدام فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید می شود. همه این مواد برای بهبود سلامت قلب و عفونت بسیار مهم هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید