یک نام تجاری قوی با ارزش ترین دارایی یک تجارت است


یک برند قوی، اگر نگوییم با ارزش ترین دارایی یک کسب و کار، یکی از دارایی های اصلی است که ادراک مشتریان، مشتریان بالقوه و کارمندان کسب و کار را جهت می دهد و عنصر اصلی در تأثیرگذاری بر رفتار است که در نهایت می تواند ایجاد کردن. یا معامله را بشکنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، برندسازی و تبلیغات موثر قطعا یکی از مهم ترین سرمایه گذاری هایی است که مدیران کسب و کار انجام خواهند داد. به خصوص با محیط تجاری باورنکردنی و آشفته ای که کشور در دهه اخیر تجربه کرده است. در عمل، بررسی برند و استراتژی آن می تواند دیدگاه جدیدی از وضعیت کسب و کار ارائه دهد و در نهایت به رشد کسب و کار به عنوان یک سرمایه گذاری موفق کمک کند.
برندسازی کسب و کار نباید به عنوان هزینه ای در مقابل یا زیر بودجه بازاریابی و تبلیغات، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. یک سرمایه گذاری، اگر به درستی انجام شود، این پتانسیل را دارد که بازدهی تصاعدی در طول عمر کسب و کار داشته باشد. داشتن نام تجاری مناسب، اقتدار یک کسب و کار را افزایش می دهد و می تواند استعدادهای برتر را به آن کسب و کار جذب کند. با این تفاسیر سخت گیرانه می توان ادعا کرد که تمرکز بر برندهای سرمایه گذاری مناسب نیست.
با افزایش سریع هزینه های تبلیغات هر ساله برای مشاغل، اهمیت سرمایه گذاری در برندسازی دو چندان می شود. در زیر دلایلی وجود دارد که نشان می دهد برندسازی و تبلیغات یک سرمایه گذاری موفق و نه هزینه اضافی است.

۱. فعالیت های برندسازی و تبلیغاتی باعث افزایش ارزش شرکت می شود

به جای اینکه این اقدامات را به عنوان هزینه در نظر بگیرید، آنها را به عنوان سرمایه گذاری در نظر بگیرید. سرمایه‌گذاری که به مدیران کسب‌وکار کمک می‌کند تا اعتبار کسب کنند یا طرفداران وفاداری را جذب کنند که مایلند قیمت‌های بالاتری برای خدمات و محصولات آن کسب‌وکار بپردازند. همه عناصری که ارزش ویژه برند را ایجاد می کنند و در عین حال کسب و کار را به یک رهبر بازار پیشگام تبدیل می کنند. در دنیایی که نوآوری یک عنصر کلیدی برای موفقیت در نظر گرفته می‌شود، این سوال مطرح می‌شود که آیا می‌خواهید سودآور باشید و در عین حال از برندسازی خود به عنوان یک شرکت جسور و نوآور اجتناب کنید؟
همه این نکات به کسب و کار و نحوه عملکرد آن ارزش می بخشد. مدیران کسب و کار باید از خود بپرسند که آیا برندسازی می تواند عامل موثری در رسیدن به هدف یک کسب و کار یعنی سود بیشتر باشد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، ممکن است زمان سرمایه گذاری در برندسازی کسب و کار فرا رسیده باشد.
مشتریان برندها را دوست دارند. دلایل زیادی برای این وجود دارد و مردم به شدت با برندها در سطح شخصی شناسایی می شوند. مردم همیشه مایل به خرید محصولات مارک دار هستند حتی اگر گران تر از برخی محصولات عمومی باشند.
بنابراین رفتار مشتری یکی از مهمترین عوامل در عملکرد کسب و کار است و تأثیر مستقیمی بر درک برند دارد. اگر مدیران در برندسازی سرمایه گذاری کنند و موفق شوند شرکت خود را از رقبای خود متمایز کنند، این امتیاز را نیز خواهند داشت که قیمت های بالاتری را برای محصولات خود دریافت کنند. به طور کلی، نام تجاری به یک کسب و کار کمک می کند تا خود را به عنوان پیشرو در صنعت معرفی کند و از مزایای مختلف آن بهره مند شود. در نتیجه، اگر مدیران در برندسازی سرمایه گذاری کنند، به طور موثر در آینده کسب و کار خود سرمایه گذاری می کنند.

۲. برندسازی تصویری از حرفه ای بودن دارد

هویت برند یکی از اجزای کلیدی استراتژی برند است. هویت قوی و مناسب برای هر مشتری بالقوه و بالفعل حضور حرفه ای ایجاد می کند، همانطور که می گویند برداشت اول مهم است. برندسازی حرفه ای استانداردها و خدمات حرفه ای کسب و کار را منعکس می کند و از این طریق ارزش افزوده و ارزش کسب می کند.

۳. برندسازی مشتریان ارزشمندی را جذب می کند

برندسازی به مدیران کسب و کار این امکان را می دهد که بر نوع مشتریانی که می خواهند جذب کنند کنترل داشته باشند.
شرکت‌های موفق تحقیقات برندینگ را برای جمع‌آوری اطلاعاتی انجام می‌دهند که به آنها کمک می‌کند شخصیت‌های خریدار را شناسایی کنند. از این طریق می توانند پیام های تجاری دقیق و هدفمند تولید کنند و به مشتریانی که به محصولات یا خدمات آنها علاقه مند هستند دسترسی پیدا کنند. با تمرکز بر مخاطبانی با ارزش ها، ایده ها و نگرش های مشابه شما، می توانید اطمینان حاصل کنید که پیام تجاری برند با مخاطبان طنین انداز می شود.
برندسازی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا برای مخاطبان وسیع‌تری جذابیت داشته باشند و به‌جای تلاش برای جذب هرچه بیشتر افراد در سطحی سطحی، پایگاه مشتری دقیق‌تری را که احتمالاً محصولات یا خدمات خریداری می‌کنند، هدف قرار دهند. این رویکرد همچنین بسیار سودمند است زیرا کسب و کارها را قادر می سازد وفاداری مشتری را ایجاد کنند و مشتریان خود را به حامیان برند تبدیل کنند.
انجام تحقیقات گسترده بسیار مهم است و در عین حال کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات و افزایش سود حاصل از این اقدامات، به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند شناخته می شود. انجام تحقیقات برند می تواند یک کسب و کار را در موقعیت قوی قرار دهد. رهبران کسب و کار می توانند به درون مخاطبان خود نفوذ کنند: چه کسانی هستند، چه کاری انجام می دهند، چه چیزی برای آنها مهم است، زندگی آنها چیست. آنها همچنین می توانند به روندهای صنعت نگاه کنند: چه چیزی به خوبی دریافت می شود، چه محتوایی درگیر است، چه موضوعاتی مردم درگیر آن نیستند، چه پلتفرم هایی بیشترین مشارکت اجتماعی را تشویق می کنند. مدیران کسب‌وکار همچنین می‌توانند از رقبای خود بیاموزند: آیا کمپین‌های جالب و سرگرم‌کننده تولید می‌کنند، تصور مصرف‌کننده از کسب‌وکارشان چیست، از کجا پوشش رسانه‌ای دریافت کرده‌اند؟
مهم است که به خاطر داشته باشید که برندسازی به معنای بمباران مخاطبان خود با لوگوها، تبلیغات یا تبلیغات نیست و باعث جذب مشتریان طولانی مدت نمی شود.

۴. برندسازی هزینه های بازاریابی را کاهش می دهد

هنگامی که درک بهتری از مخاطب به دست آمد، مدیران قادر خواهند بود کمپین های بسیار هدفمندی برای با ارزش ترین و کلیدی ترین مخاطبان خود ایجاد کنند.
هویت برند جسورانه و به خوبی بیان شده، اثربخشی استراتژی بازاریابی شما را افزایش می دهد، زیرا همه تلاش ها به طور یکپارچه یکپارچه هستند. دستورالعمل‌های برند به ایجاد کمپین‌هایی کمک می‌کند که پیام یک کسب‌وکار را تقویت می‌کنند و برای ایجاد پیام‌های جدید در آینده هزینه کمتری برای کسب‌وکار خواهد داشت.
کمپین های جذاب، نوآورانه و به خوبی اجرا شده به طور طبیعی پوشش رسانه ای ایجاد می کنند. در نتیجه، برند به طور ارگانیک معروف می شود و اعتبار برند و پیام آن را تثبیت می کند.
بازارهای امروزی بیش از حد اشباع شده و رقابتی هستند، بنابراین اگر شرکت ها می خواهند مشتریان را جذب و حفظ کنند، باید بیشتر تلاش کنند. چنین وضعیت پیچیده ای با تعداد زیاد رقبا، آینده کسب و کارها را ناامن می کند. شرکت های بی شماری محصول یا خدمات مشابهی را می فروشند و مشتریان باید دلیلی برای انتخاب شما نسبت به رقبا پیدا کنند.

۵. فروش آسان است و برندسازی بیش از هدفمندی است

برندهای به روز و با تعریف راحت تر به فروش می رسند، زیرا هر قسمت از برند آنها داستان جذابی در خود دارد. آنها شفاف و جذاب هستند که به آنها جایگاه بالایی می دهد که کار تیم فروش را آسان می کند زیرا برندسازی مزیت قابل توجهی به آنها داده است، آنها باید همان پیام را با اطمینان منتقل کنند و معامله را ببندند.

۶. برندسازی پیامدهای روانی دارد و بهره وری کارکنان را افزایش می دهد

همانطور که شرکت‌ها از برندسازی برای جذب و حفظ مشتریانی استفاده می‌کنند که ارزش‌های مشابهی با آنها دارند، آنها نیز تلاش می‌کنند تا از رقبای خود متمایز شوند و به کارکنان بالقوه خود نشان دهند که چرا باید آنها را انتخاب کنند.
برندسازی داخلی بهره وری را افزایش می دهد زیرا ارتباط عاطفی خاصی با شرکت ایجاد می کند و اهداف شرکت را برای کارکنان مهم می کند. جدا از افزایش بهره وری، این استراتژی کارمندان شما را به سفیران برند تبدیل می کند.

نتیجه

همانطور که گفته شد، مارک های قوی راحت تر تبلیغ می کنند و به نتایج مطلوب می رسند.
اگر مدیران کسب و کار نتوانند کسب و کار خود را به عنوان یک برند تثبیت کنند، تمام تلاش های بازاریابی و تبلیغات آنها می تواند اتلاف وقت و پول باشد. بنابراین، تنها هم افزایی برندسازی و بازاریابی می تواند به طور موثر کسب و کار را رشد داده و به موقعیت آنها کمک کند.
وجود یک برند برای تبیین چشم انداز و اهداف یک کسب و کار ضروری است و همانطور که قبلا ذکر شد به این سوال مهم پاسخ می دهد که هدف از وجود یک کسب و کار چیست؟
هر عنصر از استراتژی بازاریابی کسب و کار شما، از جمله وب سایت، تصویر، لحن یا هویت شرکت شما، باید بر اساس و توسط برند آن کسب و کار تعریف شود.
هر پیام بازاریابی که برای مشتریان خود ارسال می کنید نیز باید به گونه ای ساخته شود که ارزش های اصلی برند آن کسب و کار را منعکس کند.
با این حال، از آنجایی که ثبات در برندسازی ضروری است، داشتن مجموعه ای تعریف شده از دستورالعمل های برند که به مدیران کسب و کار کمک می کند در مسیر خود باقی بمانند، مهم است. عدم ثبات در کانال های بازاریابی می تواند به سرعت منجر به از دست دادن هویت برند و سردرگمی مخاطبان یک تجارت شود.
در پایان، اگرچه ممکن است سرمایه‌گذاری در برندسازی هزینه‌ای به نظر برسد که تنها شرکت‌های بزرگ می‌توانند از عهده آن برآیند، اما برای کسب‌وکارها و مدیران آن‌ها به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق و همچنین یک استراتژی نوآورانه تغییردهنده بازی ارزشمند است. عمل می کند.

یاسر علیزاده
مدیر روابط عمومی و برندینگ هلدینگ رایانمهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!