10 دروغ بزرگ در مورد تغذیه! – مشاوره تغذیه سیار


10 دروغ بزرگ در مورد تغذیه!

اطلاعات غلط زیادی در زمینه تغذیه وجود دارد. مقاله برخی از بدترین نمونه ها را لیست می کند ، اما باید بدانید که اینها تنها چند نمونه از کوه اطلاعات غلط است. در اینجا 10 دروغ بزرگ رژیم غذایی آورده شده است.

 1. تخم مرغ یک غذای ناسالم است.

یکی از مواردی که بسیاری از افراد را موفق کرده است فساد آنها در مورد غذاهای بسیار سالم است. بدترین نمونه ها تخم مرغ ها هستند که گفته می شود به دلیل دارا بودن کلسترول بالا خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهند. اما اخیراً ثابت شده است که کلسترول موجود در رژیم غذایی باعث افزایش کلسترول خون نمی شود. در حقیقت ، تخم مرغ اساساً کلسترول “خوب” را افزایش می دهد و با خطر بالاتری از بیماری های قلبی مرتبط نیست.

واقعیت این است که تخم مرغ یکی از مغذی ترین غذاهای جهان است. شیر سرشار از بسیاری از مواد مغذی و اکسیدان است که از چشم ما محافظت می کند.

مهمتر از همه ، اگرچه تخم مرغ یک رژیم غذایی “چرب” است ، اما خوردن تخم مرغ برای صبحانه در مقایسه با شیرینی های صبحانه باعث کاهش وزن بیشتری می شود.

 1. چربی اشباع شده برای شما مضر است.

چند دهه پیش ، تصمیم گرفته شد که بر استفاده نادرست از چربی های اشباع به عنوان منبع بیماری های قلبی تمرکز شود. این امر ناشی از مطالعات ناقص و تصمیمات سیاسی بود که اکنون کاملاً اشتباه ثابت شده است. یک مقاله مروری جامع که در سال 2010 منتشر شد ، 21 مطالعه اپیدمیولوژیک آینده و 347،747 مطالعه را بررسی می کند. یافته ها: هیچ ارتباطی بین چربی اشباع شده و بیماری قلبی وجود ندارد.

این ایده که چربی اشباع شده خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یک نظریه اثبات نشده بود که به امری عادی تبدیل شد. خوردن چربی های اشباع شده ، کلسترول HDL (“خوب”) را در خون افزایش می دهد و LDL را از LDL کوچک ، ضخیم (بسیار بد) به بالا تبدیل می کند که بد است. دلیلی برای ترس از خوردن گوشت ، پنیر ، کره و روغن نارگیل وجود ندارد.

 1. همه باید غلات بخورند.

این ایده که فرد باید رژیم غذایی خود را با غلات و دانه ها تکمیل کند منطقی نیست. انقلاب کشاورزی تنها در تاریخ تکامل انسان رخ داده است و ژن های ما تغییر چندانی نکرده است. غلات در مقایسه با سایر غذاهای طبیعی مانند سبزیجات مواد مغذی کمتری دارند. آنها همچنین سرشار از ماده ای به نام اسید فیتیک هستند که به مواد معدنی ضروری روده متصل شده و از جذب آنها جلوگیری می کند. رایج ترین غلات در رژیم غذایی مناطق مختلف جهان گندم است … و گندم می تواند مشکلات سلامتی ، کوچک و بد ایجاد کند.

گندم حاوی مقدار زیادی پروتئین به نام گلوتن است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بخش زیادی از مردم به آن حساس هستند. خوردن گلوتن می تواند به روده ها آسیب برساند و باعث درد ، تورم ، اسهال ، یبوست و خستگی شود. مصرف گلوتن همچنین با اسکیزوفرنی و آتاکسی مغزی همراه است که هر دو اختلالات جدی مغزی هستند.

 1. خوردن بیش از حد پروتئین برای استخوان ها و کلیه های شما مضر است.

رژیم غذایی با پروتئین بالا با بیماری های استخوانی و بیماری های کلیوی ارتباط دارد. درست است که خوردن پروتئین میزان کلسیم استخوان ها را در کوتاه مدت افزایش می دهد ، اما مطالعات طولانی مدت در واقع تأثیرات متفاوتی را نشان می دهد. در دراز مدت ، پروتئین با بهبود سلامت استخوان و کاهش خطر شکستگی ارتباط دارد. علاوه بر این ، مطالعات ارتباط بین مصرف زیاد پروتئین و بیماری کلیوی در افراد سالم را نشان نمی دهند.

در حقیقت ، دو عامل خطر اصلی برای بیماری کلیوی دیابت و فشار خون بالا است که هر دو با رژیم غذایی با پروتئین بالا تقویت می شوند. با این حال ، رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند از نارسایی کلیه و بیماری های استخوانی جلوگیری کند.

 1. رژیم های کم چرب برای شما مفید است.

جی! آیا می دانید وقتی چربی ها از غذا حذف می شوند چه فایده ای دارد؟ درست است ، طعم آن شبیه مقوا است. هیچ کس طعم آن را دوست نخواهد داشت. تولیدکنندگان مواد غذایی این را می دانند ، بنابراین برای جبران کمبود چربی ، مواد دیگری را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند. شیرینی هایی مانند شکر ، سرکه ذرت با فروکتوز بالا یا شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام اغلب با چربی جایگزین می شوند. اما فراموش نکنید که شیرینی ها اگرچه کالری ندارند ، اما بهتر از شکر نیستند.

در حقیقت ، بسیاری از تحقیقات تحقیقی ارتباط قوی و شگفت انگیزی از شیرینی ها با انواع بیماری ها از جمله چاقی ، سندرم متابولیک ، دیابت ، بیماری های قلبی ، درد زودرس و افسردگی را نشان داده است. در این محصولات کم چرب ، روغن های طبیعی سالم با مواد مضر بیشتری جایگزین می شوند.

 1. شما باید مقدار کمی غذا در طول روز داشته باشید.

این ایده که شما باید وعده های غذایی کوچک را در طول روز بخورید تا “متابولیسم خود را بالا نگه دارید” یک باور رایج است که منطقی نیست. درست است که خوردن متابولیسم شما را کمی در طول غذا افزایش می دهد ، اما این مقدار کل غذا است که میزان مصرف انرژی را تعیین می کند ، نه مقدار غذا.

این موضوع در واقع چندین بار آزمایش و رد شده است. در یک مطالعه کنترل شده ، دو گروه به همان میزان و مقدار زیاد و کم غذا مصرف کردند ، اما هیچ تفاوتی در متابولیسم آنها وجود نداشت.

نتایج یک مطالعه بر روی مردان چاق نشان داد که شرکت کنندگان در گروه رژیم غذایی 6 نسبت به گروه رژیم 3 احساس اشباع کمتری داشتند. این الگوی غذا خوردن نه تنها برای برخی افراد رایگان است ، بلکه برای برخی دیگر خطرناک است.

این غیر معمول نیست که بدن انسان مدام تغذیه شود.

وقتی نمی توانیم مدتی غذا بخوریم ، فرآیندی به نام اتوفاژی سلولی مواد زائد را از سلول های ما پاک می کند. بهتر است روزه بگیرید یا به طور منظم غذا نخورید. چندین مطالعه تحقیقی نشان داده است که خطر سرطان روده بزرگ (چهارمین سرطان شایع که باعث بیشترین مرگ و میر می شود) برای افرادی که روزانه 4 وعده غذا می خورند در مقایسه با دو مورد افزایش 90 درصدی را نشان می دهد.

 1. کربوهیدرات ها باید منبع اصلی انرژی در تغذیه باشند.

فرض اساسی این است که همه باید رژیم کم چربی داشته باشند ، که کربوهیدرات ها حدود 60-50 کالری را تشکیل می دهند. این نوع رژیم غذایی غلات و قند زیاد و غذاهای چرب مانند گوشت و تخم مرغ کم است. این نوع تغذیه ممکن است برای برخی افراد ، به ویژه افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند ، خوب عمل کند. اما برای کسانی که اضافه وزن دارند یا سندرم متابولیک یا دیابت دارند ، این میزان کربوهیدرات بسیار خطرناک است. این موضوع به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

در یک مطالعه کنترل شده ، رژیم های کم چرب و پر کربوهیدرات با رژیم های پر چرب و پر کربوهیدرات مقایسه شد. نتایج اغلب رژیم غذایی پرچرب و پر کربوهیدرات را ترجیح می دادند.

 1. روغن های گیاهی و دانه های امگا 6 برای شما مفید هستند.

چربی های اشباع نشده یک غذای خوب محسوب می شوند زیرا برخی از مطالعات نشان می دهد که خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. اما انواع مختلفی از روغن ها وجود دارد که اشباع نشده و یکسان نیستند. مهمتر از همه ، ما اسیدهای چرب امگا 3 و اسیدهای چرب امگا 6 نیز داریم.

امگا 3 ضد التهاب است و خطر بسیاری از بیماری های التهابی را کاهش می دهد. در حقیقت ، میزان نسبت امگا 6 و امگا 3 به انسان ها محدود است. اگر امگا 6 در این نسبت بسیار زیاد باشد ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. در حال حاضر منبع اصلی امگا 6 در تغذیه فرآوری شده مدرن دانه ها و روغن های گیاهی مانند سویا ، ذرت و روغن آفتابگردان بوده است. در طول تکامل ، انسان هرگز به اندازه کافی چربی امگا 6 نداشته است. این برای بدن انسان طبیعی نیست.

امگا 3 بخورید و از مکمل های چربی کبد استفاده کنید ، اما از غلات فرآوری شده و روغن های گیاهی خودداری کنید.

 1. تغذیه کم کربوهیدرات خطرناک است.

تغذیه کم کربوهیدرات یک درمان احتمالی برای بسیاری از مشکلات سلامتی در کشورهای مختلف است. رژیم های کم چرب مضر هستند و بدون آن نمی توانید بسیاری از مواد مغذی را جذب کنید. به زبان ساده ، آنها کار نمی کنند. با این حال ، رژیم های کم کربوهیدرات (که توسط متخصصان تغذیه و متخصصان تغذیه استفاده می شود) نتایج بهتری را به دنبال دارد.

نتایج یک مطالعه کنترل شده در مورد رژیم های کم کربوهیدرات نشان می دهد:

 • کاهش بیشتر چربی بدن در مقایسه با رژیم غذایی کم کالری ، حتی در این رژیم ها هیچ محدودیتی برای میزان دریافت غذا وجود ندارد.
 • آنها فشار خون را کاهش می دهند.
 • آنها قند خون را کاهش می دهند و علائم دیابت را بیشتر از رژیم غذایی کم چرب بهبود می بخشند.
 • آنها کلسترول HDL (خوب) بیشتری اضافه می کنند.
 • کاهش قابل توجه تری گلیسیرید در مقایسه با رژیم های کم چرب رخ می دهد.
 • این ساختار کلسترول LDL (بد) را از کوچک ، ضخیم (بسیار بد) به LDL بزرگ تغییر می دهد ، که خوب است.
 • رعایت رژیم کم کربوهیدرات آسان تر از رژیم کم چرب است زیرا نیازی به محدودیت کالری ندارند و در طول روز گرسنه نخواهید ماند.

با این حال ، بسیاری از کارشناسان بهداشت و متخصصان تغذیه معتقدند که این رژیم خطرناک است و رژیم های کم چرب و پر کربوهیدرات را توصیه می کند ، اما واقعیت این است که رژیم غذایی با کربوهیدرات زیاد برای شما مفید نیست. آنها با آن به شما آسیب می رسانند.

 1. غذاهای چرب شما را چاق می کند.

به نظر می رسد خوردن چربی شما را چاق می کند. موادی که زیر پوست ما جمع شده و باعث نرم و متورم شدن آن می شوند ، چرب هستند. درست است که خوردن چربی قطعاً بدتر خواهد شد. اما خیلی هم آسان نیست. با وجود این واقعیت که چربی ها کالری بیشتری در هر گرم نسبت به کربوهیدرات یا پروتئین دارند ، رژیم های پرچرب به افراد چربی نمی دهد. مانند سایر موارد ، بستگی به شرایط دارد.

رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات و چربی می تواند شما را چاق کند ، اما به چربی ارتباطی ندارد. در حقیقت ، رژیم غذایی پرچرب و کم چرب باعث کاهش چربی بیشتری نسبت به رژیم کم چرب می شود.

مشاور با شما صحبت می کند

در این قسمت ، تفسیری که برای شما عزیزان ارائه شده است ، تنها 10 مورد از اشتباهات زیاد رایج در اعتماد عمومی ذکر شده است. انتخاب و تعیین تعداد زیادی از اطلاعات موجود بسیار مشکل است. به ویژه اکنون که در زمینه تغذیه تفاوت های زیادی بین طب سنتی ، طب اسلامی و تغذیه مدرن وجود دارد. اما فراموش نکنید که بهترین گزینه ایجاد رژیم غذایی متعادل و متعادل است. آزمونها و ارجاعات سالانه را برای متخصصان مربوطه برنامه ریزی کنید. در عین حال ، مشورت با متخصص تغذیه یا مشاور تغذیه ورزشی و همچنین مربی ورزش ، بهترین گزینه برای داشتن اندامی سالم و از همه مهمتر سلامت جسمی و روحی شما خواهد بود.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: هلی

دیدگاهتان را بنویسید