11 سبزی آمارانت حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

آمارانت می رود
Amaranthus dubius Note برای برگهای سبز.

آمارانت ها محصول کوتاه مدت این فصل هستند. برگهای آن برای 4-6 هفته پس از کاشت آماده برداشت می باشد.

آمارانت های گیاهی در دمای روز بالای 25 درجه سانتیگراد و دمای شب کمتر از 15 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کنند. آمارانت به عنوان یک ماسه قلیایی بارور و غیر شنی است.

در مناطق گرمسیری ، سبزی آمارانت در تمام طول سال در دسترس است. در بازارها ، برگهای تازه بسته بندی شده در دسته های سبز ، متفاوت ، قوی و شیرین بخرید. از افرادی که دارای برگهای خشک ، زردی و لکه هستند خودداری کنید. همچنین از سبزیجات خیلی بزرگ و ساقه های زیاد خودداری کنید زیرا می توانند بیش از حد تلخ باشند.

هنگامی که در خانه هستید ، آمارانت را به شدت در یک کاسه آب سرد بشویید ، چندین بار آن را کاملاً تکان دهید تا ماسه / خاک از بین برود.

آمارانت می خواهد زود بماند و فقط 2-3 روز در یخچال تازه بماند. بنابراین ، از آنها تازه استفاده کنید تا بیشترین مزایای تغذیه ای را به دست آورید.

طرز تهیه و سرو

برای تهیه ، برگها و ساقه های ضخیم را جدا کنید ، ساقه های مختلف پخت و پز را ذخیره کنید که زمان پخت آنها بسیار طول می کشد. قبل از استفاده از برگها برای پخت ، آنها را در آب سرد بشویید. به آرامی با یک پارچه / حوله نرم خشک کنید یا چند بار در هوا بچرخانید. برگهای تازه را می توان برش داد یا در دستور العمل های مختلف استفاده کرد. پخت طولانی مدت می تواند منجر به از دست دادن مواد مغذی ، به ویژه اکسیدان ها و ویتامین ها شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • برگ ها و ساقه های تازه و نرم را می توانید به صورت خام در سالاد یا آب میوه میل کنید.

  • در کارائیب ، رنگ سبز به عنوان شناخته می شود زنگ زدن و یکی از موارد اصلی در “سوپ تلفن” است که با تارو ، ژامبون ، فلفل ، کرفس ، بامیه ، شیر نارگیل و خرچنگ تهیه می شود.

  • در سرزمین اصلی چین که در آن هفته با نام نامیده می شود یین-تسای (A. tricolor یا اسفناج چینی) ، در سرخ کرده و سوپ سرو می شود.

  • در شبه قاره هند ، هفته نامیده می شود چائولای برای مصارف مختلف در کاری ، خورشت و غذاهای مخلوط سبزیجات موجود است.

  • در یونان ، سبزی آمارانت به عنوان محبوب است ارزش، با سایر برگهای سبز محبوب مانند قاصدک ، سبز خردل ، سبزی کاسنی و غیره جوشانده ، روغن زیتون فوق بکر را بپوشانید و آب لیمو را فشار دهید و به یک ظرف تبدیل شود. vrasta chortaبه

مشخصات امنیتی

برگ آمارانت ، مانند اسفناج ، محتویات را روی خود حمل می کند اسید اگزالیک (1.09 گرم در 100 گرم) ، ماده ای که به طور طبیعی در برخی از سبزیجات وجود دارد ، که می تواند در برخی افراد مانند اکسید در مجاری ادراری منعقد شود.

به افراد مبتلا به عفونت های دستگاه ادراری معروف به اگزالات توصیه می شود از خوردن برخی سبزیجات خانواده Amaranthaceae و Brassica اجتناب کنند. بنابراین مصرف آب کافی برای حفظ خروجی طبیعی ادرار توصیه می شود.

فیتات ها و مواد مغذی موجود در برگها می توانند با میزان کلسیم ، آهن و منیزیم تداخل داشته باشند.

به دلیل سطح بالای ویتامین K ، بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند “وارفارین” استفاده می کنند ، تشویق می شوند که در رژیم غذایی خود از آمارانت اجتناب کنند زیرا در متابولیسم دارو تداخل ایجاد می کند. (انکار پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

دانه های آمارانت واقعیت تغذیه و مزایای سلامتی

برگشت- بازگشت به سبزیجات از جانب ویکی آمارانتبه برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

برگشت- بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

  1. USAID.GOV -Pdf- (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA (پیوند پنجره جدیدی را باز می کند)

  3. تحصیلات دانشگاه آمارانت پردو. (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  4. محتویات اکسید گیاهی منتخب. (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید