12 سیستم ایمنی سیستم های ایمنی که اکنون می توانید انجام دهید


در مبحث مدرسه پیشگیری HUM در آگوست 2021 ، ما چهار ستون حفاظت و رفتار خوب برای هر کدام را مورد بحث قرار می دهیم.

بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر ، یا فقط می خواهید از خود در برابر تغییرات فصل آینده دفاع کنید؟ اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی عادات روزانه و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند رفاه شما را بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون اصلی سلامت سیستم ایمنی را بررسی می کنیم و رفتارهای کوچک توصیه شده توسط متخصصان را که می توانید انجام دهید ، به اشتراک می گذاریم. در مورد آنها به عنوان نوعی وام اضافی فکر کنید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی می کند!

خواص محافظتی پایین

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن شما مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تداخل دارد. بنابراین اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را افزایش دهید ، مسیر شما نیز باید وسیع باشد. اطمینان حاصل کنید که به اصول بهداشتی زیر پایبند هستید تا مصونیت خود را به صورت ثابت افزایش دهید.

از همه بهتر ، رفتارهای کوچک را در هر ستون در برنامه روزانه خود قرار دهید تا هر روز و در طول زمان بهترین نتایج را داشته باشید.

1. تغذیه

رعایت تغذیه مناسب یکی از ساده ترین اما م effectiveثرترین راه ها برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک برنامه غذایی خوب با درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و مواد مغذی (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سلول های ایمنی تأثیر بگذارد. برعکس ، کمبود مواد مغذی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند ، بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

عادات تغذیه ای و تغذیه ای:

  • خوردن رنگین کمان را با خوردن حداقل یک غذای رنگی در روز هدف گذاری کنید. انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • قهوه صبح خود را به اسموتی با ویتامین C تغییر دهید.
  • برای افزایش عملکرد سیستم ایمنی ، آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل سنبل الویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد از سلولهای ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را به ستون واضح ایمنی تبدیل می کند.

یک سد گوارشی سالم نه تنها بدن شما را در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را نیز فراهم می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

به طور کلی ، یک روده سالم معادل یک عملکرد اصلی ایمنی است.

عادات کوچک برای بهبود سلامت دستگاه گوارش:

  • اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آب بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. اگر به یادآوری هیدرات داخلی احتیاج دارید ، مراقب باشید که یک لیوان H2O را به صورت ساعتی بنوشید.
  • میان وعده هایی با فیبر بالا مانند میوه ، ذرت بوداده و حمص نگهداری کنید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند اشتها را کنترل کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای هضم و باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم گوارشی خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس در حال حاضر و در دراز مدت از جهات مختلف بر سلامتی تأثیر منفی می گذارد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به یک مطالعه پیشگام اشاره می کند که نشان می دهد افراد آزمایشی که به مدت سه روز تحت فشار بودند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با انگل ها داشتند. شروع استرس تقریباً تولید گاما اینترفرون را افزایش می دهد که ایمنی را نیز افزایش می دهد.

با گذشت زمان ، APA نیز در مورد این تأکید هشدار می دهد “می تواند آسیب به سیستم ایمنی بدن با خستگی شدید استرس پاسخ سلول های T را که بخش مهمی از سیستم ایمنی هستند ، کاهش می دهد.

در حالی که گفتن کاهش استرس آسان تر از انجام آن است ، گزینه های زیادی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، خونسردی و محافظت وجود دارد.

حداقل رفتارهای مدیریت استرس:

4. بخوابید

خواب با کیفیت بالا یکی دیگر از ستون های اصلی ایمنی است.

خواب به طرق مختلف سلامت سیستم ایمنی را بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثرات استرس ، حمایت از تولید سلول های T و کمک به کنترل التهاب. خواب کافی به طور منظم همچنین می تواند شانس ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

Microhabits خوب می خوابد:

  • تلفن خود را دور از اتاق خواب نگه دارید و زمان تماشای صفحه قبل از خواب را کاهش دهید. رنگ قهوه ای روشن تجهیزات شما می تواند ترشح ملاتونین را سرکوب کرده و سطح خواب را کاهش دهد.
  • ورزش در طول روز برای افزایش کیفیت خواب در شب انجام می شود. به همین ترتیب ، تا جایی که می توانید فرصتهای جدیدی برای حرکت پیدا کنید ، مانند نردبان به جای آسانسور.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض کم خوابی مبارزه کنید. در صورت امکان ، یک چرخه کامل خواب را هدف قرار دهید ، که هر کدام حدود 90 دقیقه طول می کشد.

نکته اصلی

سلامت ایمنی مستلزم تلاش گروهی در بسیاری از ستون ها برای افزایش حفاظت شما است. به جای اقدام به محض اینکه احساس کردید زیر آب و هوا هستید ، با دنبال کردن این عادات کوچک ، رویکرد مناسبی را اتخاذ کنید تا مزایای آنها در طول زمان افزایش یابد.

با اتخاذ یک رویکرد جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، می دانید که امتحان مدرسه ایمن سازی خود را گذرانده اید.

اگر برای حفظ عادات کوچک خود به یادآوری سریع نیاز دارید ، حتماً این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی ذخیره کنید.

اینفوگرافی از میکروهابیت ها برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر

دیدگاهتان را بنویسید