۲ مجموعه مهم – آغاز همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد با تئاتر آنلاین


موسسات بهزیستی، معاونان هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب یک تفاهم نامه همکاری مشترک فرهنگی و هنری انجام می دهند.

به گزارش تئاتر آنلاین، در پنجمین روز از هفته بهزیستی، تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین روابط عمومی و سازمان های بهزیستی کلانشهر وزارت هنر به امضا رسید. فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، امام خمینی (ره)، محمود سالاری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون وزیر و کشور در نمایشگاه «خدمت عالی» در باغات علی قصر موزه با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور را مشاهده کرد.

این تفاهم نامه با هدف حمایت و ایفای نقش در روند و برنامه طرح آموزش رایگان هنر به منظور توانمندسازی افراد و خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی برای دستیابی به اشتغال پایدار مناسب، درآمدزایی و خوداتکایی تکمیل شده است. و رشد و رضایت از زندگی.

علی محمد قدری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: امروز فرصتی برای امضای تفاهم نامه ای بود که برای ارائه آموزش های هنری به مناطق محروم ملموس است. جامعه هدف».

وی با اشاره به اینکه این طرح رایگان است، افزود: یکی از ارکان توانمندسازی آموزش است، بنابراین آموزش هنر و هنر درمانی منجر به اشتغال، توانبخشی و توانمندسازی جامعه هدف می شود.

به گفته قدری، آموزش های هنری و برنامه های سرلوحه سازمان بهزیستی به ایجاد اشتغال پایدار و پایدار برای جامعه هدف کمک می کند. اما امروزه سازمان بهزیستی برای مخاطبان و جامعه هدف خود هنرمندانه است و کسب مهارت و ارتقای سطح کارآمدی مردم یکی از برنامه های جدی به عنوان سرمایه این سازمان است.

جهاد رسانه ای برای اجرای خدمات رفاهی عمومی باید تقویت شود

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: بر اساس این تفاهم نامه به بهزیستی و کمیته امداد آموزش مهارت های هنری رایگان داده می شود. در این چارچوب معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه طرح را تامین می کند و معلمان مرتبط از مناطق مختلف و کم برخوردار و تمامی مراکز بهزیستی تحت پوشش طرح قرار می گیرند.

وی همچنین همزمان با امضای این تفاهم نامه از اعزام استادی برای صدور مجوز تاسیس موسسه هنری و برگزاری آزمون خبر داد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برپایی نمایشگاه «خدمت عالی» را تعجب برانگیز توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه خدمات ارزنده رفاهی در بین هدف ها شناخته شده نیست، نیاز به تقویت و جهاد است. جوامع و توده ها

لازم به توضیح است ایجاد عدالت آموزشی در حوزه هنرآموزی و توسعه آن، کمک به توسعه اقتصاد هنر و کسب و کار فرهنگی-هنری، بسترسازی برای آموزش مستمر در مراکز مورد نظر از اهداف سازمان بهزیستی است. . انعقاد این تفاهم نامه مشترک همچنین شناسایی استعدادهای بالقوه در رشته‌های مختلف هنری، احیا و توسعه هنرهای ملی، منطقه‌ای و محلی و ایجاد فرصت برای حضور مشمولان موسسات بهزیستی در برنامه‌های هنری از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

این تفاهم نامه مشترک در راستای اجرای ماده ۵۷ قانون احکام عمومی سیاست های کلی تامین اجتماعی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در فروردین ماه سال جاری و اصول ۳، ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه های ایجاد اشتغال و توانمندسازی. ترویج و توسعه آموزش هنری برای زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده آنها و ارتقای ظرفیت دریافت کنندگان رفاه برای کاهش فقر مطلق و ایجاد اشتغال پایدار. توافق نامه ای برای ارتقای فرصت های شغلی برابر و کشف استعدادهای هنری و تحقق عدالت اجتماعی امضا شد.