۲۳۷ نفر بر اثر ۴۵۵ تصادف و آتش سوزی در سمنان جان خود را از دست دادند


رضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال ۴۵۵ مورد آتش سوزی و حادثه در سمنان رخ داد که از این تعداد ۱۳۰ مورد آتش سوزی و ۳۲۵ عملیات امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی به خوبی مهار شد.

وی با بیان اینکه بیشترین علت آتش سوزی بی احتیاطی، نقص فنی خودروها، اتصالات برق و … است، گفت: ۳۶ مورد آتش سوزی در معابر، ساختمان های متروکه و زباله، ۲۲ مورد در منازل مسکونی و ۱۹ مورد در پارک ها و فضای سبز رخ داده است. انجام شده

رئیس سازمان آتش نشانی سمنون گفت: از این حادثه آتش سوزی و امداد و نجات، ۴۱ مورد در خارج از محدوده شهری گزارش شده است.

رهایی در ادامه گفت: حوادثی که آتش نشانان سمنان حضور داشتند شامل باز شدن (قفل کردن) درب منازل و ماشین، حلقه یا گیرکردن در رینگ، تصادف و ماشین، واژگونی آسانسور است.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد ۱۳۲ تصادف به دلیل گیر افتادن در کابین و اماکن آسانسور بوده است، افزود: ۷۴ مورد صید حشرات و ۱۹ مورد تصادف و واژگونی خودرو در رده بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان در مجموع ۲۳۷ زن و مرد در شهرستان سمنان امدادرسانی شدند و افزود: آتش نشانی سمنان در مجموع ۲۲۶ ساعت و چهار دقیقه و به طور میانگین چهار دقیقه عملیات اطفای و نجات را انجام داده است. و ۲۵ ثانیه برای رسیدن به محل حادثه.