۳۰ مسافر بر اثر نشت گاز در هتلی در مشهد به بیمارستان منتقل شدند


به گزارش خبرگزاری مهر، آتشپاد سوم، مجید فرهادی گفت: پس از حادثه نشت گاز مونوکسید کربن در هتل خیابان امام رضا (ع)آ) مشهد بسیاری از مسافران مسموم و ۳۱۸ مسافر نیز از این مجموعه خارج شدند

وی ادامه داد: امروز در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر تصادف چند مسافر در هتلی در منطقه مرکزی مشهد، گروه های امداد و نجات به محل اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرستان مشهد از مسمومیت مسافران زیادی در این هتل خبر داد و افزود: حضور امدادگران آتش نشانی در محل حادثه و بررسی میدانی از داخل این هتل تعداد مسافران زیادی را مشخص کرد. علائم تهوع و استفراغ به دلیل استنشاق گاز سمی مونوکسید کربن ظاهر شد که آتش نشانان بلافاصله ۳۱۸ نفر از افراد حاضر در هتل را به دلیل سرگیجه و مسمومیت تخلیه کردند.

به گزارش اورژانس، در این حادثه ۳۰ نفر دچار گازگرفتگی شده و به بیمارستان منتقل شدند و گفت: طبق بررسی های اولیه، گاز CO از موتورخانه این مجتمع نشت کرده و علت و منشا آن مشخص می شود. تحقیقات در خصوص گازگرفتگی این افراد در این هتل توسط کارشناسان مربوطه در حال انجام است.

فرهادی از ارسال دو اخطاریه برای این هتل ۹ طبقه و تشکیل پرونده ایمنی خبر داد و گفت: سازمان آتش نشانی به دلیل اینکه اقامت در این هتل را مخاطره آمیز می دانستند حضور نیروهای انتظامی و قضایی را نپذیرفتند. به ناامنی مسافران به این هتل. به طور موقت مسدود شده است.