4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و یک درمانگر جنسی درباره علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی برای کمک به شما در احساس بهتر و شارژ مجدد میل جنسی صحبت می کنند.

زمانهایی وجود دارد ، حتی زمانی که به نظر می رسد محیط یکسان است ، که ممکن است بدن شما زمان مناسب برای هر نوع رابطه جنسی را احساس نکند. اگر این اتفاق بیشتر از مواقع برای شما رخ می دهد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی دانشگاه شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان دارای میل جنسی پایین یا کاهش یافته است. در حقیقت ، سال سخت (و سالهای دیگر) که در سال 2020 بود ، به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میزان میل جنسی آنها در سال 2020 در مقایسه با حالت عادی پایین تر است.

داشتن اشتهای جنسی پایین ، در مقایسه با آنچه معمولاً دریافت می کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند به شما این احساس را بدهد که مشکلی در شما وجود دارد ، اما به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به مسائل مربوط به سلامتی شما مربوط می شود و از کنترل شما خارج است و هیچ “حق” خاصی برای رابطه جنسی وجود ندارد. در مورد علل شایع کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقعی که احساسات روحی روانی دارید ، بیشتر بخوانید.

جی! میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و هیجان جنسی اغلب تحت کلمات میل جنسی یا میل جنسی وجود دارد ، اما در حقیقت تفاوت های مهمی وجود دارد. میل جنسی تمایل به داشتن رابطه جنسی است ، در حالی که بیدار شدن از خواب واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. به گفته لورن واکر ، روانشناس بالینی ، دکترا در مجله ای که در سال 2020 منتشر شده است ، هیچ “سطح ایده آل” اشتها وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعیبه

آزمایش جنسی در محدوده است. Lauren Dummit ، LMFT ، درمانگر جنسی مجاز در یک عمل خصوصی در لس آنجلس ، توضیح می دهد: “آنها معمولاً در طی سالها برای مردان و زنان بهتر می شود و طبیعی است که یک مرد گاهی به علایق شریک زندگی خود جذب شود.”

تغییرات در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات قابل توجه در شیوه زندگی یا تغییرات هورمونی و همچنین بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان رابطه می تواند منجر به از بین رفتن میل جنسی شما شود. Dummit می گوید: “عوامل اضافی مانند موقعیت ، وضعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس می تواند تأثیر قابل توجهی بر میل جنسی زنان داشته باشد.”

یاسمن پدروسو ، پزشک می گوید: “لازم نیست نگران میل جنسی پایین باشید ؛ اما اگر این روال شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید.” OB-GYN در Kindbody. در سانفرانسیسکو. “اگر پزشک بیش از یک مسئله پزشکی یا یک مشکل روانی یا رابطه ای باشد ، پزشک شما می تواند با طنز کمک کند.” این ممکن است در حدود 10 درصد از زنان وجود داشته باشد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. اگر فکر می کنید ممکن است علائم HSDD ، و همچنین عدم وجود افکار و استرس های جنسی در نتیجه روابط عاشقانه وجود داشته باشد ، یا متوجه شوید گاهی میل جنسی کمتری داشته باشید ، مهم است که درباره آن بیشتر بدانید سایر علل کاهش میل جنسی و درمان احتمالی.

دو زن در رختخواب می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس روانی و سلامت روان

دمیت می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایفا کند.” “ممکن است به دلیل کمبود اشتها یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان در دنیای شلوغ امروزی با این همه ادعای متناقض قدرت یا انگیزه پیدا کرد.” کاهش میل جنسی می تواند نشانه ای از وضعیت روانی جدی تر و همچنین اضطراب و معمولاً افسردگی باشد. از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی حسی در مغز ، مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد که کم اشتهای شما طبیعی است و به طور منظم با استرس های زندگی مرتبط است ، انجام فعالیت های آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی ، مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی تمرینات کاهش تنش ، Dummit پیشنهاد می کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) می تواند به شما در احساسات نیز کمک کند.

از طرف دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روان شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از روش های دیگر ، دکتر پدروسو ، با شریک زندگی خود ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی و با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. توصیه می کند

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی در دهه 40 شروع می شود ، اما در برخی از زنان زودتر شروع می شود. اگر قاعدگی را به طور معمول شروع کنید ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی ، میل جنسی پایین ممکن است یک علامت باشد. مطالعه ای که توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان انجام شد نشان داد 41 درصد از زنانی که تمایلات جنسی خود را ترک کرده اند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در یائسگی باشد که می تواند منجر به کاهش اشتها و خشکی واژن شود و اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

استریت درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یکی از درمان های تجویزی است که می تواند به بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا ممکن است برای شما مفید باشد یا خیر. اگر بدنبال یک درمان طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، Dummit همچنین توصیه می کند که با استفاده از روش های جایگزین رابطه جنسی خود را مجدداً متصل کنید ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است یا با استفاده از ویبراتور. وی می افزاید: “ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را بهبود بخشند.”

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. تولد و سایر داروها

دکتر پدروسو می گوید: “داروهایی مانند قرص های ضد بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون بالا و قرص های ضد بارداری نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده اند که چندین قرص ضد بارداری و سطوح پایین استروژن به خشکی واژن کمک می کند و افرادی که از داروهای ضد بارداری ترکیبی استفاده می کنند (داروهای استروژن-پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است میل جنسی کمتری نسبت به مردانی داشته باشند که در آنها استفاده نمی شود. به طور کلی کنترل باروری هورمونی

و در حالی که نگرانی های مربوط به سلامت روانی مانند افسردگی می تواند میل جنسی پایین را افزایش دهد ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می توانند باعث کاهش میل جنسی در زنان شوند. این داروها با مواد شیمیایی برای آرام کردن احساسات شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش شما به رابطه جنسی تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات سوئی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

وقتی صحبت از دلایل پزشکی کاهش میل جنسی به عنوان یک عارضه جانبی جدید (یا عادی) می شود ، بهتر است ابتدا این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید تا ببینید آیا راه حلی یا تغییری در میزان مصرف دارو وجود دارد یا خیر. یا دارو اگر شریک زندگی دارید ، گفتگوی آزاد با او در مورد آنچه در نتیجه مصرف دارو احساس می کنید ممکن است مفید باشد. اگر به نظر می رسد که میل جنسی پایین به رابطه شما یا مسئله یک رابطه طولانی مدت مربوط می شود ، پزشک ممکن است تغییر دارو یا گاهی مشاوره را توصیه کند.

4. بارداری یا زایمان

مشابه اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییرات در سلامت روانی شما در چنین دوره هایی می تواند منجر به میل جنسی شود ، و این کاملا طبیعی است ، دکتر پدروسو. در حالی که برای برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود ، در برخی از زنان علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، حالت تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

باروری ، تولید استروژن و هورمون ها می توانند بد باشند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد واژن احتمالی را هنگامی که بدن شما به حالت عادی باز می گردد ، اضافه کنید ، استرس داشتن یک انسان دیگر برای مراقبت از شما … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

Dummit می گوید آن را به یک شب خرما تبدیل کنید. او توصیه می کند که نوبت را به نوبت انجام دهید ، ترجیحات و خلاقیت را تعیین کنید و همچنین بدون انتظار از آن لذت ببرید. ویژگی شگفت انگیز می تواند به شما کمک کند احساساتی شوید. و به یاد داشته باشید که نیازی به سوء رفتار جنسی ندارید – درگیر سایر انواع صمیمیت شوید ، مانند معاشقه ، چشمان بسته و تغذیه همسر ، حمام کردن به او یا سایر روابط نزدیک.دیدگاهتان را بنویسید