«۴۱۰» / ماجرای شهدای غواص خدمت در سینما – تئاتر آنلاین


سینمای «۴۱۰» به کارگردانی کوروش زارعی این روزها در برج میلاد پذیرای علاقه مندان به هنرهای نمایشی است.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش فیلم سینمایی «۴۱۰» او از ۴ مهرماه در برج میلاد تهران آغاز شده است. این اثر میدانی بزرگ به تهیه کنندگی علیرضا کهفر و کارگردانی کوروش زارعی روایتی متفاوت از دفاع مقدس با محوریت پیروزی شهید سپهبد قاسم سلیمانی و گردان غواصی لشکر ۴۱ ثارالله است که به مدت ۱۵ شب روی صحنه می رود. و در یک جلسه در پارکینگ سوم برج میلاد تهران.

این فیلم ترکیبی از قالب تئاتر و جلوه های ویژه سینمایی است و برای عموم آزاد است. یکی از جلوه های ویژه این اثر، بزرگترین آکواریوم نمایشی با گنجایش ۱۰۰۰۰۰ لیتر آب است که حدود ۲۰ غواص در آن شنا می کنند. «۴۱۰» چندین انفجار از جمله انفجار در آب را به نمایش می گذارد که به شایعاتی مبنی بر انفجار در برج میلاد منجر شد که صحت نداشت و مربوط به تمرینات این نمایش بود.

به گفته کوروش زارعی، کارگردان «۴۱۰» در نشست خبری، ۷۰ درصد کار این نمایش مستند است و با تماشاگر از طریق نمایش برخورد می شود. مستند با آن ها روبرو می شوند که از آن به عنوان یک رویداد تئاتری ۲ ساعته یاد می شود و حدود ۱۲۰ بازیگر و گروه حرکت روی صحنه هستند.

شخصیت های اصلی این نمایش شهید قاسم سلیمانی، احمد امینی، علی عابدینی، حسن یزدانی و… هستند که فرماندهان لشکر ۴۱ ثارالله و شخصیت های مستند بودند.

«۴۱۰» جدیدترین اثر در حوزه هنری انقلاب اسلامی است که موسسه رسانه ها مشاغل روی صحنه می رود.

تیزر این برنامه را اینجا ببینید.