۶ هزار ماشین با این آدم! مجموعه شخصی اتومبیل، هواپیما، کشتی


بیش از ۶ هزار خودرو؛ از پیکان گرفته تا فولکس واگن، شورلت، جیپ و انواع ماشین های اسباب بازی باحال در قفسه های این موزه قرار دارند. در اینجا مجموعه شخصی «شاهین زنوزی» از مجموعه داران معروف تهران است.

به گزارش صبحگاهی به نقل از همشاری آنلاین، جانوجی برای تحقق آرزوی کودکی خود این خودروهای گرانبها را از حراجی ها، دست دوم ها و جمعه بازارهای سراسر کشور خرید و اکنون کلکسیونی عالی از برندهای مختلف را در اختیار دارد.

این مجموعه عالی و ارزشمند شامل بیش از ۶۰۰۰ قطعه خودرو می باشد. سال ها طول کشید تا این مجموعه را جمع آوری کنید. ایده جمع آوری این خودروها از کجا آمد؟
راستش این حسرت ها و خواسته های من بود که این مجموعه را شکل داد. دوران کودکی ما مثل امروز نبود که هر چه می خواهیم در آن موجود باشد. گاهی اوقات یک ماشین اسباب بازی رویای بچه های دهه ۴۰ بود. رویایی که گاهی محقق نمی شود.

خانواده ما از طبقه متوسط ​​جامعه بودند و طبیعتاً نمی توانستیم هر اسباب بازی که می خواستیم بخریم. اما من یکی از آن بچه هایی بودم که به اسباب بازی ها وابسته بودند.

در همسایگی ما تاجری به نام «ایاز» بود که ماکت و ماشین های اسباب بازی می فروخت. پول روزی که از پدرش می گرفت به ایاز می داد و ماشین اسباب بازی می خرید. در زمان خانواده ما، ماشین های اسباب بازی نقش اصلی را داشتند.

یادم می آید که مادرم روی کاشی های قدیمی خانه خطوط مستقیمی می کشید و من و پدر و برادرم با ماشین های اسباب بازی دور می زدیم. همین میل و اشتیاق و علاقه باعث شد تا آرزوی داشتن بهترین ماشین های اسباب بازی دنیا را داشته باشم و بعدها که بزرگتر شدم به سراغ مجموعه داری رفتم.

مجموعه ماشین

آیا به خاطر دارید اولین ماشین اسباب بازی خود را برای ساخت این مجموعه کی و کجا خریدید؟
آره این تقریبا ۳۰ سال پیش بود. اما من آن ماشین را نخریدم. ماشین «جیمز باند» بود که یکی از دوستانم از جمعه بازار تهران خریده بود و چون از علاقه من به ماشین خبر داشت به من هدیه داد. یک ماشین جیمز باند، خاکستر علاقه دوران کودکی من را شعله ور کرد و تمام آن رویاها را زنده کرد. قیمت خودرو حدود ۲ هزار تومان بود و در دهه ۶۰ در انگلستان تولید می شد. خودرویی ارزشمند که اولین قدم من در ساخت این مجموعه شد.

مراحل بعدی را چگونه برداشتید؟
از اینجا داستان جالب تر می شود. وقتی تصمیم گرفتم مجموعه ای از این ماشین ها را برای خودم بسازم، با ماشین های دهه ۷۰ و ۸۰ با چکمه های آهنی وارد فروشگاه ها شدم. شهر به شهر می رفتم و ماشین های ارزشمند این دوره را از دلال ها می خریدم. من هم به نزد اقوامم رفتم و وسیله نقلیه ای را که در کودکی جمع آوری کرده بودم و بعداً هدیه داده بودم به خانه آوردم. الان در ۶۲ سالگی مجموعه ای دارم که می توانم بگویم تحقق آرزوی کودکی ام است.

گفتید برای خرید خودرو به شهرهای مختلف کشور رفته اید. آیا این سفرها صرفاً برای خرید آن خودروها بوده است یا در سفرهایتان به آن شهرها برای خرید ماکت و ماشین اسباب بازی به مغازه ها هم رفته اید؟
بعد از هدیه گرفتن ماشین جیمز باند به فکر خرید ماشین های خاص و ارزشمند بودم. به غیر از جمعه بازار تهران برای خرید ماشین به شهرهای دیگر می رفتم. مثلاً وقتی فهمیدم بازار تاناکورای شهر مهاباد چند مدل ماشین خاص دارد، با شال و کلاه به آنجا می رفتم. من برای تحویل گرفتن این خودروها به چندین شهر سفر کردم. از مهاباد به ارومیه و… رفتم تا برای مجموعه ام ماشین بخرم.

بسیاری از کلکسیونرها تمایل به جمع آوری مارک های خاص دارند. تخصص مجموعه شما چیست؟
آره؛ بسیاری از کلکسیونرها روی یک برند خاص تمرکز می کنند، اما مجموعه من از بردهای مختلف تشکیل شده است که البته کار من را سخت می کند. در واقع همه ماشین‌ها، هواپیماها، زیردریایی‌ها، موتورسیکلت‌ها، قطارها و کلا وسایل نقلیه دهه ۷۰ و ۸۰ را می‌خریدم و به مجموعه اضافه می‌کردم. البته من دارم.

مجموعه شما شامل ۶۰۰۰ خودرو، هواپیما، موتور سیکلت و غیره است که در یک دوره بیش از ۳ دهه جمع آوری و در واقع خریداری شده اند. کدام یک از این قطعات را با قیمت بالاتر خریداری کردید؟
مثلا در بین ماکت های مجموعه، یک جیپ آمریکایی ۱۵ میلیون تومانی دارم و ۳ سرباز مارک دیگر را به آن چسبانده ام. فقط ۲۰۰ عدد از این سرباز در دنیا تولید شد که ۳ عدد آن در مجموعه من موجود است. این تعداد کم ارزش آنها را افزایش می دهد. من هر کدام از این سربازها را با قیمت ۱۳۰۰۰۰۰ تومان به قیمت ۲۷۰۰ تومان خریدم که اکنون ۱۵ میلیون تومان می شود.

پس جدا از زمان و انرژی و انرژی هزینه زیادی برای تدوین این مجموعه صرف کرده اید. شغل شما چیست
من بازنشسته تامین اجتماعی هستم و سالها صاحب کسب و کار معمولی بودم. در این سال ها بخشی از درآمدم را صرف خرید این قطعات کردم. البته این را هم بگویم که وقتی این کار را شروع کردم امیدوار بودم در آینده از این مجموعه درآمدی داشته باشم. در واقع امیدوار بودم که اگر بعداً ۱۵ ماشین از این برند به دستم رسید، تعدادی را به مجموعه اضافه کنم و بقیه را بفروشم.

آیا این اتفاق افتاده و قطعه یا قطعاتی را به همین صورت فروخته اید؟
خیلی کوچک. من در بین دوستانم و سایر مجموعه دارانم شناخته شده ام که اگر قطعه ای در مجموعه ام داشته باشم، هیچ وقت آن را ترک نمی کند. با این حال، من برخی از قطعات یدکی را فروختم.

با این توضیح آیا مجموعه توجیه اقتصادی دارد؟
آره افرادی هستند که ماکت وارد می کنند و تعداد فروشندگان در حال افزایش است. این کار توجیه مالی دارد و فکر می کنم در بین جوانان بسیار محبوب است. این اقلام اگر به درستی خریداری و نگهداری شوند، سرمایه محسوب می شوند و می توانند کلکسیونر را سودآور کنند.

آیا از نظر مالی از این مجموعه راضی هستید؟
بدون علاقه شخصی به کنار، از روز اول این مجموعه را به عنوان شغلی دیدم که در زمان بازنشستگی درآمدی برای من فراهم می کرد. اما عشق و علاقه شدید به حفظ و گسترش مجموعه همچنان مرا مشغول خرید قطعات جدید و افزودن به مجموعه می کند. همین هفته پیش به مهاباد رفتم تا چند قطعه جدید به مجموعه ام اضافه کنم.

قطعا نگهداری چنین مجموعه ای گران است.
آره من عضو انجمن مجموعه داران هستم و مجوز موزه از وزارت میراث فرهنگی دارم. اما برای نگهداری از این مجموعه یک آپارتمان ۷۰ متری در محله شهرآرا اختصاص داده ام.

اما چرا این موزه به روی عموم باز نشد؟
مجوز موزه را از سازمان میراث فرهنگی گرفته ام اما شرایط اینجا برای بازدید عموم مناسب نیست. مکان کوچک است و با خودم فکر می کنم که مثلاً اگر گروهی از دانش آموزان بازدید کنند چگونه باید امنیت این آثار را حفظ کنم؟

آینده مجموعه شخصی خود را چگونه می بینید؟
دوستی داشتم که او هم کلکسیونر بود. پس از مرگش قطعات این مجموعه را به کسانی که ارزش آن را می دانستند وصیت کرده بود. ما نمونه های مجموعه و قطعات مجموعه را بین آن مجموعه داران توزیع کردیم و آنها ارزش قطعات را به وارثان او منتقل کردند. پسر من هم کلکسیونر است. او مجموعه ای از لوگوها دارد. اما من هرگز مسئولیت نگهداری یا فروش این قطعات را بر دوش او نگذاشتم. بعد از من تصمیم با خودش است. واقعیت این است که من از جمع آوری و نگهداری این ماشین ها لذت می برم و این برای یک کلکسیونر کافی است.

شاید برایتان جالب باشد که قدیمی ترین قطعه از این مجموعه بزرگ را ببینید. این کشو در سال ۱۹۱۰ تولید شد و کشور سازنده آن مشخص نیست.

در حالی که تعداد خودروهای این مجموعه زیاد است، ده ها هواپیما، هلیکوپتر، کشتی، موتورسیکلت و چهره در میان بیش از ۶۰۰۰ قطعه این مجموعه به چشم می خورد.