7 حقیقت برتر در مورد تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

آجیل بادام روی پوسته
بادام خام و خشک هیچ حمایتی ندارند. به خاطر داشته باشید که یک دانه در داخل بخورید.

بادام در تمام طول سال به راحتی در بازارها یافت می شود. در مغازه ها ، انواع مختلف آجیل برای فروش نشان داده می شود مانند پوسته ، فرآوری نشده (با پوسته بیرونی) ، نمک زده ، شکر اضافه شده ، یا آرد (آرد / آرد بادام) و غیره.

هنگام خرید ، به دنبال دانه های قهوه ای ، یکنواخت و احساس سنگینی در دست خود باشید. آنها باید عاری از ترک / بریدگی ، مه و لکه ها و بوی بد باشند.

برای نگهداری ، بادام خام کامل را در محل خشک و خنک به مدت چند ماه قرار دهید. با این حال ، بذرهای ذخیره شده باید در ظرفی محکم در یخچال نگهداری شوند تا تمیز بمانند.

استفاده از پذیرایی


نگهدارنده مغز بادام

آجیل های خام کامل با استفاده از ماشین آلات بزرگ پردازش به واحدهای فرآوری بریده می شوند. دستگاههای کوچک ذخیره آجیل یا بیل متحرک معمولاً برای مصارف خانگی کافی است.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • بادام را می توان به صورت خام ، شور یا شیرین میل کرد.

  • این ماده مغذی است اما شیرین است. شیر بادام شیرین (زلزله شیر بادام) یکی از محبوب ترین نوشیدنی های طراوت در هند و دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا است.
  • بادام یکی از بادام زمینی هایی است که در خاورمیانه در انواع غذاهای برنج ، غذاهای شیرین و خوش طعم مورد استفاده قرار می گیرد.

  • برش های بادام غالباً روی دسر ، به ویژه آفتابگردان و سایر آماده سازی های یخ ، پاشیده می شود.

  • آنها به شدت در یک مغازه خواربار فروشی مانند بیسکویت ، بیسکویت ، آب نبات ، نوشیدنی های انرژی زا و کیک مشغول به کار بودند. در فرانسه ، فرنگیپان یک کیک محبوب است که از آرد بادام تهیه می شود.

  • همچنین از مغزهای آلوده برای تهیه کره بادام استفاده شد که جایگزین بسیار خوبی برای حساسیت به بادام زمینی است.
  • بادام سبز و رسیده بسیار خوشمزه است! این آجیل های خوراکی ، شن و ماسه ، بازارهای کشاورزان را در پایان فصل تابستان پیدا می کنند. برای غذا خوردن ، درپوش سبز باز را با چاقو برش دهید و از دانه های شیرین و سفید روی سفید داخل آن لذت ببرید!

مشخصات امنیتی

حساسیت به بادام ، اگرچه به اندازه سایر حساسیت ها به آجیل درختی مانند بادام هندی ، پسته و غیره رایج نیست. با این حال ، آنها می توانند در برخی از افراد با مواد غذایی که برای مصرف آنها طراحی شده است ، واکنش های حساسیت بالا ایجاد کنند.

انواع و شدت علائم ممکن است متفاوت باشد و ممکن است شامل استفراغ ، اسهال ، درد شکم ، تورم لب و گلو منجر به مشکل در تنفس و سفت شدن قفسه سینه شود. بنابراین ، هنگام خوردن اقلام غذایی که با آجیل بادام تهیه شده اند ، باید در مورد افراد مبتلا به آلرژی احتیاط کرد. (سلب مسئولیت).


ب -بازگشت به بادام زمینی و دانه ها از جانب لوزیبه برای مشاهده لیستی جالب از آجیل و دانه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

ب -بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. داده های تغذیه ملی USDA.

  2. تخته بادام کالیفرنیا.دیدگاهتان را بنویسید