9 حقیقت در مورد آبجو گوجی و مزایای سلامتی آن


استفاده از اسپری توت گوجی

  • تقریباً تمام قسمتهای گیاه گوجی با استفاده از طب سنتی چینی (TCM) بدست آمده است. پزشکان چینی از قسمتهای مختلف گیاه برای هر یک از چهار قسمت سال محافظت می کنند. برگ آن در بهار ، در تابستان گل می دهد ، در پاییز میوه می دهد و ریشه آن در زمستان است.

  • توت ها در داروهای ضد التهابی مانند نازک شدن خون ، مقوی سالم پوست و چشم ، کاهش اضطراب و بهبود حافظه استفاده می شوند.

انتخاب و رزرو

در ایالات متحده ، میوه های خشک گوجی در سوپر مارکت ها و فروشگاه های آسیایی یافت می شود. انواع توت های واقعی را با بسته یا بشکه بخرید.

در مزرعه سنتی کشت ، فقط میوه های خشک از بوته گوجی انتخاب می شود. سپس روی تخت های خشک پخش می شوند و 10-16 ساعت زیر سایه خشک می شوند تا پوست آنها کوچک و کوچک شود. سپس زیر نور خورشید خشک کنید تا فقط 10 درصد رطوبت در توت ها وجود داشته باشد. پس از خشک شدن ، میوه مرتب شده و در کیسه ها ذخیره می شود و برای بسته بندی به انبار منتقل می شود.

گوجی خشک می تواند تا یک سال به خوبی ذخیره شود. در محیط های مرطوب ، آنها را در یخچال نگهداری کنید تا عمر بیشتری داشته باشند.

میوه خام و تازه 2-3 روز در سرما ، در دمای اتاق و چند روز در یخچال باقی می ماند. توت خشک ، با این حال ، می تواند به مدت چند ماه به خوبی ذخیره شود.

طرز تهیه و نحوه سرو

میوه کاملاً رسیده و تازه را می توان مستقیماً از بوته با دست خورد. به عنوان عضو میوه Solanaceae ، خوردن گوجی خام می تواند سمی باشد ، بنابراین باید از آن اجتناب کرد.

توت خشک را می توان به تنهایی به عنوان انگور مصرف کرد. خیساندن در آب ولرم به مدت 5-10 دقیقه باعث نرم و غلیظ شدن آنها می شود.

عناب-ولفبری-سوپ مرغ مرغ
میوه عناب ، گرگ ، سوپ مرغ. (Photo-Singzy)

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • توت های تازه را می توان مانند انگور از دست خورد.

  • میوه های خشک را می توان به همان روش انگور ، کیک ، تارت ، نان ، کلوچه و غیره استفاده کرد.

  • آنها را به چای و لیمو اضافه کنید.

  • توت خشک را می توان با ادویه جات و مرغ خرد شده به سوپ ها اضافه کرد.

مشخصات امنیتی

میوه های گوجی به عنوان عضوی از خانواده گیاهان شب دار حاوی سولانین ، سم گلیکول آلکالوئید هستند.

به بیماران مبتلا به داروهای ضد رتروویروسی مانند وارفارین توصیه می شود که از این میوه ها و محصولات آنها به عنوان آب گوجی بری استفاده نکنند زیرا ممکن است باعث اثر ضد انعقادی وارفارین شده و خطر خونریزی را افزایش دهد. (انکار پزشکی)

بازگشت -بازگشت به میوه از جانب گوجی بریبه برای مشاهده لیستی جالب از انواع میوه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه تغذیه برای مراجع متداول.

  2. گرگها.- pdf.دیدگاهتان را بنویسید