9 مورد از حقایق تغذیه ای لوبیا Adzuki و مزایای سلامتی آنانتخاب و رزرو

در بازارها ، لوبیای خشک شده را انتخاب کنید. اگرچه رنگ بندی آنها به صورت با کیفیت ظاهر نمی شود ، لوبیا آدزوکی (قرمز) اغلب در آشپزی ترجیح داده می شود. در بازارهای آمریکا ، حبوبات خشک شده در بسیاری از بشکه ها ، قوطی ها ، دانه های کاشته شده در سوپر مارکت ها در طول سال موجود است.

غلاف های کوچک لاجوردی سبز رنگی که در بازارهای چین و کره به فروش می رسند از آنها به عنوان لوبیا سبز برای پخت و پز استفاده می کردند. هنگام خرید مناقصه از بازارهای محلی سبزیجات ، به دنبال رنگ سبز تازه ، یکنواخت ، نارس و با دوام باشید. وقتی حبوبات پیر شده اند از غلاف بالغ خودداری کنید و قندهای آنها را به کربوهیدرات تبدیل کنید. همچنین از غلاف های فرو رفته و خشک خودداری کنید.

در خانه ، لوبیای خشک شده را در یک پلاستیک بسته بندی شده / در یک مکان خشک و خنک و دور از گرما و رطوبت زیاد نگهداری کنید.

با این حال ، غلاف سبز لطیف به عنوان ادامام یا لوبیای خام برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار گرفت. آنها را در یک کیسه پلاستیکی سوراخ دار نگهداری کنید و آنها را در یخچال قرار دهید که در رطوبت بالا قرار دارند. آنها تا 4-6 روز خوب می مانند. اما برای لذت بردن ، بلافاصله پس از خرید از آنها استفاده کنید.

طرز تهیه و سرو

دانه های خشک آژوکی تنها پس از سویا بیشتر در غذاهای ژاپنی مورد توجه قرار گرفتند. لوبیای آب پز رنگ مایل به قرمز با طعم غنی و شیرین را نشان می دهد.

پخت و پز اغلب مستلزم غوطه ور شدن در آب سرد به مدت 2-3 ساعت است. لوبیا را می توان به مدت 1.5 تا 2 ساعت جوشاند یا فشار دهید تا 20 دقیقه خیس بخورد و بدون خیساندن به مدت 20-30 دقیقه. خیساندن و جوشاندن نیز به حذف ترکیبات ضد مغذی از لوبیا قرمز کمک می کند.

برای آماده سازی ، غلاف های آزوکی را با آب سرد سرد بشویید. برای سفت شدن ، انتهای گلدان را به سمت مرکز بچرخانید و هر خط درز را مانند سایر غلاف های لوبیا بکشید. لوبیا را باز کرده و جدا کنید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

dorayaki
پنکیک دورایاکی ژاپنی با آنکو (لوبیا قرمز) پر کردن را بگذارید. اعتبار عکس: tisay
 • غلاف لوبیای جوان آدزوکی به همان شکل لوبیا سبز استفاده می شود و عموماً به عنوان سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.

 • لوبیای خشک در انواع غذاهای آب پز ، جوانه ، جوانه ، آسیاب (رب) سرو می شود.

 • لوبیا به سوپ ها ، خورش ها و سایر سبزیجات مفید مانند کلم پیچ ، هویج ، قارچ و غیره اضافه می شود.

 • سکیان (赤 飯) یک برنج سنتی ژاپنی برنج با یک ظرف لوبیای آدزوکی است که برای مناسبت های خاص مانند شیچی گو سانبه

 • لوبیای آدزوکی آب پز تهیه شده در سبک های مختلف خمیر (anko au anko) برای استفاده از غذاهای شیرین و خوش طعم.
  کوشیان یک نوع رایج است که در آن لوبیاهای آب پز خرد می شوند تا پوست لوبیا حذف شود. تسوبوشیان سپس حبوبات پس از جوشاندن پوست و حبوبات بخشی از خمیر خرد می شوند.

 • لوبیا که در هند به عنوان دالی قرمز شناخته می شود ، در انواع خورشت های شیرین با نان بدون مخمر (چاپاتی) و برنج مصرف می شود.

مشخصات امنیتی

لوبیا آدزوکی یکی از کمترین اکسیدهای غذایی در بین لوبیا است. 4.7 میلی گرم فقط در 100 گرم تا 7.5 میلی گرم لوبیا پهن ، 45.6 میلی گرم در لوبیا قرمز. اغلب ، فاش شدن آدزوکی می تواند باعث درد شکم ، اسهال و استفراغ شود. (سلب مسئولیت پزشکی)

همچنین بخوانید

≺≺ لوبیای لیما واقعیت تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ باقلا واقعیت تغذیه و مزایای سلامتی

بازگشت به حبوبات از جانب لوبیا Adzukiبه برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

B -بازگشت به صفحه اصلی.

منابع بیشتر:

 1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 2. صفحه اطلاع رسانی سرطان دانشکده پزشکی استانفورد – تغذیه کاهش خطر سرطان.

 3. باغبانی-دانشگاه پردو- pdf.دیدگاهتان را بنویسید