Adobe نسخه رایگان فتوشاپ را برای مرورگرها منتشر خواهد کرد


The Verge امروز گزارش داد که Adobe قصد دارد نسخه ای از ابزار محبوب ویرایش عکس Photoshop خود را بر اساس وب راه اندازی کند. این شرکت در حال حاضر در حال آزمایش این نسخه جدید از Freemium با کاربران کانادایی است، اما در نهایت آن را در دسترس مخاطبان بیشتری قرار خواهد داد. در حال حاضر، هر کسی که یک حساب کاربری Adobe در کانادا ایجاد کند، می‌تواند به نسخه رایگان مرورگر فقط فتوشاپ دسترسی داشته باشد. Engadget برای اطلاع از اینکه آیا قصد دارد این ابزار را در دسترس کاربران سراسر جهان قرار دهد یا خیر، با Adobe تماس گرفته است و پس از شنیدن بازخورد، آن را به روز خواهد کرد.

فتوشاپ برای مدت طولانی استاندارد صنعتی برای ویرایش تصویر بوده است، اما هزینه مجوز ماهانه بسیاری از افراد را از استفاده از آن منصرف می کند. در همین حال، نرم‌افزارهای رایگان یا چارچوب‌های ویرایش عکس مانند Pixlr، Canva و Photopea کاربران عادی را در آغوش گرفته‌اند و در ارائه‌های خود پیچیده‌تر شده‌اند. همانطور که The Verge اشاره می کند، Adobe ابزارهای ویرایش تصویر پرچمدار خود را به صورت رایگان ارائه می دهد که به مخاطب عام مرتبط نیست. Adobe امیدوار است که برخی از کاربران Freemium Photoshop به عضویت پولی درآیند، به خصوص که این شرکت قصد دارد ویژگی های پیشرفته تری را در نسخه فقط تحت وب ارائه دهد که فقط با اشتراک قابل باز شدن است.

اگر این آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که Adobe نسخه مبتنی بر وب فتوشاپ و ایلاستریتور خود را پاییز گذشته برای اعضا منتشر کرد. با این حال، عملکرد آنها محدود به ویرایش اولیه و به اشتراک گذاری ایده ها بین همکاران پروژه بود. این نسخه جدید از Photoshop Free Web به طور قابل توجهی ابزارهای موجود را گسترش می دهد و به کاربران امکان می دهد پروژه های جدید را شروع کنند و همچنین به ابزارهای پیشرفته تر تصحیح رنگ و ویرایش دسترسی داشته باشند.