Chappan kaddu (کدو هندی هندی) حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخابات

Chappan kaddu یک محصول تابستانی است. میوه های جوان قبل از دانه ها انتخاب شده و پوست سفت شده و به عنوان سبزی استفاده می شود.

میوه های تازه تقریباً در تمام طول سال در بازارهای جنوب شرقی آسیا در دسترس هستند. کدو حلوایی به دلیل داشتن پوست نرم و صاف می تواند به راحتی کوبیده شود و باید با احتیاط از آن استفاده کرد. کشاورزان به طور کلی آنها را در جعبه های مقوایی محافظ به بازار می آورند تا از پوست خود محافظت کنند.

یک کدو حلوایی خوب باید نرم و اندازه متوسط ​​داشته باشد ، پوست خوبی داشته و گوشتی شیرین و نرم داشته باشد. سختی پوست و دانه ها و میل به طعم نشان از کیفیت پایین و بلوغ بیش از حد دارد.

بقایای یک چپن قوی ، کرکی ، نرم و کرکی را در فصل انتخاب کنید. میوه تازه و متوسط ​​با نوک گلهای تازه و انتهای ساقه بخرید.

از میوه های بزرگ و پوست سفت اجتناب کنید زیرا بی مزه ، بیش از حد رسیده و در نتیجه ، پایین تر هستند. همچنین در هر مکانی که دارای نقص سطحی ، آسیب ، بریدگی / سوختگی و غیره باشد اجتناب کنید.

ذخیره سازی

کدو حلوایی به خوبی نگهداری نشده است. در خانه ، در اتاق سبزیجات در یخچال نگهداری کنید تا ظرف 1-2 روز استفاده شود. از نگهداری طولانی مدت در یخچال خودداری کنید زیرا باعث ایجاد زخم سرد می شود.

طرز تهیه و سرو

کدو حلوایی را قبل از استفاده برای پخت و پز در آب لوله کشی تمیز بشویید و با یک پارچه تمیز خاک را پاک کنید. مالیدن همیشه لازم نیست. در صورت تمایل لب فوقانی را به آرامی ماساژ دهید.

کدو حلوایی با توجه به شکل دایره ای شکل آن ، سبزی خوبی برای پر کردن است. به دلخواه در دستور غذا به برش یا برش برش دهید. آنها همچنین می توانند جایگزین مناسبی برای دستور العمل هایی باشند که آن را سرکه ، کدو بطری ، کدو تنبل کوچک یا خیار پخته مشابه می نامند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • از کدو حلوایی خرد شده می توان در کاری و سوپ استفاده کرد.

  • برش های کدو سبز تازه ، تمیز و نرم را می توانید به صورت خام در سالاد میل کنید.

  • آماده کردن چپان ماسالا سبزی و گوجه فرنگی ، پودر گرام ماسالا ، پیاز و سیر.

  • پوره سیب زمینی را آماده کنید (دستور العمل بهروان چاپان کادو) یا شاهی چپان دستور العمل های اغراق آمیزی با تقویت کننده های تصفیه شده ، بادام زمینی ، کشمش و ادویه جات ترشی جات ارائه می دهد. پر از سیب زمینی است اما می تواند مانند پنیر (پنیر قصر) ، کیما (گوشت چرخ کرده) و غیره باشد.

مشخصات امنیتی

استفاده از کدو حلوایی به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شود. با این حال ، مصرف نادرست کدو سبز ناسالم ، باعث مسمومیت ناشی از ترکیبات سمی مانند می شود کوکوربیتاسینبه

مسمومیت زمانی ایجاد می شود که چاپان کادو خام (سمی) به طور مستقیم یا به شکل آب میوه استفاده شود.

علائم ممکن است شامل استفراغ ، گرفتگی معده ، اسهال باشد و ممکن است در عرض چند دقیقه پس از بلع آب میوه های سمی رخ دهد که می تواند به دنبال بیماری های جدی مانند خونریزی دستگاه گوارش ، شوک و مرگ باشد.(انکار پزشکی)

همچنین بخوانید ≻≻

≺≺ کدو خاکستری واقعیت تغذیه

≺≺ تیندا بوگا واقعیت تغذیه

≺≺ کابوچا بوگا واقعیت تغذیه

≺≺ یک بوگا زیبا واقعیت تغذیه

≺≺ خدای پتی پن واقعیت تغذیه

بازگشت به سبزیجات از جانب Chappan kaddu (کدو تابستانی هندی)به برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. گیاهان آینده – Benincasa hispida – (Thunb.) شناسایی ..

  3. بلیط های آسیایی (PDF).دیدگاهتان را بنویسید