FCC ارائه دهنده تماس را به دلیل عدم محافظت در برابر تماس های رباتیک خاموش می کند


مدت زیادی نگذشته بود که کمیسیون ارتباطات فدرال شروع به سرکوب ارائه دهندگان صوتی کرد که به اندازه کافی برای مسدود کردن تماس های رباتیک تلاش نمی کردند. رگولاتور ارائه‌دهنده Global UC را از سایر شبکه‌ها حذف کرد، زیرا ظاهراً الزامات محافظت در برابر تماس‌های رباتیک تقلبی را برآورده نکرده است. اکنون که شرکت دیگر در پایگاه کاهش تماس رباتیک نیست، سایر اپراتورها (از جمله واسطه ها) نباید ترافیک آن را بپذیرند.

FCC در ماه اکتبر اعلام کرد که قصد دارد با Global UC و شش شرکت دیگر که علیرغم هشدارها، استراتژی های ضد رباتیک خود را به اشتراک بگذارند، سرکوب کند. این کمیسیون از تمام اپراتورهای مستقر در ایالات متحده با شبکه های مبتنی بر IP خواسته است تا اقدامات ضد جعل STIR/SHAKEN را تا پایان ژوئن ۲۰۲۱ به کار گیرند و از ارائه دهندگان درخواست کرد تا پس از ۲۸ سپتامبر همان سال مسدود کردن شرکت های خارج از پایگاه داده کاهش تماس های رباتیک را آغاز کنند.

مشخص نیست که چه زمانی ممکن است سایر مجرمان محکوم شوند. با این حال، FCC گفت که هنوز در حال بررسی پاسخ‌های شرکت‌هایی است که از آنها خواسته شد تا استراتژی‌های خود را برای محدود کردن تماس‌های رباتیک تشریح کنند. کسانی که می توانند طرح های ملموس ارائه دهند باید از برش ها اجتناب کنند.

این سرکوب کاهش حجم تماس‌های رباتیک، به‌ویژه تماس‌های خارج از ایالات متحده را تضمین نمی‌کند. با این حال، FCC ظاهرا امیدوار است که سرنوشت جهانی UC پیامی را به شرکت‌های آمریکایی ارسال کند که امیدوارند از قوانین اجتناب کنند. اگر اقدامی انجام ندهند، خطر از دست دادن کسب و کار خود را دارند زیرا مشتریان مجبور می شوند به جای دیگری بروند.