FCC به ۳ میلیارد دلار اضافی برای کمک به اپراتورهای آمریکایی برای جایگزینی تجهیزات Huawei و ZTE نیاز دارد


حذف دستگاه های چینی از شبکه های بی سیم ایالات متحده بیش از حد انتظار هزینه خواهد داشت. به گزارش رویترز، جسیکا روزن وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال، روز جمعه به کنگره گفت که آژانس به ۳ میلیارد دلار اضافی برای بازپرداخت اپراتورها برای “تراشه گذاری و جایگزینی” زیرساخت های Huawei و ZTE آنها نیاز دارد.

در سال ۲۰۲۰، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، قانون شبکه های ارتباطی امن و قابل اعتماد را امضا کرد که بر اساس آن اپراتورهای آمریکایی ملزم به تعویض هرگونه “تجهیزات شبکه خارجی مشکوک” از شبکه های خود هستند. این لایحه FCC را ملزم به ایجاد برنامه ای برای جبران خسارت به اپراتورهای آسیب دیده می کند. در همان سال، آژانس برآورد کرد که برای تطبیق با این دستور بیش از ۱.۸ میلیارد دلار هزینه برای مخابرات خواهد داشت، اگرچه در نهایت ۱.۹ میلیارد دلار را برای بازپرداخت آن کنار گذاشت.

پس از دریافت ۱۸۱ درخواست در اوایل سال ۲۰۲۲، FCC اعلام کرد که اپراتورهای آمریکایی ۵.۶ میلیارد دلار برای جایگزینی تمام دستگاه های Huawei و ZTE خود درخواست کرده اند. روز جمعه، Rosenworcel گفت: “همه برآوردهای هزینه معقول و پشتیبانی شده” در مجموع ۴.۹۸ میلیارد دلار برای صندوق هزینه خواهد داشت، که نشان می دهد FCC در بیشتر ادعاهایی که در اوایل سال دریافت کرده است، شایستگی پیدا کرده است.

روزن ورسل در نامه ای به کمیته بازرگانی، علم و حمل و نقل سنا گفت: در صورت عدم وجود تخصیص اضافی، کمیسیون طرح اولویت بندی شده توسط کنگره را اجرا خواهد کرد. وی افزود که FCC روند بازپرداخت را “در روزهای آینده با انتشار تخصیصات” آغاز خواهد کرد. بدون بودجه اضافی از جانب کنگره، FCC به اندازه کافی برای بازپرداخت حدود ۴۰ درصد از هزینه های شرکت ها خواهد بود.