GameStop اجازه فروش NFT های مربوط به ۱۱ سپتامبر را داد


کمتر از دو هفته پس از عرضه نرم افزار، بازار NFT GameStop در حال حاضر بحث برانگیز است. در میان NFT های فهرست شده در این پلتفرم، یک اثر هنری به نام “مرد در حال سقوط” است که توسط Web3 نشان داده شده است که به خوبی کار می کند. اشتباه نکنید، NFT به یکی از نمادین ترین عکس های اوایل قرن بیست و یکم اشاره دارد. “مرد در حال سقوط” بخشی از مجموعه عکس هایی است که توسط ریچارد درو، خبرنگار عکاس آسوشیتدپرس در صبح روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ گرفته شده است. از ۲۷۵۳ نفری که در آن روز در مرکز تجارت جهانی و اطراف آن جان خود را از دست دادند، تخمین زده می شود که حداقل ۱۰۰ نفر در هنگام ساخت این برج ها جان خود را از دست دادند.

NFT با اشاره به ایستگاه فضایی روسیه از کار افتاده توضیح می دهد: «احتمالاً از ایستگاه MIR سقوط کرده است. خالق این مصنوع در حال فروش دو نسخه مختلف از “مرد در حال سقوط” است که ارزان ترین آنها با قیمت ۰.۶۵ ETH یا حدود ۹۹۰ دلار ذکر شده است. همانطور که Web3 Going Great اشاره می کند، GameStop یک بازار NFT تنظیم شده را اداره می کند. هنرمندان قبل از اینکه بتوانند توکن‌های خود را برای فروش فهرست کنند، باید درخواست دهند و روند بررسی را طی کنند. این شرکت فروش خود را ۲.۲۵ درصد کاهش می دهد. GameStop بلافاصله به درخواست Engadget برای اظهار نظر پاسخ نداد.

سرقت آثار هنری یک مسئله اصلی در فضای NFT است. پلتفرم هایی مانند OpenSea دارای محتوای جعلی و غیرقانونی زیادی هستند که افراد می توانند توکن های رایگان را استخراج کنند. در حالی که می‌توانید استدلال کنید که Falling Man در آن دسته‌بندی‌ها قرار نمی‌گیرد و هنرمندان باید با خیال راحت به آثار و تراژدی‌های گذشته ارجاع دهند، این نیز درست است که این NFT سرنوشت Falling Man و لحظات پایانی او را بی‌اهمیت جلوه می‌دهد. می تواند هر چیزی باشد. برای سود فروخته شد