Google Calendar در حذف دعوت نامه های هرزنامه به خوبی عمل می کند


Google Calendar به روز رسانی جدیدی را برای مشکلی که سه سال پیش وعده رفع آن را داده بود منتشر کرد. ویژگی «فرستنده‌های شناخته شده» در نهایت به شما امکان می‌دهد تا دعوت‌نامه‌های افرادی را که می‌توانند به‌طور مؤثر تقویم شما را اسپم کنند، مسدود کنید. فعال کردن سوئیچ “فقط در صورتی که فرستنده شناخته شده باشد” در “تنظیمات رویداد” فقط دعوت‌نامه‌هایی از افراد موجود در لیست مخاطبین شما، افرادی که با آنها تعامل داشته‌اید یا کاربرانی از همان دامنه اضافه می‌کند.

به‌طور پیش‌فرض، Google Calendar به‌طور خودکار رویدادها را هنگام دریافت دعوت‌نامه‌های ایمیل، بدون توجه به اینکه چه کسی آنها را ارسال کرده است، اضافه می‌کند. تنها راه برای جلوگیری از این امر، غیرفعال کردن کامل رویدادهای افزودن خودکار بود، و شما را مجبور می‌کرد تا با هر دعوت‌نامه به صورت دستی برخورد کنید.

اکنون، می‌توانید همزمان با حذف رویدادهای هرزنامه مانند “Crypto Meetup 9PM Tonight” توسط برخی از افراد، دعوت‌نامه‌های خودکار را برای افرادی که می‌شناسید ارسال کنید. فقط به تنظیمات تقویم Google خود بروید، “تنظیمات رویداد” را انتخاب کنید و “افزودن دعوت به تقویم من” را انتخاب کنید. سپس گزینه «فقط در صورتی که فرستنده شناخته شده باشد» را انتخاب کنید.

همچنان دعوت‌نامه‌های هرزنامه دریافت خواهید کرد، اما گزینه جدید به شما امکان می‌دهد قبل از دیدن تقویم شما، آن‌ها را حذف کنید. گوگل اشاره می کند که این ممکن است به فرستنده هشدار دهد که در لیست مخاطبین شما نیست، اما به نظر می رسد این تنها نقطه ضعف احتمالی است. این یک ترفند کوچک اما مفید است که به به‌روزرسانی‌های اخیر Google برای Calendar، Gmail و سایر برنامه‌ها می‌پیوندد.