Google Hangouts پاییز امسال بسته خواهد شد


Hangouts بالاخره در اواخر سال جاری انعطاف‌پذیرترین برنامه چت Google را عرضه خواهد کرد. روز دوشنبه، این شرکت اعلام کرد که انتقال کاربران Hangouts به چت را قبل از اینکه اولین مورد پس از نوامبر ۲۰۲۲ در دسترس قرار گیرد، آغاز خواهد کرد. اگر همچنان از Hangouts در تلفن همراه خود استفاده می‌کنید، پیامی برای جابه‌جایی به یکی از برنامه‌های گپ مستقل از امروز خواهید دید. یا تجربه چت در جیمیل. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «چت گوگل جایگزین Hangouts شده است.

در جیمیل، گوگل تا ماه جولای شروع به تشویق کاربران Hangouts برای انتقال آن نخواهد کرد. سرویس گیرنده وب Hangouts تا نوامبر در دسترس خواهد بود و این شرکت می گوید که کاربران «حداقل» یک ماه قبل از اینکه صفحه وب پلتفرم به طور خودکار به وب سایت چت هدایت شود، خواهند بود. اگر هنوز به طور فعال از Hangouts استفاده می کنید، Google قول می دهد مکالمات شما را به طور خودکار به برنامه جدید هدایت کند. همچنین می‌توانید از سرویس بیرون‌بر شرکت برای دانلود یک کپی از داده‌های خود استفاده کنید.
گوگل مدتی است که برند Hangouts را به نفع خدمات پیام رسانی جدید خود کنار گذاشته است، بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت در نهایت تصمیم به تعطیلی این پلتفرم گرفته است. و در حالی که Hangouts به اندازه برخی از برنامه‌های پیام‌رسانی فوری محبوب نبود، طرفداران وفادار Hangouts وجود داشتند.