Google News طراحی مجدد: تاکید بر اخبار محلی


Google News امسال ۲۰ ساله می شود و در حال طراحی مجدد بزرگی است تا تغییرات در اولویت های روزنامه نگاری را منعکس کند. بازسازی تازه راه‌اندازی شده News Desktop اکنون روی داستان‌های مهم تمرکز دارد. علاوه بر داستان های برتر و انتخاب های شخصی، تمرکز ویژه ای روی اخبار محلی نیز وجود دارد. آن بخش در نهایت در بالای صفحه است و اگر پوشش شهری کافی نیست، می توانید مکان های بیشتری اضافه کنید.

این شرکت همچنین کار حقیقت یاب را تشدید کرده است. Google News اکنون ادعای واقعی را با عنوان، بررسی واقعیت (از منابع مستقل) نشان می دهد که آیا ادعا درست است یا نه. شما همچنین در مورد موضوعاتی که گوگل انتخاب می کند بسته نیستید. روی دکمه «سفارشی کردن» روی تم‌های خود کلیک کنید (تصویر زیر) و می‌توانید تم‌ها را متناسب با سلیقه خود اضافه، حذف یا تغییر دهید.

سایت به روز شده همچنین نشان دهنده بازگشت رسمی Google News به اسپانیا است. گوگل قبل از تصویب قانونی در دسامبر ۲۰۱۴ که ناشران را ملزم به پرداخت هزینه برای استفاده از محتوای خود، از جمله عنوان، می کرد، پیشنهادات محلی را کنار گذاشت. با این حال، ائتلاف روزنامه‌ای گوگل را تحت فشار قرار داد تا این اخبار را بازیابی کند و در نوامبر گذشته، گوگل برنامه‌های خود را برای احیای آن پس از یک دستور سلطنتی اعلام کرد که به ناشران فردی اجازه می‌دهد پرداخت کنند (طبق دستورالعمل‌های اروپایی به جای پرداخت تمام هزینه‌ها). حق چاپ اتحادیه اروپا). مجوزها

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا طراحی مجدد موفق خواهد بود یا خیر. با این حال، به اخبار محلی اولویت بسیار بیشتری نسبت به گذشته می دهد (برای دیدن آن باید چندین بخش را مرور کنید). و به زبان ساده، طرح جدید به تعویق افتاده است – ظاهر تمیزتر و مدرن تر هضم آسان تر است. در تئوری، این می تواند بسیاری از افراد را مجبور کند به جای مرور رسانه های خاص یا تکیه بر برنامه های اختصاصی مانند Apple News از Google Hub استفاده کنند.