Komatsuna 11 (اسفناج خردل ژاپنی) حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

کوماتسونا را می توان در هر زمان برداشت کرد – از صفحه نمایش های کوچک تا بالای گل. در جوانی ، برگهای آن طعم ملایمی دارند و مانند اسفناج آماده می شوند. با رشد گیاه ، ساقه ها قوی تر می شوند و طعم آن قوی تر و گرم تر می شود و بنابراین به زمان پخت طولانی تری نیاز دارد.

در بازار ، به دنبال سبزی تازه با برگهای سبز و سبز باشید. از برگهای خشک ، قابل مشاهده یا رنگی خودداری کنید.

در خانه ، برگها را بلافاصله پس از خرید در یخچال نگهداری کنید زیرا به زودی خشک می شوند و در دمای اتاق نگهداری می شوند.

اگرچه می توان آنها را تا 3 روز در سردخانه ذخیره کرد ، اما از سبزیجات جدید کوماتسونا باید در اسرع وقت برای کسب سود استفاده کرد.

طرز تهیه و سرو

کوماتسونا یک سبزی برگ سبز محبوب در تغذیه ژاپنی است. برگهای تازه ، جوانه های گل و ساقه در انواع غذاها در سراسر شرق آسیا استفاده می شود.

قبل از پخت ، برگها را کاملاً در آب لوله کشی تمیز بشویید تا شن و ماسه / خاک از بین برود و به مدت 30 دقیقه با آب نمک بشویید تا باقی مانده آفت از بین برود. دمبرگها و ساقه های ضخیم را کوتاه کنید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

برنج سرخ شده و کوماتسونا
برنج سرخ شده با تخم مرغ و کوماتسونا. راستش: کاکی
 • خردل و اسفناج تازه ژاپنی به صورت خام یا به عنوان سالاد یا به عنوان آب میوه مصرف می شود.

 • برنج سرخ شده را با تخم مرغ و اسفناج خردل ژاپنی آماده کنید.

 • در ژاپن ، برگهای بالغ کوماتسونا به تنهایی در بخار پخته می شوند یا با سبزیجات دیگر مانند اسفناج مخلوط می شوند. اوهیتاشیبه سبزیجات پخته شده با روغن خشک بونیتو ، کنجد و سس سویا به عنوان طعم دهنده و طعم قوی و فلفلی را کنترل می کنند.

 • در سوپ داشی مخلوط با مرغ ، قارچ و پیاز سبز خرد شده سرو کنید.

 • کوماتسونا را می توان با کلم ناپا (چینی) جایگزین کرد تا یک کیمچی خوشمزه تر تهیه شود.

مشخصات امنیتی

 • سوزاندن بقایای اسفناج ژاپنی می تواند باعث شود که نیترات نیترات و نیتروزامین را به باکتری های خاصی تبدیل کند که در غذاهای غنی از نیترات مانند کوماتسونا ، اسفناج و بسیاری از سبزیجات سبز دیگر رشد می کنند. این ترکیبات سمی می توانند برای سلامتی مضر باشند.

 • فیتات ها و فیبرهای رژیمی موجود در کوماتسونا می توانند با در دسترس بودن آهن ، کلسیم و منیزیم تداخل داشته باشند.

 • کوماتسونا ، سبزی از خانواده Brassica ، حاوی اسید اکسیدیک است ، ماده ای که به طور طبیعی در سایر سبزیجات وجود دارد و می تواند به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری به برخی از افراد متصل شود. به افراد مبتلا به سنگ اگزالات مجاری ادراری توصیه می شود از خوردن سبزیجات متعلق به خانواده Brassica اجتناب کنند. بنابراین ، مصرف آب کافی برای حفظ خروجی طبیعی ادرار ضروری است.

 • کوماتسونا همچنین ممکن است حاوی گواتروژن باشد که می تواند در تولید هورمون تیروئید اختلال ایجاد کند و می تواند باعث کمبود تیروکسین در افراد مبتلا به مشکلات تیروئید شود.

(سلب مسئولیت درمان: اطلاعات و دستورالعمل های مرجع در این وب سایت فقط برای اطلاعات عمومی خوانندگان در نظر گرفته شده است. از آن برای تشخیص مشکلات سلامتی یا درمان دارویی استفاده نمی شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص بهداشت مجاز و مجاز نیست. لطفاً برای هر گونه مشاوره در مورد دارو با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.)

همچنین ممکن است دوست داشته باشید بخوانید

 1. ≺≺ میزونا واقعیت تغذیه

 2. ≺≺ کلم بروکلی خاخام فواید سلامتی.

 3. ≺≺ کلم بروکلی چینی (Gai lan) مزایای سلامتی.

 4. ≺≺ کوماتسونا فواید سلامتی.

 5. ≺≺ سبزی خردل فواید سلامتی.

بازگشت به سبزیجات از جانب کوماتسونابه برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

 1. به صفحه دانشکده پزشکی استنفورد مراجعه کنید – تغذیه برای کاهش سرطان (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

 2. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 3. Generation Seed Company (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

 4. تولید ویژه (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید