Lyft برنامه اجاره خودرو خود را تعطیل می کند


بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، لیفت اجاره ناوگان وسایل نقلیه خود را متوقف خواهد کرد و حدود ۶۰ کارمند خود را اخراج خواهد کرد. همانطور که TechCrunch اشاره می کند، این کاهش ها توسط پست های لینکدین از سوی کارگران آسیب دیده نیز تایید شده است. به گزارش ژورنال، افرادی که شغل خود را از دست داده اند در عملیات کار می کردند و ۲ درصد از نیروی کار شرکت را پوشش می دادند. در ماه می، این شرکت در یادداشتی به کارمندان نوشت که به دلیل رکود اقتصادی، کار را کند می کند، اما هیچ اخراج برنامه ریزی نشده است. بدیهی است که از آن زمان اوضاع تغییر کرده است.

در یک یادداشت داخلی Lyft، معاون Lyft Cal Lankton، The Journal مشاهده کرد، راه این شرکت برای اجاره داخلی “طولانی و چالش برانگیز با عدم اطمینان قابل توجه است.” لنکتون همچنین توضیح داد که Lyft در پاییز گذشته بحث در مورد احتمال خروج از تجارت را آغاز کرده بود و گفتگوها به دلیل “اقتصاد باعث غیرقابل تحمل شدن پرونده تجاری شد.”

سرویس ride-hailing کسب و کار اجاره خودرو خود را در لس آنجلس و منطقه خلیج سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۹ پس از ماه‌ها آزمایش راه‌اندازی کرد و در نهایت پیشنهاد اجاره خودرو خود را به پنج مکان گسترش داد. در حالی که گزینه اجاره وسیله نقلیه از ناوگان خود پنهان است، این شرکت به طور کامل این فضا را ترک نکرده است. Lyft در حال حاضر بیش از ۳۰ مکان اجاره با Sixt SE و Hertz Global Holdings Inc. را اداره می کند و به همکاری با شرکت های بزرگ اجاره خودرو ادامه خواهد داد. یک سخنگوی به این نشریه گفت: “با این تصمیم ما همچنان به پوشش ملی ادامه می دهیم و تجربه رزرو یکپارچه تری را برای سوارکاران فراهم می کنیم.”

Lyft در حال سازماندهی مجدد عملیات جهانی خود است و پیشنهادات خود را از ۱۳ به ۹ منطقه یکپارچه می کند. این یک مکان در شمال کالیفرنیا و مرکز آن در دیترویت را می بندد، اما مشخص نیست که آیا این حرکت منجر به اخراج بیشتر کارکنان خواهد شد یا خیر. از این گذشته، Lyft آخرین شرکت در صنعت فناوری است که به دلیل اقتصاد، مشاغل خود را کاهش داده است. گفته می شود تسلا ۵۰۰ کارگر را از کارخانه گیگافکتوری نوادا بدون ۶۰ روز اطلاع قبلی اخراج کرده است. نتفلیکس در ماه ژوئن ۳۰۰ شغل را پس از کاهش ۱۵۰ شغل در ماه مه اخراج کرد. و اخیراً TikTok شروع به دور کردن افراد از سراسر جهان کرده است. حتی بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت نیز از این امر مصون نیستند: متا به مدیران گفت که مراقب کارگرانی که عملکرد ضعیفی دارند، باشند و اگر نتوانستند به مسیر خود بازگردند، آن‌ها را «اخراج کنید».