Marijuana use may cause cognitive impairment even when no longer high – NP Health


اسکات ایزبل از ۱۷ سالگی علف هرز می کشید. در زمانی که ۱۹ ساله شد، در تعیین اهداف و رسیدن به ضرب الاجل در کالج مشکل داشت. نمرات او از A به B کاهش یافته بود و دوستانش را از دست می داد. با این حال، تا زمانی که او کلاس تئاتر را شروع کرد، هیچ یک از آن ها به اندازه کافی مهم به نظر نمی رسید که ماری جوانا را کنار بگذارد.

اسکات ایزبل، 27 ساله، از کنکورد، ماساچوست.
اسکات ایزبل، ۲۷ ساله، از کنکورد، ماساچوست. با احترام اسکات ایزبل

ایزبل که اکنون ۲۷ سال دارد و کارشناس ارتباطات و تهیه کننده تلویزیونی ساکن کنکورد، ماساچوست، می گوید: «کلاس شامل بازیگری و به خاطر سپردن چیزها بود و من چیزی را به خاطر نمی آوردم. “خجالت آور بود. احساس می کردم همیشه در حال بازی کردن هستم. مغزم متوقف شده بود.»

ایزبل از برنامه اعتیاد نوجوانان در بیمارستان کودکان بوستون کمک گرفت، جایی که پزشکان و درمانگران به او کمک کردند مصرف حشیش خود را کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل اخیر تحقیقات قبلی در مورد تأثیر حشیش بر شناخت جوانان نشان داد که بسیاری از مشکلات شناخته شده یادگیری و حافظه – مانند کاهش سرعت پردازش و مشکلات در تمرکز – ممکن است برای هفته ها باقی بماند. محققان دانشگاه مونترال دریافتند که یادگیری کلامی، حفظ و یادآوری به ویژه برای دوره‌های طولانی‌تر زمانی که فرد دیگر سطح بالایی ندارد، تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ماری‌جوانا به سیستم‌های مغزی موجود که از اندوکانابینوئیدها، مواد شبه شاهدانه که به طور طبیعی در بدن وجود دارند، استفاده می‌کند، نفوذ می‌کند. شارون لوی، مدیر برنامه مصرف مواد و اعتیاد نوجوانان در بیمارستان کودکان بوستون و دانشیار اطفال در دانشکده پزشکی هاروارد. وقتی حشیش مصرف می‌کنید، واقعاً سیستم را با ماده شیمیایی گیاهی روان‌گردان THC (تتراهیدروکانابینول) پر می‌کنید، که در کوتاه مدت در ربودن سیستم پاداش مغز واقعاً عالی است.

اما این فقط مشکلات شناختی فوری نیست که برخی از دانشمندان را نگران کرده است. همچنین پیشنهادی وجود دارد که استفاده از حشیش در سال‌های نوجوانی و جوانی ممکن است اثرات باقی‌مانده‌ای داشته باشد.

لوی گفت، مطالعات متعدد نشان می دهد که جوانانی که از حشیش استفاده می کنند نتایج بدتری در زمینه های مختلف زندگی مانند عملکرد تحصیلی و شغلی دارند. با این حال، یافته‌های این مطالعات بحث‌برانگیز بوده است، زیرا نمی‌توان دانست که آیا حشیش باعث نتایج بدی شده است یا افرادی که قرار است نتایج بدی داشته باشند به سمت حشیش کشیده شده‌اند.

لوی گفت: «مشکل اینجا این است که نمی‌توانید یک کارآزمایی تصادفی و کنترل‌شده روی ۱۰۰ کودک انجام دهید که در آن به ۵۰ کودک گفته می‌شود حشیش بکشند و به ۵۰ نفر گفته می‌شود که سیگار نکشند».

در حالی که برخی تحقیقات نشان می دهد که ایالت هایی که مصرف تفریحی ماری جوانا را قانونی کرده اند، میزان مصرف نوجوانان بالاتری ندارند، طبق جدیدترین داده های مرکز بیماری، حدود ۲۲ درصد از دانش آموزان دبیرستانی ایالات متحده در ۳۰ روز گذشته از حشیش استفاده کرده اند. کنترل و پیشگیری.

استاسی گروبر، مدیر مرکز تصویربرداری عصبی شناختی و بالینی و تحقیقات ماری‌جوانا برای کشف علوم اعصاب (MIND) در بیمارستان مک‌لین، گفت: در نوجوانی، مغز به‌ویژه آسیب‌پذیر است. گروبر، که همچنین دانشیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد است، اضافه کرد: «تقریبا هر چیزی می تواند مسیر رشد مغز را تغییر دهد. اگر بتوانید از مغزتان در برابر همه چیز محافظت کنید، نه فقط حشیش، این برای مغز بهترین است. آنچه والدین باید بگویند «فقط نه بگو» نیست، بلکه «هنوز نه» است.

دکتر گفت: همه متقاعد نشده اند که حشیش نتایج بدی دارد. ایگور گرانت، استاد برجسته در بخش روانپزشکی و مدیر مرکز تحقیقات حشیش دارویی در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو.

گرانت گفت: “این کل سوال مرغ و تخم مرغ است.” وقتی به مطالعات دوقلوها نگاه می کنید، هیچ تفاوتی بین دوقلویی که شروع به استفاده از آن کرده و کسی که استفاده نکرده است، نمی بینید. بنابراین من متقاعد نشده‌ام که (نقص‌های شناختی مانند) از دست دادن حافظه بلندمدت وجود دارد.»

با وجود این، دلایلی وجود دارد که نگران تأثیر کوتاه مدت آن بر نوجوانان و جوانان باشیم. نورا ولکو، مدیر موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر.

ولکو گفت: «اگر به تأثیرات این دارو بر روی نوجوانان نگاه می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که مثلاً وقتی نوجوانی از حشیش استفاده می‌کند و سپس در آزمایش مردود می‌شود، چه اتفاقی می‌افتد. “اگر نوجوان در معرض شکست های زیادی قرار گیرد، ممکن است عزت نفس خود را از دست بدهد. و بنابراین عواقب آن می تواند فراتر از استفاده از دارو در لحظه باشد.”

ولکو از والدین می خواهد که هوشیار باشند.

او گفت: “اگر تغییری در رفتار فرزند خود مشاهده کردید، باید آن را بررسی کنید.” “شما نباید تصور کنید که این فقط یک نوجوان نوجوان است.”

کارشناسان همچنین در مورد مغز نوجوانان در معرض ماری جوانا با قدرت بالا هشدار می دهند.

کری کاتلر، استادیار دپارتمان روانشناسی و مدیر آزمایشگاه سلامت و شناخت در دانشگاه ایالتی واشنگتن گفت: حشیش امروزی بسیار متفاوت است. در آن زمان شاهدانه احتمالاً ۳ درصد THC داشت، اکنون در برخی نمونه‌ها تا ۹۰ درصد می‌بینیم.»

لوی، محقق یک مطالعه منتشر شده در JAMA Pediatrics که نشان می‌دهد تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگان نوجوان هنگام مصرف حشیش، پارانویا، اضطراب یا توهم را تجربه کرده‌اند، گفت: این محصولات با دوز بالا می‌توانند استفراغ شدیدی ایجاد کنند که منجر به بستری شدن در بیمارستان و دوره‌های روان‌پریشی شود.

ممکن است پاسخی به پرسش مرغ و تخم مرغ شاهدانه در راه باشد. در سال ۲۰۱۵، مؤسسه ملی سلامت، مطالعه رشد شناختی مغز نوجوانان را راه اندازی کرد. محققان ۱۱۸۸۰ کودک ۹ تا ۱۰ ساله را دعوت کردند تا به این مطالعه بپیوندند که رشد بیولوژیکی، رفتاری و مغز آنها را با اسکن های MRI از دوران نوجوانی و تا بزرگسالی ردیابی می کند.

در این بین، والدینی که معتقدند فرزندانشان مشکلات شناختی ناشی از مصرف ماری جوانا را تجربه می‌کنند، ممکن است بخواهند به دنبال درمان شناختی اصلاح شوند. Antoine Douaihy، روانپزشک اعتیاد و استاد روانپزشکی و پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ.

CRT یک مداخله مبتنی بر آموزش رفتاری است که به بهبود عملکردهای عصب روانشناختی زیربنایی تحت تأثیر مصرف حشیش، مانند دامنه توجه، حافظه، پردازش اطلاعات، عملکرد اجرایی، تصمیم گیری و شناخت اجتماعی (که برای عملکرد اجتماعی و روابط بین فردی ضروری است) کمک می کند. دعایی گفت.

اگرچه اسکات ایزبل اکنون در مکان بهتری است، اما آرزو می کند که ای کاش هرگز شاهدانه را امتحان نمی کرد.

او گفت: «الان در همه جای جامعه وجود دارد. “و وقتی کسی گیر می‌افتد، ترک عادت‌ها سخت می‌شود.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/