Niantic حدود ۹۰ کارمند خود را اخراج کرد و چهار پروژه را لغو کرد


نیانتیک، توسعه‌دهنده Pokemon Go، هشت درصد از نیروی کار خود را ترک می‌کند و حدود ۸۵ تا ۹۰ شغل دارد. شرکت بازی های واقعیت افزوده نیز چهار پروژه را لغو کرده است. مدیرعامل جان هانکه در ایمیلی به کارمندان نوشت که نیانتیک با “زمان آشفتگی اقتصادی” روبرو است و مجبور است “عملیات خود را برای حفظ وضعیت خوب شرکت” در مواجهه با هر گونه آشفتگی اقتصادی آتی “بهینه کند”.

سخنگوی Niantic به بلومبرگ گفت: «ما اخیراً تصمیم گرفتیم نیروی کار خود را حدود هشت درصد کاهش دهیم تا تولید در برخی پروژه ها متوقف شود و بر اولویت های اصلی خود تمرکز کنیم. ما از کمک Niantic Leavers قدردانی می کنیم و از آنها در این انتقال دشوار حمایت می کنیم.

یکی از بازی‌های قفسه، Transformer: Heavy Metal است. Niantic و Hasbro این عنوان را در سال ۲۰۲۱ اعلام کردند و از تابستان گذشته آن را در برخی بازارها آزمایش کردند. نیانتیک همچنین یک پروژه تئاتر همهجانبه به نام هملت انجام داده است. او روی این پروژه با گروه تئاتر Punchdrink کار می‌کرد که پشت سر تولید فراگیر مکبث به نام Sleep No More بود. دو پروژه دیگر قفسه به نام های آسمان آبی و گلوله برفی نام دارند.

Niantic هنوز موفق نشده است که در سال ۲۰۱۶ موفق به بازی لایتنینگ در بطری Pokémon Go شود. این شرکت اوایل سال جاری بازی واقعیت افزوده مبتنی بر هری پاتر را متوقف کرد. بلومبرگ همچنین اشاره می کند که عناوین مبتنی بر Catan (که سال گذشته بسته شد) و Pikmin نینتندو موفق نبودند.

خبر لغو لیف و پروژه یک روز پس از آن منتشر شد که نیانتیک NBA All-World را اعلام کرد، یک بازی بسکتبال که با همکاری NBA و اتحادیه بازیکنان لیگ در حال توسعه است. در همین حال، این شرکت به زودی اپلیکیشنی را منتشر خواهد کرد که به بازیکنان Pokemon Go کمک می کند تا با یکدیگر چت کنند. همچنین در حال کار بر روی یک بازی اساسی به نام Peridot و همکاری با شرکت های دیگر در برنامه های AR است.