جنسیت و کاهش وزن


جنسیت و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، بر اساس داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی آمریکا ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این ارقام و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است راه های ممکن بیشتری برای کاهش وزن کشف شود.

اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که رابطه جنسی نیاز به تمرین بدنی زیادی دارد. تاثیرات جنسی در درمان چاقی برای ما قابل درک تر خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث تحریک ترشح غدد درون ریز در مغز می شود بلکه شما را خوشحال می کند. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. در حقیقت ، بهتر است بدانید که در رابطه جنسی مانند زمانی که به باشگاه می روید. کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، عوارض جانبی نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه با رابطه جنسی از افزایش وزن جلوگیری کنیم
 • ازدواج و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • سوزاندن کالری و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به سبک زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که مردم در ابتدا این روش را برای کاهش وزن متوقف می کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود توابع شغلی
 • خروج از خانه و اتلاف وقت در راه رفت و برگشت
 • تورم ماهیچه ها در هفته های اولیه باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری ویژه باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید ؛ زیرا روال خوب قبل از خواب می تواند عدم فعالیت ناشی از شیوه زندگی امروز را جبران کند. بنابراین ، LifeDite به شما تمرینات بدن سالم ، آرام و بدون استرس می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت ها برای بدن است

علاوه بر مزایای روانشناختی ، رابطه جنسی یک فعالیت لذت بخش برای بدن برای سوزاندن مقدار زیادی کالری است. بیشتر کارها را در اتاق خواب انجام می دهید. انرژی بیشتری به دست می آورید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی باعث تحریک قلب و افزایش متابولیسم می شود که منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر سوزاندن کالری ، رابطه جنسی در مقایسه با فعالیت بدنی متوسط ​​آسان تر است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. کافی است وقت زیادی را با همسرتان بگذرانید. علاوه بر این ، انجام حرکات لگن یا کگل و همچنین کاهش وزن طبیعی ، به انجام بهتر کار در اتاق خواب شما کمک می کند.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند کاهش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. بیشتر کورتیزول آزاد شده در بدن ؛ استرس بیشتری خواهیم داشت و این منجر به اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

کاهش جنسیت و استرسداشتن رابطه جنسی معمولی تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، از منابع غذایی شما در هنگام استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از مهمترین علل چاقی و چاقی ؛ به اندازه کافی خوابیدن. رابطه جنسی و ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه جنسی رخ می دهد. این ترشح این هورمون مهم را تحریک می کند و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین خواب بهتر ؛ در طول رژیم غذایی در کاهش وزن موفق تر خواهید بود.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می کند. عزت نفس است. وقتی رابطه جنسی را به صورت طبیعی و برنامه ریزی شده تجربه می کنید ؛ شما آگاهانه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این امر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن منجر می شود. رضایت جنسی غیر مستقیم شما را وادار می کند تا بهترین راه ها را برای خوردن و ورزش منظم متناسب با بدن خود انتخاب کنید.

اثرات افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش چشمگیر سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر سوء می گذارد و مشکلات بسیاری دیگر را به دنبال خواهد داشت. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را افزایش می دهد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و معمولاً کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز وزن خود را افزایش می دهند؛ آنها در معرض خطر بالایی برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی گاه به گاه همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم همزمان در طول رابطه جنسی افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی با جلوگیری از بیماری های قلبی ، خون مورد نیاز برای پمپاژ و سالم ماندن را تأمین می کنند.

سوزاندن کالری و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. در صورت افزایش دفعات و مدت زمان این رابطه ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

میزان کالری سوزانده شده مانند از دست دادن یک کیلوگرم وزن بدن است که معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ و 70 برابر عمل زناشویی ، حدود یک پوند از دست می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزینی برای کار سخت و زمان سپری شده در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت تا حد زیادی به تحریک بدن و تسریع روند چربی سوزی کمک می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را فراهم می کند که میل کاذب و نامناسب را سرکوب می کند. رابطه جنسی خطرات قلبی مرتبط با وزن را کاهش می دهد. همچنین در بهبود سطح تستوسترون مهم است. بنابراین این به شما کمک می کند وزن بیشتری را کاهش دهید.

غذا آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید