جی! آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید آمده است


جی! آیا آب لوله کشی شما برای نوشیدن سالم است؟ جی! آیا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، بررسی می کند.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. اکثر مردم برای تامین نیازهای رطوبت خود به آب لوله کشی متکی هستند-و به دلایل زیست محیطی ، این بهترین راه برای مقابله با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف است. اما آب لوله کشی شما بسیار سالم است ، درست است؟

قبل از افشای حقیقت در مورد آب لوله کشی ، توجه به چند عامل مهم است. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی قرار می گیرند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. در حالی که کار زیادی برای اطمینان از حق همه افراد برای تمیز کردن آب آشامیدنی مورد نیاز است ، مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان بدشانس هستند. بیش از 884 میلیون نفر تا سال 2019 به آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشتند. بنابراین در حالی که مهم است بدانیم آب تصفیه شده چقدر است ، بسیاری از آمریکایی ها بسیار خوش شانس هستند که آب لوله کشی را پس گرفته اند.

با این اوصاف ، اجازه دهید به بحث برگردیم: چه؟ آیا آب لوله کشی شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (آب شهری) از شیر تامین آب به نام شیر خارج می شود. این آب معمولاً از چندین سیستم آب عمومی شامل چاه ها ، دریاچه ها ، زهکشی و سدها تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو آب دریاچه میشیگان را جمع آوری می کنند. از سوی دیگر ، مکان هایی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از سدها تأمین می کنند.

نمایی از آب چاه که مانند آب لوله کشی در خانه ها به پایان می رسد

جی! آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر وارد شیر شما شود ، از منبع خود به مرکز درمان برای پردازش و بهداشت منتقل می شود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انجماد و تکان دادن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا تجمع ذرات ناخواسته را ترویج دهند.
 2. باد: آلودگی زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، به نام floc ، به هم برخورد کرده و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. فیلترینگ: پس از حل شدن ، فلوک از منبع آب فیلتر می شود. Floc به طور کلی حاوی ذرات نامطلوب مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروب است.
 4. بهداشت: در نهایت ، آب بدون فلوک با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی نمی شود. این فرآیند به جلوگیری از شیوع عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، شهرهای دیگر نیز فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط سازمان حفاظت محیط زیست (EPA) نظارت می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) EPA را ملزم به شناسایی و کاهش آلاینده های آب آشامیدنی می کند. بیش از 90 آلاینده به همراه سرب و سایر فلزات سنگین به طور کامل در آب آشامیدنی عمومی آزمایش می شوند.

قابلیت آلودگی

با وجود تصفیه ، آب لوله کشی کاملاً عاری از ناخالصی است. چندین راه برای نفوذ آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • عود مواد شیمیایی و معدنی طبیعی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سم ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ضعیف داروها (ضایعات پزشکی ، دارو)

قرار گرفتن در معرض فاضلاب می تواند منجر به مسائل مختلف بهداشتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از منابع آب آمریکا توسط سیستم های آب شهری تأمین می شود که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین برای بسیاری از آمریکایی ها بعید است آب لوله کشی آنها تحت تأثیر سطوح خطرناک آلودگی قرار گیرد.

با این حال ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای پاکسازی آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب شیر تصفیه شده را در یک لیوان بریزید

جی! آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند حفاظت بیشتری در برابر آلودگی ها ایجاد کنند. در حالی که فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم کاملاً ضروری نباشد ، حفاظت اضافی می تواند مزایای زیادی را برای شما به ارمغان آورد.

موارد زیر را در نظر داشته باشید تا مشخص شود آیا به فیلتر آب لوله کشی نیاز دارید یا خیر.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامع وابسته به آبهای زیرزمینی – در معرض خطر بیشتری از آلودگی هستند.

آبهای زیرزمینی می توانند به راحتی توسط آلاینده های طبیعی و دست ساز آلوده شوند. شورای حفاظت از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که هنگامی که چشمه ها آلوده می شوند ، می توانند برای چندین دهه غیرقابل استفاده شوند و حتی به سایر منابع آب مانند رودخانه ها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کنند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی فقط برای نوشیدن از آب کم استفاده می کنند.

همچنین ، SDWA تنها سیستم های آب عمومی را اداره می کند که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند. سیستم های آبی که در زیر آن کار می کنند فقط هر پنج سال یک بار تحت نظارت قرار می گیرند – و آنها فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. بنابراین ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است در معرض خطر بالای آلودگی باشند.

البته ، این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچک وابسته به آب ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید با نزدیکترین بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید که می تواند به شما در آزمایش آب شیر آلودگی معمول کمک کند. از طرف دیگر ، می توانید با شماره آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله های قدیمی

سیستم لوله کشی در خانه یا منزل شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاه مناسبی برای رشد انگل های منتقله از آب در اثر رطوبت هستند. شایع ترین اشکال لوله یک ماده نازک به نام بیوفیلم است ، مخلوطی مانند چسب باکتریایی ، قارچ ها و آمیب ها. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، باعث رشد میکروب ها و تماس مستقیم با آب آشامیدنی می شود. تا حد زیادی ، عوامل بیماری زا از طریق آب می توانند باعث ایجاد تعدادی از بیماری ها شوند.

با وجود کارکرد سیستم آب عمومی ، عوامل بیماری زای منتقله از طریق آب می توانند در لوله ها وجود داشته باشند. معمولاً در خانوارهایی رخ می دهد که لوله به مدت طولانی روشن نشده است یا از نگهداری خوبی برخوردار است و باعث می شود آب ثابت بماند.

علاوه بر این ، هنگامی که خطوط لوله سرب در سال 1986 به طور ملی ممنوع شد ، اگر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید و خطوط لوله به روز نشده اند ، خطر مسمومیت با سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری در مورد آزمایش آب ، چندین عامل را در نظر بگیرید. سوالات کلیدی عبارتند از:

 • جی! مجاورت چاه آب در نزدیکی سیستم سپتیک خانه شما چقدر است؟
 • جی! طراحی لوله کشی شما چیست؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

همچنین ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما تحت تأثیر قرار گرفته است ، از اداره بهداشت شهرستان خود درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید برای تلفن آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

حقایق اضافی

برخی از افراد می توانند از سرمایه گذاری در فیلتر آب صرف نظر از مکان و لوله کشی آنها سود ببرند. این افراد معمولاً در برابر اثرات مضر آلودگی آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانگی جمع آوری می کنند ، باید یک فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه های آب خصوصی دارای مسئولیت تصفیه و آزمایش منبع آب هستند.

در نهایت ، افرادی که از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش دهند ، ممکن است از فیلتر آب استفاده کنند. تجهیزات پاک کننده نیز می توانند به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک کنند.

یکی از آب شیر فیلتر شده را می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

چه چیزی را در فیلتر آب حلقه پیدا کنید

طبق گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحد تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را باید در نظر گرفت ، مانند عملکرد ، هزینه ، تعمیر و نگهداری و تأیید. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از کمتر از 20 دلار تا صدها متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و هزینه

دستگاههای ساده مانند فیلترهای آب نقطه ای و تیراندازی را می توان مستقیماً به یک لوله متصل کرد ، زیر یک شافت قرار داد یا در یک پارچ قرار داد. این یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال فیلتر کردن آبی هستند که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند. در مقایسه با فیلترهای آب با کیفیت بالا ، هزینه کمتری دارند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، آب ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها با اتصال آن به یک خط مبتنی بر آب ، کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. برای خانه هایی که بیش از یک منطقه تامین آب دارند مناسب است. به عنوان نمونه ای از بالاترین استاندارد ، این فیلتر آب بین 500 تا 3000 دلار قیمت دارد.

گواهینامه ها

حتماً به دنبال فیلتر آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت با استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا فراتر از آن باشد.

سه برنامه صدور گواهینامه توسط موسسه استاندارد ملی ایالات متحده (ANSI) تأیید شده است. حتما آنها را در برچسب فیلتر بررسی کنید:

 1. برنامه گواهینامه های تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه نویسندگان
 3. انجمن کیفیت آب

نکته اصلی

درنهایت ، آب شیر برای نوشیدن در بیشتر مناطق ایالات متحده ایمن تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به مکان ممکن است متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم الزامی نیست ، اما فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی را ارائه می دهند. حفاظت اضافی در برابر آلودگی با H2O برای طعم بهتر ممکن است دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید