جی! مزایای Elderberry چیست؟ متخصص تغذیه توضیح می دهد.


جی! فواید ساقدوش چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، وعده elderberry در مورد حمایت ایمنی و موارد دیگر را به اشتراک می گذارد.

مردم قرن هاست که از گل خشخاش برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قوی برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و اگر احساس می کنید زیر آب و هوا هستید ، می تواند یک لوازم جانبی عالی باشد.

در حالی که داروهای طبیعی گاهی اوقات خیلی خوب به نظر می رسند ، اما گل بالایی در لیست مواد اولیه برای حمایت از ایمنی قرار دارد. در این مقاله ، ما به بررسی مزایای علم گیاه خشخاش می پردازیم.

جی! آلبالو چیست؟

Elderberry درختچه ای است از Adoxaceae خانواده و همچنین بزرگتر یا درخت سامبوکوس نامیده می شود. اگرچه رایج در سراسر جهان استفاده می شود ، بومی اروپا و آمریکای شمالی است. این گیاه به دلیل گلهای سفید و میوه های کوچک سیاه قهوه ای-سیاه آن مشهور است.

در حالی که آلبالو شهرت پزشکی پیدا کرده است ، به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن نیز به طور گسترده ای شناخته شده است.

تا به امروز از توت فرنگی برای تهیه مربا ، سس ، کیک ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت سوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختر در دستش یک ساقدوش دارد

جی! فواید ساقدوش چیست؟

مزایای داروی Elderberry به دلیل توصیف عالی مواد مغذی و ترکیب آن است. در اینجا چیزی است که آن را روشن می کند.

1. Elderberry سرشار از ترکیبات فنلی است

سنجد سرشار از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو گروه کوچکی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین ها را تولید می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک مسیر مناسب آنتوسیانین در بدن هستند ، اما تحقیقات زیادی نشان می دهد که نقش امیدوار کننده استفاده از پلی فنول در سلامت انسان است.

چندین مزیت پیشنهادی عبارتند از:

2. Elderberry بلوک های اکسیژن را ارائه می دهد

میوه های تیره رنگ مانند سنبل الطیب سطوح بالاتری از اکسیدان ها را در مقایسه با انواع روشن خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح چتری برای ویتامین های خاص (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) هستند. اینها توانایی مهار اکسیداسیون سلولی را دارند. به عبارت دیگر ، به از بین بردن رادیکال های آزاد که از استرس اکسیداتیو محافظت می کنند ، کمک می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که گلاب تولید سطوح بالای ROS (نوع شدید) را در سلولهای روده بزرگ تا 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را 46 درصد کاهش می دهد.

با توجه به توانایی آنها در کاهش یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، مزایای آنتی اکسیدانی در بسیاری از زمینه های سلامت انسان از بین می رود ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش Elderberry در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما یکی از شناخته شده ترین و تحقیقات انجام شده است.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت گلبول های سفید از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) خانه های قوی سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مناسب ضروری هستند.

مطالعات زیادی وجود دارد که تأثیر خوردن گل سنبل را بر سیستم ایمنی بدن بررسی کرده است.

متاآنالیز چهار آزمایش بالینی در سال 2019 نشان داد که در شروع علائم تنفسی بالاتر ، افزودن گل ختمی به طور قابل توجهی طول مدت علائم و شدت آن را در مقایسه با گروه های کنترل کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده مشابه سرماخوردگی معمولی و همچنین سرفه و احتقان بینی بود.

در حالی که تحقیقات اخیر در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت ایمنی بسیار امیدوارکننده است ، تحقیقات مداوم برای افزایش اثرات آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

پیرمرد را با افزودن مواد افزودنی محافظ بپزید

آنچه باید قبل از افزودن با Elderberry بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید ساقدوش دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به برنامه معمول خود ، به خاطر داشته باشید که مرکز ملی سلامت فراگیر و مشارکتی نسبت به مصرف خام خشخاش هشدار می دهد.

خوردن قسمتهای مختلف درخت سنجد – از جمله پوست ، برگها و ریشه آن – خطرناک است. در شکل خام خود ، آلبالو حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که معده به سیانید هیدروژن (HCN) تبدیل می شود. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند از طریق تهوع و استفراغ باعث اختلالات دستگاه گوارش شود. در تعداد زیاد ، قرار گرفتن در معرض HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ توت های پخته شده این خطر را ندارند. شما همچنین می توانید آن را در فرم های مکمل ایمن مانند چای خشكی كه حاوی عصاره گل سنبل است مصرف كنید.

افکار نهایی

باز هم می گویند کهرنج گیاهی است که به طور سنتی برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصات پلی فنول زیبا و مشخصات آنتی اکسیدانی آن را به یک رقیب برتر برای ارتقاء رفاه کلی تبدیل می کند. همچنین دارای یک گروه تحقیقاتی بزرگ است که از خواص درمانی آن پشتیبانی می کند.

برای یک تجربه ایمن تر ، بهتر است کهرنج پخته شود-یا به راحتی ، به عصاره درختچه ای که بر پایه سنبل الطیب است دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید