حقیقت 9 از ترکیبات دارچین حقایق تغذیه ، داروها و مزایای سلامتی


ترکیبات دارچین یکی از ارزشمندترین اقلامی است که از زمان انجیل برای عطر ، خواص دارویی و خواص آشپزی استفاده می شود. این ادویه های عجیب و غریب با بوی شیرین معمولاً از پوست داخلی قهوه ای آن تهیه می شود دارچین درختانی که خشک می شوند به میله های لوله ای که از نظر تجاری “پرنده” شناخته می شوند نفوذ می کنند.

گیاه دارچین یک درخت کوچک و همیشه سبز از خانواده است لوراسه یا لورل از جنس ، دارچین.

این پیوندهای جدید بومی جزیره سریلانکا هستند اما در بسیاری از کشورهای دیگر مانند اندونزی ، میانمار ، بنگلادش ، هند ، چین نیز رشد می کنند.

دارچین
دارچین با آرد “آرام” می کند. ارادتمند اران فینکل.

انواع زیادی از دارچین موجود است. با این حال ، گونه سریلانکا به طور گسترده ای به عنوان “دارچین واقعی” شناخته می شود. (دارچین درست است). به طور سنتی ، لایه بیرونی کامبیوم (پوست) چوب دارچین بالغ را با میله ای مسی زده و سپس از درخت جدا می کنند. در واحدهای پردازشی ، این لایه به قطعات بلند (نوارها) بریده می شود ، که با دست روی یک “پره” نورد می شوند و اجازه می دهند در زیر نور خورشید خشک شوند.

اسانس دارچین (که 0.5 تا 1 درصد ترکیب آن را تشکیل می دهد) نیز از قسمت هایی از چوب استخراج می شود. از نظر صنعتی ، این لایه داخلی غنی به طور تقریبی شستشو داده می شود ، با آب دریا پوشانده می شود و سپس تقطیر سریع انجام می شود.

روغن دارچین دارای رنگ زرد طلایی با رنگ متمایز دارچین و طعم قوی و معطر است.

کاسیا
کاسیا. با چوب های قوی به خاطر بسپارید. کاسیا ملایم است اما بوی خوبی از دارچین ندارد.

طعم و عطر دارچین به دلیل ترکیبات شیمیایی است ، آلدئید قوی، و دارچینبه

کاسیا ، همچنین به عنوان شناخته می شود دارچین چینی، عضو جداگانه ای است لوراسه خانواده و به عنوان نامیده می شود کاست دارچین. کاسیا از دارچین بدتر ، معطرتر و تندتر است اما کمتر معطر است. معمولاً دارچین را در یک بشقاب خوب جایگزین می کند.

انتخاب و رزرو

ترکیبات دارچین را می توانید در تمام طول سال به راحتی در بازارها پیدا کنید ، چه به صورت چوب (پرز) و چه پودر. کباب با کیفیت بالا عطر دلپذیری را می فرستد که می توان از دور آن را درک کرد.

در فروشگاه ، به جای آرد چوب های سبوس دار بخرید زیرا ممکن است اغلب حاوی پودر ادویه پودر شده یا ماهی تابه درجه پایین باشد. اگر سیلانی یا قهوه ای برای انواع اندونزی وجود دارد ، چوبها باید مرتب ، فشرده و قهوه ای باشند.

همه چوب ها باید در مکانی خنک ، خشک و تاریک ، در ظروف شیشه ای محکم برای ماه ها نگهداری شوند و در صورت نیاز و در صورت نیاز می توان آنها را با آسیاب دستی آسیاب کرد. پودر دارچین باید در یخچال در ظروف بسته نگهداری شود و در اسرع وقت مورد استفاده قرار گیرد زیرا طعم خود را به سرعت از دست می دهد.

استفاده از اسپری دارچین

 • روغن های ضروری ، اوژنول ، در مصارف درمانی در دندانپزشکی به عنوان داروی محلی و ضد عفونی کننده دندان ها و لثه استفاده می شود.

 • همچنین مشخص شده است که اوژنول سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش می دهد ، اما برای یافتن مزایای آن به مطالعات عمیق تری نیاز است.

 • عصاره چوب (مورد استفاده) گاهی اوقات در درمان بیماری های معده بدون توجه به طب سنتی استفاده می شود.

 • مواد مورد استفاده در طب سنتی از سرماخوردگی و شرایط اکسید کننده جلوگیری می کند.

 • همچنین به عنوان نگهدارنده طبیعی غذا استفاده می شود. (انکار پزشکی).

استفاده از پذیرایی

برای حفظ عطر و طعم ، دارچین درست قبل از تهیه غذا آسیاب می شود (در انتهای آن) و در انتهای دستور غذا اضافه می شود زیرا اثرات پخت طولانی مدت در تبخیر روغنهای اساسی آن وجود دارد.

 • دارچین در سراسر جهان به طور گسترده ای به عنوان یک ماده آشپزی به عنوان چاشنی و طعم دهنده استفاده می شود. در فیلتر ، به تهیه شکلات و انواع خاصی از کافئین مانند دارچین پای سیب دار و دارچین و همچنین کیک ، شیرینی ، رول شیرین ، ادویه جات ، چای ، کاکائو داغ و نوشیدنی های خوشمزه اضافه می شود.

 • در غذاهای آسیایی و چینی ، دارچین در تهیه بسیاری از غذاهای محبوب استفاده می شود.در کنار سایر مواد (آرد ماسالا) ، مرغ ، ماهی و گوشت استفاده می شود.

 • برخی از سبزیجات هندی ، کیک مرغ و غذاهای برنج (بریانی) به مقدار کم برای افزودن طعم استفاده می شود. در خاورمیانه از آن در غذاهای گوشت و برنج استفاده می شود.

 • همچنین از آن برای تهیه سوپ ، سس کباب ، ترشی و به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده پودر کاری استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

ترکیبات دارچین نپخته می توانند مشکلات تنفسی و تنفسی ایجاد کنند. استفاده زیاد از چوب دارچین می تواند باعث تورم جوانه های چشایی ، تورم لثه ها و زخم های دهان شود. مقادیر بیش از حد می تواند باعث مشکل در تنفس ، اتساع عروق خونی و بی خوابی ، افسردگی یا حتی تشنج شود. (انکار پزشکی).

بازگشت -بازگشت به عناصر از جانب ترکیبات دارچینبه برای مشاهده لیستی جالب از مواد تشکیل دهنده همراه با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

 1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 2. پیوندهای شورای – پیوندهایی به سریلانکا.

 3. Pubmed.gov -Baker WL ، Gutierrez -Williams G ، White CM و همکاران. تاثیر بر تنظیم قند و پارامترهای چربی مراقبت از دیابت. 2008 ؛ 31 (1): 41-43.

 4. مصرف زیاد دارچین روزانه: نمی توان از خطرات سلامتی جلوگیری کرد – ارزیابی سلامت BfR شماره 044/2006 ، 18 آگوست 2006.

 5. اورهارا ، ی. ؛ هاماموتو ، ح. کاسوگا ، ح. شیمادا ، تی. کاواگوچی ، ی. Sekimizu ، K. (2008). “نمونه ای از باکولوویروس ابریشم برای ارزیابی اثر درمانی ترکیبات ضد ویروسی: مشخصه و استفاده از جداسازی داروهای ضد ویروسی از طب سنتی”. مجله ویروس شناسی عمومی 89 (Pt 1): 188-94.دیدگاهتان را بنویسید