دکتر انوشه متخصص تغذیه باورهای غلط در مورد اندازه و اندازه بدن


باورهای غلط در مورد اندازه و اندازه بدن

عاقل ترین و عاقل ترین مردم بدترین دشمنان آنها هستند ، زیرا همیشه درباره آنها بد می گویند. آنها از بدن خود خجالت می کشند و فکر می کنند برابری ارزش و قیمت را کاهش نمی دهد. چنین افرادی فکر می کنند که ارزش آنها بستگی به ترازویی دارد که روی آن قدم می زنند یا به آینه ای که می بینند بستگی دارد. هنگامی که ارزش آنها در آنچه برای آنها واقعی است یا در آنچه انجام می دهند نهفته است.

آنها از نظر اندازه و مقیاس بدن خود مشکل دارند و این بر روابط اجتماعی ، کار و تصمیمات روزانه آنها تأثیر می گذارد.

در جامعه ای که کاهش وزن بسیار مورد توجه قرار می گیرد و ترویج می شود ، جای تعجب نیست که نارضایتی از تصویر بدن در میان افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند گسترده باشد.

تفاوت بین “ایده آل” و “واقعی” اغلب بر اساس اندازه بدن ، ظاهر بدن و اجتناب از موقعیت ها و فضاهای اجتماعی تعریف می شود.

قسمت های ناراضی بدن معمولاً در ناحیه کمر ، شکم ، ران و باسن قرار دارند. نارضایتی از اندازه و ابعاد بدن اغلب با عزت نفس پایین و حتی علائم افسردگی همراه است.

خوشبختانه ، سوء تفاهم در مورد اندازه بدن برای برخی افراد مشکل ساز است و معمولاً افرادی را شامل می شود که قصد دارند وزن زیادی از دست بدهند یا وزن متوسطی داشته باشند.

نارضایتی قابل توجه از شکل ، شکل و اندازه بدن یک مشکل بالینی به نام BDD است که در درصد کمی از زنان چاق رخ می دهد.

افرادی که دید منفی نسبت به بدن خود دارند در برنامه های کاهش وزن موفق تر از افرادی هستند که دید منفی نسبت به بدن خود دارند. مطالعه ای بر روی دو گروه از افرادی که از فرم بدن خود ناراضی بودند و افرادی که از فرم بدن خود ناراضی بودند ، نشان داد که تنها 26 درصد از افرادی که از بدن خود ناراضی هستند ، توانستند BMI خود را دو واحد کاهش دهند. در حالی که این مقدار در گروه جداگانه 63 درصد بود.

برنامه های کاهش وزن که بر بهبود ظاهر بدن تمرکز می کنند معمولاً با گذشت زمان دنبال نمی شوند. هنگامی که برنامه های کاهش وزن که بر تنظیم تغذیه و موفقیت سلامت متمرکز است ، با دقت بیشتری دنبال می شود ، افرادی که آنها را دنبال می کنند تغییرات رفتاری طولانی مدت بهتری نشان می دهند.

استرس و اندازه و ابعاد بدن می تواند مانع بزرگی برای کاهش و حفظ وزن باشد. این به این دلیل است که نارضایتی بدن در پایان برنامه کاهش وزن (هنگامی که فرد در برنامه خود موفق است) می تواند منجر به اقدامات سخت و منفی در نتیجه افزایش وزن شود.

متخصصان تغذیه نسبت به افرادی که شبیه تغذیه خود هستند از شکل و اندازه بدن خود راضی نیستند.

افرادی که سابقه سوء تغذیه دارند علائم نوسانات خلقی و نارضایتی از اندازه بدن خود را دارند.

در مورد فرم بدن خود صادق باشید.

برای برخی از افراد اندازه گیری دور کمر و باسن و میزان کاهش وزن از آنچه برای یک سبک زندگی سالم انجام می دهند مهمتر است. این می تواند یک چرخه نادرست و منفی باشد. تصویر نادرست از بدن منجر به تصویر منفی ، عزت نفس پایین و احساس عدم کفایت می شود. عزت نفس پایین می تواند مانعی برای هر شیوه زندگی سالم باشد.

شکستن این چرخه می تواند در اندازه بدن شروع و واقعی شود.

بین کلمه “ظاهر ظاهری” (یعنی ظاهر فرد) و “ظاهر ظاهری” (نحوه فکر فرد در مورد بدن خود) تفاوت زیادی وجود دارد.

طبیعی است که هر کسی از شرایط خاص بدن خود ناراضی باشد. اما اگر این نارضایتی با نظر شخص و ارزش و قیمتی که برای خود تعیین می کنند تداخل داشته باشد و تعاملات اجتماعی آنها را مختل کند ، به درمان و مشاوره نیاز دارند.

در اینجا چند پیشنهاد در مورد چگونگی بررسی یا گرفتن وقت ملاقات برای درمان آکنه وجود دارد ، مانند:

 • لیستی از ویژگیهای خوب که یک فرد در زندگی دارد و می تواند به آن افتخار کند ، تهیه کنید. از آنجا که اینها ارزشهای واقعی هستند ، نه تصویری که شخص از بدن خود دارد یا عددی که با ترازو نشان داده می شود.
 • برای یک لحظه تصور کنید که به دنیای کارمی ارل منتقل شده اید.
 • کنترل بدن خود را متوقف کنید. هر روز کنترل بدن خود را متوقف کنید ، مانند نگه داشتن پهلوها با انگشتان دست یا قرار گرفتن روی ران ، باسن و شکم جلوی آینه. (این منجر به درک منفی و منفی بدن می شود).
 • از تمرکز روی یک ناحیه تماس و واژگون کردن کل بدن خودداری کنید.
 • پهلوها و شکم را بین دو انگشت نگه ندارید یا اندازه نگیرید. زیرا این عمل اشتباه است و منجر به ایده های غلط زیر می شود.
 • سعی کنید چشمان خود را روی بدن نگه دارید و آن را جلوی آینه بچرخانید.
 • مثبت فکر کنید. نظرات مهم در مورد تصویر بدن مانند “من چاق هستم” یا “من زشت و وحشتناک به نظر می رسم” فقط تصویر منفی بدن شما را تبلیغ می کند. این مکالمات منفی را به مکالمات مثبت تبدیل کنید (این آگاهی بر اساس دانش ، درک و واقعیت افکار را دوباره ایجاد می کند). لیستی از کلمات مثبت درباره افکار و احساسات در مورد بدن تهیه کنید و از به کار بردن زبان بد خودداری کنید. کلمات کلیدی اغلب گفته می شوند. آنها قابل اعتمادتر می شوند و آثار آنها دائمی است. هنگام توصیف بدن خود ، از کلمات دیگر مانند بزرگ و بزرگ به جای کلمات بد مانند چربی ، بد و غیره استفاده کنید. به جای این که بگویید بدن من مانند مقدار زیادی چربی است ، مثلاً بگویید که 90 کیلوگرم وزن دارم ، یا بگویید که مدام لباس تمیز و مرتب می پوشم و انتظار دارم که بتوانم آن را بپوشم. لباسهای زیبا و شیک
 • تا آنجا که می توانید برای یک دوست محترم با خود احترام قائل شوید.
 • از بدن خود لذت ببرید و غیره. تعامل اجتماعی بیشتر ، اعتماد به نفس و تشویق ، خرید لباس جدید ، ایجاد روابط جدید از اهداف مهم افرادی است که از فرم بدن خود ناراضی هستند. تعیین اهداف آگاهانه به شما کمک می کند احساس بهتری نسبت به بدن خود داشته باشید. به سایر نکات خوب و محبوب در ظاهر خود مانند اکستنشن مو ، لوازم آرایشی جدید ، لباس های زیبا و غیره توجه کنید.
 • به فعالیتها و مسئولیتهایی که قبلاً از آنها لذت می بردید فکر کنید و اکنون آنها را متوقف کرده و کنار بگذارید و دوباره انجام دهید.
 • مواردی را که می تواند به شما در لذت بردن از بدن کمک کند ، بنویسید ، مانند ورزش ، شرکت در کلاس یوگا ، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش ، دوش گرفتن با آب گرم ، استفاده از عطر و غیره به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید