قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟


قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟ بعد از تمرین چه بخوریم؟ این دو سوال رایج از بنیانگذاران ورزشکاران برتر است. تغذیه مناسب قبل و بعد از ورزش برای هدف تمرینی شما مهم است. تغذیه مناسب به سوزاندن چربی و عضله سازی کمک می کند. همچنین بهبود عضلات را تسریع می کند. در ادامه مطلب خرده فروشان پوست تغذیه قبل ، حین و بعد از ورزش را توضیح می دهد. با ما همراه باشید.

وقتی صحبت از تعادل می شود ، مطمئناً یک برنامه تغذیه ای همراه با برنامه تمرینات بدنی وجود دارد. چگونه می توانم هنگام ورزش کالری بسوزانم و قوی تر باشم؟ چگونه می توانم بیشترین بهره را از تمرین خود ببرم؟ همه این سوالات دارای پاسخ هستند. بخور! اما در زمان مناسب و به مقدار مناسب.

بسیاری از زنان تصور می کنند که بهترین راه برای کاهش وزن ، کار سخت است. علاوه بر این ، تا زمان معینی برای خوردن غذا صبر کنید. اما تنها راه دستیابی به بدن سالم ورزش منظم و خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب است. این امر اهمیت برنامه تغذیه بدنسازی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

برای مشاوره آنلاین بدنسازی و تغذیه را بیابید از طرف کارشناسان خرده فروشان پوست کلیک.

قبل از ساختن بدن چه بخوریم

اهمیت خوردن قبل از ورزش

قبل و بعد از ورزش چه بخوریم؟ قبل از مرور یک برنامه تغذیه بعد از ورزش ، این مهم است غذاهایی که قبل از ورزش مصرف می شود بدنسازی انجام می دهیم. مطالعات نشان داده است که اگر قبل از ورزش غذا می خورید یا نمی خورید ، میزان چربی سوزانده شده یکسان است. اما اگر به طور منظم با معده خالی ورزش کنید ، ماهیچه های خود را از دست خواهید داد. ماهیچه سوزی هدف هیچ ورزشکاری نیست.

در طول گرسنگی ، بدن وارد وضعیتی می شود که به آن “وضعیت زندگی” می گویند و پروتئین را به جای کلیه ها و کبد از عضلات جذب می کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، شاهد کاهش توده عضلانی خواهیم بود. در نهایت ، متابولیسم بدن کند می شود. در نتیجه ، کاهش وزن برخلاف انتظار ما دشوار خواهد بود. اگر با معده خالی ورزش می کنید ، چربی ندارید تا در حین ورزش شدید به شما قدرت دهد. در نتیجه ، داشتن تغذیه مناسب قبل از ورزش مهم است.

برنامه تغذیه قبل از ورزش

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟ بهترین دستور العمل قبل از تمرین شامل کربوهیدرات ها و پروتئین های پیچیده است. همیشه ترکیبی از کربوهیدراتهای پیچیده و آسان را با خود داشته باشید. در این حالت ، قدرت بدنی شما نیز در حین ورزش حفظ می شود. با بقیه ادامه دهید غذاها و میان وعده های خوب قبل از ورزش توناتاجا.

 • برنج قهوه ای (1/2 فنجان) و لوبیا سیاه (1/2 فنجان)
 • سیب زمینی شیرین کوچک با کلم بروکلی بخارپز و کمی نمک در روغن (1 فنجان)
 • موز و کره بادام (2 قاشق غذاخوری)
 • سیب و کره بادام (2 قاشق غذاخوری)
 • چند دانه شکن (10 عدد) و حمص (3 قاشق غذاخوری)
 • بلغور جو دوسر (1/2 فنجان) و میوه (1 فنجان) ، شکر اضافه شده و استویا یا آگاو
 • سیب و گردو (1/4 پیمانه)
 • نان تست گندم سبوس دار (1 عدد) با موز خرد شده و دارچین
 • ماست یونانی (30 گرم) و مخلوط بادام زمینی (1/4 فنجان)

بعد از تمرین چه بخوریم

اهمیت رژیم غذایی بعد از ورزش

در حین ورزش ، بدن شما به شدت از گلیکوژن (چربی ذخیره شده در ماهیچه ها) استفاده می کند. پس از تمرین ، ماهیچه های شما ذخایر گلیکوژن خود را پاک می کنند. توصیه می شود 30 دقیقه تا یک ساعت بعد از ورزش ، مخلوطی از پروتئین و کربوهیدرات بخورید یا بنوشید. در این حالت ، ذخایر انرژی پر شده و ماهیچه ها ترمیم شده و به درستی بازیابی می شوند. همچنین به بدن در سوزاندن چربی کمک می کند.

حتی برای کاهش وزن ، تغذیه بعد از ورزش بسیار مهم است. صرف نظر از اهداف شما ، بدن شما علاوه بر چربی به این مواد مغذی نیز نیاز دارد. در غیر این صورت به همان دلیل زنده ماندن کالری بیشتری هضم می شود. هرچه زودتر شروع به اضافه کردن چربی کنید ، بهتر است.

تحقیقات در مورد غذا خوردن بعد از ورزش نتایج مثبت را در مقایسه با 2 ساعت بعد نشان داده است. اگر تا 2 ساعت منتظر بمانید ، توانایی بدن برای توزیع ذخایر ماهیچه ای تا 50 درصد کاهش می یابد. بنابراین فقط به این فکر نکنید که قبل از ورزش چه بخورید. در عوض ، سعی کنید از قبل برنامه ریزی کنید و نوشیدنی بهبودی خود را به باشگاه ببرید. کره بادام زمینی یا ساندویچ ژله بیاورید و بعد از تمرین آن را بخورید.

بعد از تمرین چه بخوریم؟

بر اساس مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، رژیم غذایی سالم بعد از ورزش دارای پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم است. در اینجا چند پیشنهاد برای تغذیه بعد از ورزش ارائه شده است. با این غذاها بهبودی سریع داشته باشید و مزایای ورزش را به حداکثر برسانید.

 • پروتئین ظریف و نصف موز ، پودر پروتئین ، شیر بادام و دانه های کنف (منبع عالی پروتئین)
 • سالاد با نخود فرنگی پخته (1/2 فنجان) ، کمی روغن زیتون و سرکه
 • سبزیجات سرخ شده یا خشک (1 فنجان) و توفو طبیعی 1/2 فنجان)
 • کینوا (1 فنجان) و پرتقال سیاه (1 فنجان) و گردو (1/4 فنجان)
 • نان سبوس دار (2 عدد) و کره بادام زمینی بکر (2 قاشق غذاخوری) و شهد آگاو
 • بوریتو با لوبیا (1/2 فنجان) ، برنج قهوه ای (1/2 فنجان) ، گوآکامول (2 قاشق غذاخوری) و سالسا
 • مرغ سرخ شده (115 گرم) با سبزیجات بو داده یا خشک (1 فنجان)
 • املت (2 عدد تخم مرغ) با سبزیجات بوداده (1/2 فنجان) و آووکادو (1/4 میوه ، خرد شده)
 • ماهی قزل آلا کبابی (115 گرم) و سیب زمینی شیرین بو داده (140 گرم)
 • نان گندم سبوس دار (2 عدد) و ماهی تن (85 گرم) مخلوط با حمص (2 قاشق غذاخوری) ، برگ اسفناج (1/2 فنجان)
 • شیر شکلاتی (1 فنجان)

سرانجام قبل ، بعد و حین ورزش چه بخوریم؟ پاسخ ترکیبی از کربوهیدرات ها و پروتئین ها قبل و بعد از ورزش است. حتما از رژیم غذایی خود و همچنین ورزش پیروی کنید. همچنین ، هنگام ورزش مقدار زیادی آب بنوشید. بهتر است آب به صورت جرعه بنوشید.

نتیجه

قبل از بدنسازی چه بخوریم؟ با توجه به اهمیت تغذیه ، بهترین پاسخ کربوهیدراتهای پیچیده و همچنین پروتئین است. مواردی مانند جو دوسر ، موز ، برنج قهوه ای ، ماست یونانی و…. کامنت خوبی است. این مواد مغذی انرژی بدن شما را تامین می کند و به روند کاهش وزن و حفظ ماهیچه ها کمک می کند.

در پاسخ ، بعد از تمرینات بدنسازی چه بخوریم؟ ما همچنین بر ترکیب پروتئین و کربوهیدرات تأکید می کنیم. خوردن مرغ ، شیک پروتئینی ، سبزیجات ، کینوا ، حمص و نان گندم را بعد از ورزش فراموش نکنید.

ستاره 1ستاره 23 ستارهستاره 45 ستاره (1 کورا)
بارگذاری …


نویسنده:

تن ورز (برگرفته از کپی از shape.com)

اگر از این نسخه استفاده می کنید ، نام و آدرس مستاجران را به عنوان منبع مشخص کنید.

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام تنورز شوید. برای ثبت نام بر روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1702

در صورت تمایل ، می توانید از سایر برنامه های مخصوص پوست در زمینه بدنسازی و تعادل نیز استفاده کنید:

برنامه آموزشی داوطلبانه زیر نظر مربی

برنامه تغذیه

برنامه اختصاصی برای افزودن بازی

برنامه بدنسازی بزرگ زنان در 6 هفته

برنامه گسترده عضلات سینه در 4 هفته

برنامه عالی برای عضلات پا در 4 هفته

برنامه بزرگ عضلات شکم و دنده بسته جنسی در 4 هفته

برنامه ای عالی برای افزایش حجم بازو در 4 هفته

برنامه بدن دقیق تابستانی در 6 هفته

برنامه عمومی ورزش خانگی

برنامه مقدماتی برای تمرین در خانه

برنامه تمرین متخصص در منزل

برنامه تمرینات خانگی حرفه ای

برنامه تمرین در محل کار

نرم افزار Hip Volumeدیدگاهتان را بنویسید