Dr. Fauci says it’s too soon to tell whether omicron will end the pandemic – NP Health


روز دوشنبه، دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، گفت که هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا Omicron به همه‌گیری کووید-۱۹ پایان می‌دهد یا خیر.

طی یک جلسه مجازی روز دوشنبه در کنفرانس آنلاین داووس مجمع جهانی اقتصاد، از فائوچی پرسیده شد که آیا سال ۲۰۲۲ سالی است که کووید-۱۹ در آن بومی است – به این معنی که ویروس همچنان به گسترش ادامه خواهد داد اما در سطوح پایین تر و قابل پیش بینی تر – و آیا متغیر omicron ممکن است به دلیل قابلیت حمل بالا این فرآیند را تسریع بخشد.

فائوچی پاسخ داد: “این یک سوال باز است که آیا omicron واکسن زنده علیه ویروسی است که همه به آن امید دارند زیرا با انتشار انواع جدید واریانس زیادی دارید.”

“امیدوارم که اینطور باشد. اما این تنها در صورتی خواهد بود که ما به نوع دیگری دست یابیم که از پاسخ ایمنی به نوع قبلی اجتناب کند.”

فائوچی گفت که بومی بودن ویروس کووید به این معنی است که این ویروس “در سطحی وجود دارد که جامعه را مختل نمی کند.”

و من فکر می کنم این همان چیزی است که بیشتر مردم وقتی در مورد بومی بودن صحبت می کنند، می بینند، زیرا در طیف گسترده ای از بیماری های عفونی که ما از آن رنج می بریم گنجانده شده است. به عنوان مثال: عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی در هوای سرد، ویروس‌های آنفولانزا، ویروس‌های سنسیشیال تنفسی، راینوویروس‌ها.» «شما می‌خواهید به سطحی برسید که جامعه را مختل نکند.»

فائوسی در مورد جدول زمانی بومی شدن کووید گفت: “پاسخ این است که ما نمی دانیم.”

Omicron زمستان امسال ایالات متحده را فرا گرفته است و موارد ابتلا هنوز در برخی ایالت ها افزایش می یابد. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، انتقال اجتماعی در سراسر کشور همچنان بالاست.

طی دو هفته گذشته، پذیرش‌های بیمارستانی در ایالات متحده برای کووید ۵۴ درصد افزایش یافته است و بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه کووید ۳۴ درصد افزایش یافته است. مراکز درمانی برای همگام شدن با افزایش تعداد بیماران در تلاش هستند.

طبق آمار NBC News، تا روز دوشنبه، میانگین هفت روزه موارد جدید ۷۰۱۰۵۴ نفر بود. هشت ایالت – آلاباما، هاوایی، می سی سی پی، داکوتای شمالی، اوهایو، تگزاس، ویرجینیای غربی و ویسکانسین – روز دوشنبه رکوردهایی را ثبت کردند.

فائوچی گفت که او همه‌گیری را دارای مراحلی می‌داند که با مرحله «همه‌گیری واقعی» شروع می‌شود که در آن «کل جهان مانند ما اکنون تحت تأثیر منفی قرار می‌گیرد». به دنبال آن کاهش سرعت، کنترل و لغو انجام می شود.

او گفت که گام نهایی ایده آل ریشه کنی است، اما بشریت تنها یک بیماری را ریشه کن کرده است: آبله.

فائوسی گفت: «این با این ویروس اتفاق نخواهد افتاد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/

رژیم لاغری سریع