The label says organic, but how ‘natural’ are the products you’re forking out for? – NP Health


افسانه ارگانیک: برچسب می‌گوید ارگانیک است، اما محصولاتی که باید به دنبال آن باشید چقدر «طبیعی» هستند؟

شامپوی شما روی برچسب ارگانیک نوشته شده است، یعنی آنچه داخل بطری است ارگانیک است، درست است؟ خوب، اگر شما خوش شانس هستید. در ایالات متحده، یک گروه محیط زیست از ۲۶ شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل این ادعا که محصولات به اشتباه برچسب ارگانیک شده اند، شکایت کرده است.

این برندها شامل نام‌های بزرگی مانند جیسون و بوتس هستند که متهم به نقض قانون کالیفرنیا هستند که حداقل ۷۰ درصد از مواد تشکیل دهنده محصولات ارگانیک را بدون آفت‌کش‌ها یا مواد شیمیایی رشد می‌دهد.

در بریتانیا، ممکن است تعجب کنید که بدانید قوانین حاکم بر برچسب‌گذاری غذاهای ارگانیک شامل محصولات زیبایی نمی‌شود – بنابراین یک شرکت می‌تواند یک محصول را به عنوان ارگانیک برچسب بزند، حتی اگر حاوی مقادیر کمی از مواد ارگانیک باشد.

گمراه کننده: برچسب روی غذاهای ارگانیک شامل محصولات زیبایی نمی شود - بنابراین یک شرکت می تواند یک محصول را ارگانیک توصیف کند، حتی اگر حاوی مقادیر کمی از مواد ارگانیک باشد.

گمراه کننده: برچسب روی غذاهای ارگانیک شامل محصولات زیبایی نمی شود – بنابراین یک شرکت می تواند یک محصول را ارگانیک توصیف کند، حتی اگر حاوی مقادیر کمی از مواد ارگانیک باشد.

آیا می خواهید مطمئن شوید که محصولات شما واقعا ارگانیک هستند؟ شما باید شروع به مطالعه برچسب‌ها کنید، زیرا محصولات اصیل ساخته شده با مواد اولیه دقیق دارای مهر تایید هستند.

اما، ناامیدکننده است، حتی این هم تمام سردرگمی‌ها را برطرف نمی‌کند، زیرا پنج انجمن اصلی وجود دارند که گواهینامه ارائه می‌دهند – هر کدام با دستورالعمل‌های متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک محصول را «ارگانیک» می‌داند.

قطره ای نباش! هیچ استاندارد ارگانیکی برای آب وجود ندارد. بنابراین، هیچ محصولی که حاوی آن است را نمی توان ۱۰۰ درصد ارگانیک برچسب زد

به عنوان مثال، مهر و موم Ecocert به این معنی است که حداقل ۱۰ درصد محصول باید ارگانیک باشد، در حالی که انجمن خاک دو مهر ارائه می دهد، یکی به معنای حداقل ۷۰ درصد مواد آلی و دیگری به معنای ۹۵ درصد مواد آلی. پس در زمین چه اتفاقی می افتد؟ پل کرافورد، رئیس خدمات نظارتی و محیطی برای انجمن لوازم آرایشی، بهداشتی و عطری (CTPA)، اذعان می کند که این یک میدان مین برای مصرف کنندگان است.

او می گوید: «استانداردهای تجاری خصوصی زیادی برای لوازم آرایشی طبیعی و ارگانیک و یک یا دو استاندارد قانونی در خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. متأسفانه، همه آنها متفاوت هستند، که کار را برای مصرف کنندگان دشوار می کند.

به همین دلیل است که CTPA از توسعه یک استاندارد مشترک برای لوازم آرایشی طبیعی و ارگانیک توسط سازمان استاندارد بین المللی حمایت می کند.

پوستر خود را بشناسید

انجمن خاک: این محصول باید حداقل ۹۵ درصد ترکیبات ارگانیک داشته باشد، اگرچه اگر حاوی بیش از ۷۰ درصد مواد آلی باشد، همچنان می تواند توسط انجمن خاک تایید شود، البته تا زمانی که نسبت دقیق آن ذکر شده باشد.

گواهی ICO:
حداقل ۹۵ درصد از اجزای گیاهی و محتوای کل آن باید ارگانیک و منشا طبیعی داشته باشد.


وزارت کشاورزی آمریکا: محصولات باید حاوی ۹۵ درصد مواد تشکیل دهنده ارگانیک باشند، در حالی که محصولات “ساخته شده با ارگانیک” باید حداقل ۷۰ درصد مواد ارگانیک داشته باشند.


CosmeBio: ۹۵ درصد مواد گیاهی از کشاورزی ارگانیک است و مواد باید منشاء طبیعی داشته باشند. حداقل ۱۰ درصد از مواد تشکیل دهنده محصول نهایی باید دارای گواهی ارگانیک باشد.

این به شرکت‌های آرایشی و بهداشتی و تامین‌کنندگان مواد کمک می‌کند تا در سطح بین‌المللی رقابت کنند و انتخاب‌های بیشتری برای مصرف‌کنندگان فراهم کند.

به عنوان یک نویسنده زیبایی، فقط می توانم قبول کنم که وضعیت طعنه آمیز است.

دیوانه وار است که یک محصول توسط یک سازمان “ارگانیک” در نظر گرفته شود اما استانداردهای یک سازمان صدور گواهینامه دیگر را رعایت نکند.

این برای خریداران گیج کننده است و کل عرصه ارگانیک را به یک هدف آسان برای تمسخر تبدیل می کند.

تعداد دفعاتی که محصولی به من پیشنهاد شده است را گم کرده‌ام و به من گفته شده «ارگانیک» است، فقط با بررسی دقیق‌تر متوجه شدم که «طبیعت ارگانیک» آن تنها به اندازه چند قطره از روغن اسطوخودوس موجود است. .

محصولات ارگانیک ممکن است دارای اخلاقیات بالا و جذابیت زیست محیطی زیادی برای خریداران مرفه باشند، اما اگرچه زیبا هستند، اما برتری علمی قابل اثباتی نسبت به محصولات زیبایی “معمولی” ندارند.

یک استاندارد جهانی از شر کلاهبرداران خلاص می‌شود و سپس، مانند کالیفرنیایی‌ها، می‌دانیم کجا کار را ترک کرده‌ایم. این محصول یا ارگانیک خواهد بود یا درست بیرون گوش او خواهد بود.

بنابراین اگر می خواهید ارگانیک شوید، در اینجا خلاصه ای از بهترین محصولات موجود در بازار آمده است:

مورد علاقه ما

سمت چپ: مرهم لب نارنگی Aubrey Organics سمت راست: دستکش ساتن Rosa Vina Botanicals برای دست و ناخن

مرهم لب نارنگی، ۳.۵۶ پوند، (aubreyorganicsuk.co.uk)

این مومیایی لب نارنگی با روغن پشه رزا بسیار مرطوب کننده است. در رنگ ها و طعم های رنگین کمانی از جمله نعناع و تمشک می آید. این برند توسط گیاه‌پزشک هیپی اصلی Aubrey Hampton اداره می‌شود.

کرم دست و ناخن دستکش ساتن ضد پیری Rosa Vina، ۱۸.۹۵ پوند، (پابرهنه – Botanicals.com)

روغن های جوجوبا و آرگان سفت کننده دستان ما را نرم و صاف می کند. پایه ای غنی از ماکادمیا، گل خطمی، نت های رز، چوب صندل و کندر دارد. Barefoot Botanicals توسط دو درمانگر که در هومیوپاتی تخصص دارند اداره می شود، بنابراین می دانید که در دستان خوبی هستید.

سمت چپ: ژل آلوئه پلاس کاترین جکسون، راست: موپ شامپو لیمو

ژل آلوئه پلاس، ۱۲ پوند، (katherinejackson.co.uk)

این ژل آلوئه ورا تنها چیزی است که پوست غمگین را تسکین می دهد. در یک ثانیه با بوی مرموز آلوئه ورا تسکین دهنده ذوب می شود. همچنین حاوی هیالورونیک اسید، یک ترکیب طبیعی حجم دهنده است.

شامپو لیمو، ۱۲.۹۵ پوند، (mophair.com)

شامپوی طراوت بخش با رایحه ای تازه برای موهای نازک، حاوی عصاره علف لیمو، بابونه و گل همیشه بهار. توصیف شده است که می تواند به “کمک به چاق شدن موهای نازک” و افزایش حجم کمک کند.

سمت چپ: Lavera Basis Sensitiv Cream، راست: Green People پاک کننده و مرطوب کننده پوست صورت، گردن و چشم

کرم لاورا، ۶.۴۵ پوند (pravera.co.uk)

این مرطوب کننده ارزان قیمت به اندازه کافی ملایم است که می توانید در تمام بدن استفاده کنید. حاوی کره شی که از پوست محافظت کرده و حالت ابریشمی به آن می بخشد. بوی تازه ای با کمی روغن بادام دارد و در یک جعبه دستی موجود است.

مرهم پاک کننده جوان کننده سبز مردم، ۱۹.۹۵ پوند، (shopperhive.co.uk)

این یک نرم کننده طبیعی عالی برای پاکسازی پوست بالغ است. سرشار از امگا ۳ و آنتی اکسیدان است که خطوط ریز و پیری زودرس را هدف قرار می دهد و حاوی عصاره های یلانگ یلانگ، نرولی و یاس برای پاکسازی پوست است. در پاک کردن آرایش نیز خوب است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/

رژیم لاغری سریع