درمان ضربان قلب غیر طبیعی و برداشتن قلب


ضربان قلب غیر طبیعی و تپش قلب

نارسایی قلبی؛ هر ضربان قلب در اثر شوک الکتریکی ایجاد می شود که معمولاً توسط سلولهای خاصی در محفظه فوقانی قلب (سلولهای ضربان ساز) ایجاد می شود. این سیگنال ها در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی معیوب هستند و سریع رخ می دهند ، به طوری که قسمت های بالای قلب به جای نبض مثبت (فیبرها) ارتعاش می کنند. برای بازگرداندن ضربان قلب طبیعی ، منابع این نقاط داغ باید از کل قلب جدا شود.

متداول ترین روش درمان فیبرهای شریانی ، جداسازی کاتتر است. در این روش ، پزشک شما یک یا چند لوله باریک (کاتتر) را از طریق عروق خونی وارد قلب می کند. او از کاتتر نقشه برای یافتن محرک ها استفاده می کند و سپس این نشانگرها را با سرما یا گرما و نوک سوند از بین می برد.

این امر منجر به ایجاد زخم هایی می شود که با سیگنال های الکتریکی منفی تداخل کرده و ضربان طبیعی قلب را باز می گرداند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرماخوردگی برای ایجاد آسیب (تب) رویکرد جدیدی است.

پزشک یک کاتتر را از طریق یک طومار وارد ناحیه قلب می کند که در آن آریتمی ایجاد می شود. سپس از آن برای ارسال و دمیدن یک بادکنک کوچک که منطقه را یخ می زند استفاده می کنند. نتیجه یک بافت اسکار است که روند شلیک سیگنال های ضعیف را متوقف می کند. این روش زمان کمتری نسبت به برداشتن گرما می برد و می تواند خطر و اثر مشابهی داشته باشد.

در 48 ساعت اول پس از آزمایش ، ممکن است خسته شده و دچار مشکل شوید. دستورات پزشک خود را برای مراقبت از زخم ، دارو ، ورزش و قرارهای بعدی دنبال کنید. نوار قلب مکرر انجام می شود و قطعات رقص حاصله برای بررسی ضربان قلب بررسی می شود.

برخی افراد ممکن است پس از برداشتن قلب ، دوره های کوتاهی از ضربان قلب نامنظم یا آریتمی داشته باشند. این یک اثر طبیعی است که بافت بهبود می یابد و باید با گذشت زمان از بین برود. در صورت نیاز پزشک ممکن است اقدامات اضافی مانند پیوند ضربان ساز را انجام دهد ، به ویژه برای درمان مشکلات جدی قلبی.

درمان آریتمی قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی

در مورد فیبرهای فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو حفره قلب (دهلیز) به شکلی آشفته و نامنظم – خارج از تعادل و دو قسمت پایین تر (بطنی) می تپند. افراد مبتلا به بیماری قلبی ممکن است فلج قفسه سینه (تنگی نفس) ، تنگی نفس و ضعف را تجربه کنند. این وضعیت همچنین می تواند آنها را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. این بیماری در صورت عدم درمان اغلب با گذشت زمان بدتر می شود.

کاهش فیبریلاسیون دهلیزی

فیبروز شریانی روشی است که برای درمان ضربان نامنظم قلب (آریتمی) استفاده می شود که از قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود. این یک نوع حمله قلبی است که با ایجاد اسکار یا آسیب به بافت قلب ، آریتمی ایجاد می کند و سیگنال های الکتریکی منفی را مختل می کند.

اگر داروها یا اقدامات دیگر برای کنترل ضربان غیرطبیعی قلب مثر نباشد ، ممکن است از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده شود. فیبر درمانی معمولاً علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. به خاطر داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: بخش آریتمی قلبی ؛ هر آنچه که باید در مورد آریتمی های قلبی بدانید

انواع کاهش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع کاهش فیبریلاسیون دهلیزی به علت ضربان قلب غیر طبیعی و سایر بیماری های قلبی بستگی دارد. سه نوع کاهش فیبر شریان عبارتند از:

تحویل لوله

پزشک لوله های باریک و بلند (کاتتر) را به قلب هدایت می کند و گرما یا سرما را به شدت منتقل می کند. این باعث ضایعات کوچکی در قسمت های خاصی از ماهیچه قلب می شود که به سیگنال های الکتریکی غیرطبیعی درون قلب شما آسیب می رساند یا از بین می برد. ممکن است فرایندی به نام جداسازی شریان ریوی را بشنوید که نوعی انحلال کاتتر است.

راهی برای پیچ و خم پیچ و خم

این یک روش برداشتن قلب است که در طول جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک از پوست سر یا دستگاه کاهش دهنده برای ایجاد پیچ ​​و خم بافت قرمز در قسمت فوقانی قلب استفاده می کند. مانند حل شدن کاتتر ، زخم های سیگنال های الکتریکی را که باعث انواع مختلفی از آریتمی می شود ، التیام می بخشد.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ نمی دهد ، ممکن است نیاز به عمل جراحی قلب دیگری مانند عمل جراحی بای پس عروق کرونر یا ترمیم عروق کرونر داشته باشید ، زیرا ممکن است برای شما مناسب باشد.

تحویل گره AV

علاوه بر کاهش گره دهلیزی بطنی ، پزشک از کاتتر برای ایجاد اسکار در ناحیه قلب به نام گره AV استفاده می کند. این قسمت اتصال قسمتهای بالا (دهلیز) و قسمتهای پایین (بطن) است. بافت قرمز از تکانه های الکتریکی معیوب ارسال شده به دهلیز جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها بهبود نیابد ، کاهش گره AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. همچنین ممکن است برای کنترل ضربان قلب پس از کاهش گره AV به یک ضربان ساز نیاز داشته باشید.

مزایای استفاده از روش برداشتن قلب

مزایای استفاده از روش برداشتن قلب

فیبریلاسیون دهلیزی برای کاهش علائم و نشانه ها و بهبود زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که ضربان قلب (فیبریلاسیون) با دارو یا سایر روش های درمانی قابل اصلاح نیست ، یک گزینه باشد.

خطر abrillillation

خطرات کاهش فیبریلاسیون دهلیزی به این بستگی دارد که آیا شما دچار سایش سوند یا جراحی قلب باز می شوید ، که بسیار رایج نیست.
خطرات عبارتند از:

خون یا عفونت در محل جراحی یا محل سوند
• آسیب به عروق خونی
• بهبود قلب
• آسیب به دریچه های قلب
آسیب به سیستم الکتریکی سیستم قلبی عروقی ، که می تواند آریتمی را تشدید کند و برای کنترل آن به ضربان ساز نیاز است.
لخته شدن خون در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
• سکته مغزی یا حمله قلبی
تنگی ورید ریوی
• مرگ در موارد نادر

خاتمه الیاف

نحوه آماده شدن برای تحویل

پزشک شما را معاینه می کند و چندین آزمایش را برای ارزیابی وضعیت قلبی شما تجویز می کند. او در مورد خطرات و مزایای تخلیه دهلیز با شما صحبت خواهد کرد. بنابراین ، شما باید در مورد هرگونه حساسیت یا عوارض جانبی که با دارو دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید ، به او اطلاع دهید.
شما باید شب قبل از عمل غذا بخورید و بنوشید. اگر دارویی مصرف می کنید ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در موارد دیگر ، به شما دستور داده می شود که مصرف داروهای آریتمی قلب را چند روز قبل از عمل قطع کنید.
اگر از دستگاه قلبی کاشته شده مانند ضربان ساز یا دفیبریلاتور قلبی عروقی استفاده می کنید ، با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا احتیاجات خاصی را نیاز دارید یا خیر.

هنگام برداشتن کاتتر برای فیبرهای فیبریلاسیون دهلیزی

1. خاتمه کاتتر در بیمارستان با فیبریلاسیون دهلیزی انجام می شود. قبل از عمل ، متخصص وریدی را در بازو یا بازوی شما وارد کرده و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد ممکن است به جای خواب از بیهوشی عمومی استفاده شود.

پس از بهترین حالت آرامش ، پزشک یا متخصص دیگر ناحیه کوچکی را در اطراف کشاله ران ، گردن یا ماهیچه های شانه کاهش می دهد. پزشک یک سوزن را وارد ورید می کند و لوله (ابزار) را از طریق سوزن هدایت می کند.

3. پزشک صندلی های کارتونی را از طریق ساز عبور داده و آنها را به چند نقطه در قلب شما هدایت می کند. او می تواند رنگ را به کاتتر تزریق کند ، که به او کمک می کند با استفاده از تصویر اشعه ایکس عروق خونی و قلب شما را ببیند. کاتترها حاوی الکترون هایی هستند که می توانند برای ارسال تکانه های الکتریکی به قلب و ثبت فعالیت های الکتریکی قلب استفاده شوند. این فرآیند استفاده از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما ، “الکتروفیزیولوژی (EP)” نامیده می شود.

4- در مرحله بعد ، پزشک از نکات سوند برای اعمال گرما (فرکانس رادیویی) یا سرما (کرایوآبلاسیون) به ناحیه مورد نظر برای آسیب به بافت و ایجاد زخم استفاده می کند.

5. این روش معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل سخت می تواند زمان زیادی طول بکشد.

6. در حین این عمل ، هنگام وارد کردن رنگ به داخل کاتتر یا هنگامی که انرژی از طریق نوک کاتتر وارد می شود ، ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین ، اگر درد شدید یا تنگی نفس دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبرهای قلب

پس از برداشتن کاتتر برای فیبرهای فیبریلاسیون دهلیزی

• بعد از عمل در بیمارستان بستری خواهید شد ضربان قلب و فشار خون شما دائما تحت نظر عوارض جانبی هستید.

بسته به شرایط ، ممکن است در همان روز به خانه بروید.

ممکن است بعد از عمل احساس درد کنید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً ظرف چند روز پس از انجام عمل جراحی کاتتر می توانید به فعالیتهای عادی خود بازگردید.

نتیجه

فیبریلاسیون دهلیزی می تواند علائم و نشانه های ضربان قلب شما را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما ثابت نشده است که می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد ، بنابراین ممکن است پزشک به شما توصیه کند که به لخته شدن خون ادامه دهید.

ضربان قلب غیرطبیعی ممکن است عود کند. عود در افراد مسن و افراد مبتلا به سایر بیماریهای قلبی مانند فشار خون بالا یا سابقه لخته شدن خون که درمان آن دشوار است ، شایع است.

احتمالاً حدود سه ماه پس از جراحی به پزشک خود مراجعه خواهید کرد. اگر فیبر فیبر شما بازگردد ، اکنون می توانید آن را با دارو کنترل کنید. برخی از افراد به روش دیگری برای حذف نیاز دارند.

حتی پس از پایان موفقیت آمیز ، پزشک ممکن است توصیه کند که از یک مانیتور ضربان قلب مداوم مانند دستگاه ضبط پیوند استفاده کنید. اگر هنوز مشکل حمله قلبی دارید ، پزشک ممکن است ضربان ساز دائمی را توصیه کند.

پایین آوردن قلب و میزان موفقیت آن

میزان موفقیت جراحی قلب

دید بعد از کار خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین دستیابی به نتایج خوب حداقل 3 ماه طول می کشد.
با توجه به این درمان با فیبر ، مطالعات عمده در سراسر جهان نشان داده است که لغو سوند معادل 80 از افراد مبتلا به این بیماری است و 70 people از مردم نیازی به داروهای ضد رتروویروسی ندارند.

در یک مطالعه دیگر ، میزان کاهش قیمت کلی برای طیف وسیعی از بیماریهای شایع ارزیابی شد و مشخص شد که 74.1 درصد از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفتند در درمان برداشتن موفق بودند ، 15.7 درصد تا حدودی موفق بودند و 9.6 درصد آنها می دانستند که اینگونه نیستند. موفقیت آمیز.

علاوه بر این ، میزان موفقیت بستگی به نوع مشکلی دارد که باید برطرف شود. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مداوم دارند نسبت به افرادی که مشکلات دوره ای دارند موفق تر نیستند.

منبع:
www.mayoclinic.org

برای رتبه بندی این نرخ کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید