چگونه کودکان خود را مجبور کنیم غذای خود را بسته بندی کنند (در نهایت!)


فرزندان خود را به بسته های ناهار رایگان تبدیل کنید! در اینجا پنج قدم آسان است که می توانید برای جمع آوری وسایل بچه ها خود انجام دهید. بگذارید این اتفاق بیفتد!

این پست به عنوان بخشی از مشارکت من با پروژه خانواده سالمبه من هیجان زده هستم که بخشی از کمپین Power Lunchbox آنها برای کمک به کودکان در آشپزخانه باشم.

اگر می خواهید ، صبح را تصور کنید که شامل بسته بندی جعبه های ناهار نیست. جی!

 • کمی راحت تر قهوه خود را بنوشید؟
 • 15 دقیقه بیشتر بخوابید؟
 • من مثل همیشه استرس ندارم یا عجله ندارم؟

من قبل از شب حامل بودم. و هنگامی که من بسته بندی ناهار برای بچه هایم را متوقف کردم ، این بسیار لذت بخش بود که بعد از شام با تمام آماده سازی غذا انجام می شد. احساس رهایی می کرد!

آموزش چیدن ناهار به فرزندان به شما این امکان را می دهد که تکه کوچکی از آزادی را بازگردانید.

اما همچنین چیز دیگری را ارائه می دهد که بسیار خاص است. فرزندان شما با آموختن مهمترین مهارتهای زندگی: نحوه جمع آوری غذا ، در آشپزخانه استقلال و استقلال خود را به دست می آورند. بگذارید این اتفاق بیفتد!

چگونه فرزندان خود را مجبور کنیم ناهار خود را آماده کنند

روز اول: در مورد برنامه با فرزندان خود صحبت کنید

برخی از شما ممکن است فرزندانی داشته باشید که دوست دارند همه کارها را برای خود انجام دهند. یا شاید بچه های شما مثل من باشند و در حالی که همه این کارها را می کنید با خوشحالی بنشینند. بنابراین تأثیر آنها بر این اطلاعات ممکن است متفاوت باشد! در اینجا نکاتی برای در نظر گرفتن اشتراک گذاری آمده است:

 • آنها به اندازه کافی بزرگ هستند و می توانند ناهار خود را حمل کنند
 • همه اعضای خانواده به حفظ خانه کمک می کنند و روزه گرفتن برای ناهار یکی از بهترین روش ها برای این کار است
 • تهیه ناهار خود به این معنی است که آنها می توانند آنچه را که بار می کنند انتخاب کنند (و بازخورد از شما)
 • این به شما کمک می کند تا شروع کنید و راههایی را برای سهولت کار پیکربندی کنید
 • اگر آنها اقلام خاصی را برای جعبه ناهار خود دوست دارند ، شما همچنین به فروشگاه می روید و خرید می کنید

روز دوم: اصول اولیه را به آنها بیاموزید

بزرگترین دغدغه ای که من از والدین می شنوم این نگرانی است که فرزندانشان در صورت باقی ماندن وسایلشان برای ناهار یک جعبه گرانول بریزند. اما هنگامی که به فرزندان خود آزادی انتخاب آنچه دوست دارند می دهید ، می توانید اصول اولیه بسته بندی ناهار را به آنها بیاموزید.

فهرستی از بچه های گروه خود مانند میوه ها ، سبزیجات ، غذاهای پر پروتئین و غلات-یا هر نوع دیگری که برای نحوه غذا خوردن شما در خانه بهترین کار می کند-و نوع غذاهای مناسب در هر جامعه تهیه کنید. توضیح دهید که یک ناهار متعادل ، که به آنها انرژی می دهد و آنها را برای ناهار در مدرسه سیر نگه می دارد ، حاوی غذاهای گروه های مختلف است.

برای سهولت کار ، من یک چاپگر رایگان برای شما طراحی کرده ام. سایر بسته های سریع ناهار در حال حاضر با گزینه ها پر شده است. من مال خودم را طراحی کردم تا بتوانید آن را با غذاهایی که در یخچال و جعبه خود نگه می دارید پر کنید. چاپ کنید ، پر کنید و جایی که فرزندانتان می توانند آن را ببینند ، چاپ کنید ، مانند یخچال یا داخل درب انبار.

به فرزندان خود بیاموزید که یک ناهار کامل تهیه کنند! بسته رایگان من را برای ناهار قابل چاپ بگیرید.

آموزش بارگیری ناهار به بچه ها رایگان است!

در اینجا نمونه ای از نحوه پر کردن آن آمده است:

 • مواد اصلی: ساندویچ بوقلمون یا ژامبون ، PBJ ، باقی مانده در قمقمه ، هوموس ، پنیر ، تخم مرغ آب پز
 • میوه ها: برش های پرتقال ، موز ، فنجان میوه ، سیب ، میوه
 • سبزیجات: هویج ، نخود فرنگی ، خیار ، گوجه فرنگی گیلاسی
 • غلات کامل: نان ، کراکر ، پیتا ، تورتیلا
 • موارد اضافی: ذرت بوداده ، لوله ماست ، جعبه شیر شکلات

این نیز زمان مناسبی است تا در مورد نوع چیزهایی که دوست دارند در ناهار خود ببینند با آنها صحبت کنید. من همیشه توصیه می کنم با بچه ها در مورد چیزهایی که دوست دارند ، دوست ندارند ، یا از ناهار دور می ریزند (یا معامله می کنند) صحبت کنید. برای صرفه جویی در گزینه هایی که هر دوی شما احساس راحتی می کنید ، با هم به فروشگاه بروید.

روز سوم: ایستگاه های قفل یا بشکه بسازید

کودکان بزرگتر بهتر است آنچه را که نیاز دارند در آشپزخانه تهیه کنند. کودکان خردسال ممکن است به کمی کمک اضافی نیاز داشته باشند.

یک ایده این است که اشیاء را در یک پایه جداگانه که به راحتی در دسترس است رها کنید. وسایل ناهار مورد نیاز کودک خود را جمع آوری کنید – مانند جعبه ناهار ، ظروف ، قمقمه ، بطری آب ، حوله های پارچه ای ، ظروف قابل استفاده مجدد ، و تجهیزاتی مانند فنجان های مافین سیلیکونی برای تقسیم ظروف. برای تهیه لوازم بسته بندی ناهار به فروشگاه آنلاین آمازون من بروید.

برای غذای ناهار ، من یک بشکه را در قفسه های پیشخوان و یکی را در یخچال برای اقلام تصفیه شده قرار می دهم (نحوه عملکرد این روش را ببینید: نحوه راه اندازی مراکز بسته بندی ناهار)

اما می توانید بیشتر به بشکه های جداگانه تقسیم کنید. از دسته بندی های چاپ شده (اصلی ، میوه ، سبزیجات و غیره) یا دسته های خود استفاده کنید و به آنها نشان دهید که از هر بشکه چه تعداد را انتخاب کنید.

توجه: خوب است که در مورد خوردن انواع غذاها به کودک خود آموزش دهید ، اما به او اجازه دهید میزان بسته بندی را مشخص کند. آنها بهترین خواسته خود را می دانند!

در اینجا یک بشکه از نظرات میوه است:

 • همه میوه ها مانند نارنگی ، سیب و آلو
 • فنجان میوه و سیب
 • میوه خشک شده یا خشک شده

در اینجا توضیحات مربوط به غذاهای پروتئینی آمده است:

همچنین می توانید میان وعده ها و غذاهای جانبی (به همراه کودک خود) را در ظروف قابل استفاده بسته بندی کرده و به راحتی حمل و بارگیری کنید. ایده های میان وعده:

 • شیر ترد
 • میوه خشک شده
 • ترکیب روشها
 • کراکر
 • ذرت بو داده

روز چهارم: ناهار را با هم جمع کنید

با استفاده از چاپ در ایستگاه های خود ، ناهار را با هم تهیه کنید. اجازه دهید آنها قطعات خود را انتخاب کنند ، حتی اگر فکر می کنید تعداد آنها زیاد یا خیلی کم است (آزمایش و خطا بخشی از این فرایند است). در صورت لزوم با نظرات یا یادآوری های ملایم وارد شوید.

به فرزندان خود بیاموزید که غذای خود را روزه بگیرند

روز پنجم: واگذاری افسار

زمان آن رسیده است که به کودک خود اجازه دهید ناهار خود را بسته بندی کند. سعی کنید تا آنجا که ممکن است مداخله کنید!

هنگامی که آنها به خانه می رسند ، می توانید در مورد اینکه آیا آن قسمت ها درست بودند ، آنچه دوست داشتند و دوست نداشتند و آنچه می توانستند در آینده متفاوت انجام دهند صحبت کنید. از بازخورد برای نصب مجدد ایستگاه های قفل کننده یا بشکه در کنار هم در هفته استفاده کنید.

کل سال تحصیلی را بشویید و تکرار کنید!

سوالات متداول

جی! کودکان از چه سنی باید ناهار خود را بسته بندی کنند؟

هر کودکی متفاوت است – و شما فرزند خود و بهترین توانایی های او را می شناسید – بنابراین هیچ قانون سخت و سریع وجود ندارد. اما اکثر کودکان می توانند به طور مستقل در مدرسه ابتدایی روزه بگیرند.

حتی نوزادان و کودکان پیش دبستانی که به مهد کودک می روند می توانند به شما کمک کنند تا چیزها را در جعبه ناهار خود قرار دهید ، یک بسته خنک از فریزر تهیه کنید که به آن دسترسی داشته باشید یا به شما در تهیه دستور بسته بندی کمک کند.

توجه: ما هنوز دیر نکرده ایم! حتی دانش آموزان دبیرستانی نیز می توانند از این شغل استفاده کنند.

جی! اگر بچه های من ناهار متعادلی نخورند ، چطور؟

من یک ریز مدیریت نوع A هستم ، بنابراین تلاش زیادی برای من لازم است تا در مورد آنچه بچه هایم بار می آورند بحث کنند.

اگر متوجه شدم که ناهار آنها گم شده است ، گاهی اوقات در پیشنهاد دخالت می کنم.

 • اگر کودک من در حال بسته بندی ساندویچ ، کراکر ، پوره و کلوچه است ، من یک تکه میوه را توصیه می کنم.
 • اگر برای شام هویج بریزم ، از فرزندم می پرسم که آیا فردای آن روز ناهار می خواهد؟

در غیر این صورت ، سعی می کنم آن را رها کنم. باور کنید ، ناهاری که بچه های من به تنهایی می خورند “کامل” نیست. اما آنها در مورد تعادل و اشتهای خود ، در مورد اینکه چه غذاهایی می تواند به آنها کمک کند و چقدر نیاز دارند آشنا می شوند.

من می توانم محدودیت هایی برای ایجاد یک ناهار سالم به آنها بدهم و با بازخورد منظم آنها را راهنمایی کنم ، اما در نهایت ، من می خواهم که آنها تصمیمات خود را بگیرند – درست مانند روزی که تصمیم خواهند گرفت.

از فرزندان خود بخواهید غذای خود را بسته بندی کنند

جی! اگر بچه های من چیزی را که بار می خورند نخورند؟

من از بسیاری از والدین می شنوم که از میزان غذای ناقص موجود در جعبه های ناهار فرزندان خود ناراضی هستند.

قرار دادن کودکتان برای صرف ناهار باید معمولاً این ضایعات را کاهش دهد ، زیرا آنها نوع غذای مورد علاقه خود را دارند و قسمتهایی که احساس می کنند یکسان هستند.

آنها همیشه والدین را تشویق می کنند که در مورد غذای ناقص با فرزندان خود صحبت کنند – از نقطه نظر شگفت انگیز ، نه به عنوان توبیخ. آیا دوره ناهار خیلی کوتاه است؟ جی! آیا آنها برای بسته یا ظرف می جنگیدند؟

اگر هنوز غذا دست نخورده به خانه می آید ، آنچه را که در جعبه ناهار آنها وجود دارد در خانه ببرید ، مانند سبزیجات هنگام شام یا میوه های تازه برای میان وعده های بعد از مدرسه.

کمک! این که بچه هایم ناهار خود را بار کنند صبح را بسیار شادتر می کند نه کمتربه

با فرزندان خود صبور باشید و بدانید که این یک فرایند است. شاید لازم باشد در ابتدا به آنها کمک کنید ، سپس به آرامی خود را از تصویر بیرون بکشید. اگر روزه داری صبح بسیار استرس زا است ، از فرزندان خود بخواهید تا قبل از شام (یا بهتر از آن ، بلافاصله بعد از شام وقتی آشپزخانه هنوز پر از غذا است و غذای باقی مانده شما آماده خوردن و بارگیری است) غذا را آماده کنند.

شام مورد علاقه من - تغذیه واقعی مادر

فرزندم دیر شده و وقت ندارید روزه بگیریدبه باید چکار کنم؟

از یک سو ، کودکان در نهایت باید با آثار زمان بندی نامناسب کنار بیایند ، چیزی که همه ما باید در زندگی با آن کنار بیاییم. اگر خرید ناهار در مدرسه یک شبکه ایمنی در صبح است ، هنگامی که آنها بار نیستند ، این عاقلانه است (مخصوصاً برای کودکان بزرگتر).

از طرف دیگر ، من سعی می کنم به فرزندانم لطف کنم. صبح بود که کسی از چیزی عصبانی می شود یا از خواب بد کنار می رود ، بنابراین من برای کمک به آنجا رفتم. اما این یک استثنا است ، نه یک قاعده.

درباره شریک زندگی من: یک پروژه خانواده سالم

من متخصص تغذیه هستم که به طور رسمی در آن ثبت نام کرده ام پروژه خانواده سالم، یک سازمان بازاریابی متعهد به ایجاد نسلی سالم است. از زمان ایجاد آنها در سال 2002 ، آنها بیش از 7 میلیون دلار برای کمک به کودکان و خانواده ها جمع آوری کرده اند.

برای کمپین سالانه Power Your Lunchbox ، شش محصول بهداشتی-مرکبات شیرین زنبور عسل ، ترد سبز ® ، مزارع تازه طبیعت ، مزارع خانواده Pero® ، شیرین واقعی شامز ، و یو کایرو! ® – هر نفر 12000 دلار ارائه می دهند شروع بنیاد وحدت، یک سازمان غیر انتفاعی با هدف افزایش دسترسی کودکان به میوه و سبزیجات تلاش کرد.

ایده های بیشتری درباره ناهار ناشتا می خواهید؟ شما می توانید بسیاری از دستور العمل های آماده جعبه ناهار و ایده های بسته بندی را در مورد آنها بیابید صفحه ناهار خود را فعال کنیدبهدیدگاهتان را بنویسید