کلرلا در مقابل اسپیرولینا: چی؟ مزایای آنها چیست و کدام بهتر است؟


Chelsey Amer، MS، RDN، CDN ، تفاوت های مهم بین کلرلا در برابر اسپیرولینا و همچنین مزایای متقابل آنها را برجسته می کند.

اگر تا به حال دیده اید که فردی آب سبز یا نرم نرم میل کند ، ممکن است به شکل جلبک از جلبک مانند کلرلا یا اسپیرولینا استفاده کنید.

کلرلا و اسپیرولینا یک پودر سبز با محبوبیت انفجاری در منطقه مکمل هستند. این جلبک های سبز سرشار از مواد مغذی هستند و فواید زیادی از جمله کمک به دفع سموم از بدن ، کمک به پاکسازی پوست و مبارزه با رادیکال های آزاد را دارند.

اما تفاوت کلرلا و اسپیرولینا در چیست؟ همچنین ، کدام بهتر است – یا باید هر دو را مصرف کنید؟

اجازه دهید تفاوت بین مزایای این جلبک سبز را بررسی کنیم.

کلورلا در مقابل اسپیرولینا: تفاوت چیست؟

برای شروع ، کلرلا یک جلبک سبز تازه است در حالی که اسپیرولینا یک جلبک سبز شور است. می توانید این سوپرفودهای سبز را به شکل قرص یا پودر مصرف کنید. (در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که پروتئین موجود در جلبک ها در واقع بدن را در صورت خشک شدن آسان تر می کند.)

کلرلا و اسپیرولینا در واقع مزایای زیادی دارند ، اما چندین تفاوت مهم بین این دو وجود دارد که آنها را به یکدیگر اضافه می کند.

محتوای ویتامین ها و مواد معدنی

برای شروع ، اسپیرولینا دارای بیشترین مس (85 DV DV در هر اونس) است.

با این حال ، کلرلا دارای موارد زیر است:

 • ویتامین A (287٪ DV در هر اونس)
 • فولاد (202٪ DV در هر اونس)
 • منیزیم (22 DV DV در هر اونس)
 • فسفر (25 DV DV در هر اونس)
 • روی (133٪ DV در هر اونس)

محتوای اسید امگا

کلرلا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 بیشتری است. (اگرچه اسپیرولینا حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نیز هست ، اما حاوی اسیدهای چرب امگا 6 بیشتری است. اکثر آمریکایی ها به اندازه کافی امگا 6 مصرف می کنند ، اما متأسفانه امگا 3 به اندازه کافی نیست.)

اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامت کل بدن ضروری هستند. آنها مزایای خوبی را آموخته اند ، اما مواردی که باید در نظر داشته باشید شامل توانایی کمک به موارد زیر است:

قاشق پودر کلرلا

جی! آنها چه شکلی هستند؟

از آنجایی که کلرلا و اسپیرولینا جلبک هستند ، خواص تغذیه ای زیادی نیز دارند. در اینجا مقدمه ای سریع بر بسیاری از مواد مغذی تعاملی آمده است.

به عنوان مثال ، کلرلا و اسپیرولینا دارای مقدار زیر هستند:

 • کربوهیدرات (7 گرم در هر اونس)
 • پروتئین (16 گرم در هر اونس)
 • فیلم (7 DV DV)

موارد زیر ، کلرلا و اسپیرولینا دارای چندین ماده مغذی هستند ، از جمله:

 • ریبوفلاوین (ویتامین B2)
 • تیامین (ویتامین B1)
 • فلز

علاوه بر این ، همانطور که در بالا اشاره شد ، هر دو نوع جلبک سرشار از اسیدهای چرب قلب هستند.

فواید کلرلا و اسپیرولینا

در حال حاضر ، برای بهترین بخش: مزایای ترکیبی کلرلا و اسپیرولینا.

آنها منابع پروتئین با کیفیت بالا هستند

کلرلا و اسپیرولینا پروتئین کامل هستند. این بدان معنی است که آنها حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری (بلوک های پروتئینی) هستند.

در حقیقت ، فقط یکی از این مکمل ها حاوی حدود 16 گرم پروتئین است.

پروتئین به دلایل متعدد و همچنین به عنوان یک ماده مغذی درشت مغذی بسیار مهم است:

 • ساخت + حفظ ماهیچه
 • حمایت از مصونیت
 • حمایت از توسعه + توانبخشی بسیاری از اعضای بدن

اگر از رژیم گیاهخواری یا گیاه خواری پیروی می کنید – یا در راه دیگری برای دریافت پروتئین کافی تلاش می کنید – مکمل غذاهای سبز خام یک راه عالی برای نزدیک شدن به نیاز روزانه شما به پروتئین است.

آنها سرشار از آنتی اکسیدان هستند

رنگهای قهوه ای-سبز کلرلا و اسپیرولینا نشان دهنده مشخصات آنتی اکسیدانی غنی آنها است. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، رنگ میوه ها و سبزیجات اغلب منعکس کننده آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها و مواد مغذی آنها است.

آنتی اکسیدان ها به مبارزه با رادیکال های آزاد برای محافظت در برابر آسیب اکسیداتیو کمک می کنند. متأسفانه ، اگر ایدئولوژی افراطی کنترل نشود ، می تواند منجر به تجاوز و خطرات جدی برای سلامتی شود. به همین دلیل ، رژیم غذایی آنتی اکسیدان برای بسیاری از جنبه های سلامتی مفید است.

کلرلا سرشار از کلروفیل است که به آن رنگ سبز می دهد. کلرلا همچنین حاوی آنتی اکسیدان های محبوب است ، از جمله:

 • ویتامین سی
 • لیکوپن
 • لوتئین
 • بتاکاروتن

اسپیرولینا سرشار از فیکوسیانین است ، آنتی اکسیدانی که رنگ سبز مایل به قهوه ای آن را تولید می کند. فیکوسیانین دارای خواص ضد التهابی است ، از کبد محافظت می کند و ایمنی را نیز تقویت می کند.

آنها سم زدای قدرت هستند

کلرلا و اسپیرولینا همچنین می توانند به عنوان عوامل سم زدایی طبیعی عمل کنند. (این مزیت به حساب آنتی اکسیدان آنها بستگی دارد.)

به همین دلیل است که می توانید آنها را در بهترین مکمل ها برای پوست های در معرض دید و سایر محصولات که برای حذف ناخالصی ها از بدن طراحی شده اند ، بیابید.

تمیز کردن روزانه به تمیز کردن با کلرلا و اسپیرولینا کمک می کند

نکته اصلی

نبرد کلرلا با اسپیرولینا چیزی نیست. از آنجا که رژیم های غذایی با عملکرد بالا دارای طیف وسیعی از مواد مغذی هستند ، همه آنها از زوایای مختلف از سلامت و تندرستی حمایت می کنند.

وقتی صحبت از “بهترین” می شود ، یک مسابقه نزدیک است. با این حال ، اگر رژیم غذایی شما حاوی اسیدهای چرب امگا 3 نیست ، کلرلا ممکن است برای نیازهای منحصر به فرد شما بهترین باشد. اما باز هم ، همه جلبک ها تغذیه یکسانی دارند.

با این حال ، آنها به خوبی مکمل یکدیگر هستند و لازم نیست یکی را بر دیگری انتخاب کنید. در واقع ، بهداشت روزانه HUM حاوی کلرلا و اسپیرولینا است تا از فرایندهای طبیعی حذف سموم از بدن و کمک به پاکسازی پوست شما از داخل به خارج حمایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید