9 بهترین حقیقت در مورد توت Acai و مزایای سلامتی آن


انتخاب و رزرو

آکای ​​تازه فقط در نزدیکی مزارع آنها یافت می شود. به طور معمول ، میوه acai دو بار در سال برداشت می شود. درختکاران حرفه ای می توانند این دسته های کاملاً رشد یافته را از انتهای تاج نخل آکای جمع آوری کنند.

Acai بسیار تخریب شده است. پس از برداشت ، باید خورده شود یا به واحدهای فرآوری ارسال شود.

چندین محصول تجاری از استخراج acai در فروشگاه موجود است. انجماد کل acai نیز در فروشگاه ها فروخته می شود. با این حال ، برای میوه های تازه از نظر تغذیه ای ضعیف است.

طرز تهیه و سرو

میوه آکای
عملکرد میوه آکای فروخته می شود.
ارائه عکس: مرزها

پوست بیرونی یا پالپ (مزوکارپ) قسمتی است که در آکای خورده می شود. دانه ها را می توان دور ریخت یا به عنوان خوراک دام استفاده کرد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

 • آب آکای ، یک نوشیدنی گوارا با ارزش غذایی متفاوت ، معمولاً از میوه رسیده به دست می آید. مهیا کردن؛ میوه های رسیده خیس شده در آب ولرم برای نرم شدن گوشت خارجی نازک آنها. سپس آنها را فشار می دهند و دانه های بزرگ فیلتر می شوند تا مایع بنفش غلیظی به دست آید.

 • نوشیدنی های Acai ، چه خشک شده و چه پودر آب میوه ، در آمریکا ، به ویژه در برزیل بسیار محبوب هستند.

 • به طور سنتی در منطقه آمازون ، عصاره acai معمولاً با نشاسته مخلوط می شود دیوانه وار سبزیجات ریشه دار است و به عنوان فرنی شیرین استفاده می شود.

 • عصاره آن را با شکر یا آب نیشکر مخلوط کرده تا مزه دار شود و به عنوان نوشیدنی بنوشید.

 • عصاره آن می تواند برای طعم دادن به بستنی ، نرم ، شیک ، الکل و سایر دسرها استفاده شود.

 • علاوه بر این ، این میوه ها در افزایش قدرت مکمل های غذایی مانند قرص ، کپسول و میان وعده های انرژی زا استفاده می شوند.

قلب نخل آکای

قلب نخل آکای جوانه های صاف ، سفید و جوانه هایی که جوانه های جوان رشد می کنند ، درست در بالای هر ساقه. قلب ها خروجی مورد علاقه درخت آکای هستند که به عنوان سبزیجات مانند قلب نخل های چاق استفاده می شوند. آنها معمولاً پس از تخلیه تنه درخت (تنه) و تجزیه و تحلیل لایه های بیرونی برای آشکار شدن هسته مرکزی یا “قلب کف دست” جمع می شوند.

اگرچه قلب نخل ارزش غذایی ندارد ، اما با آن به عنوان یک خورش کمیاب رفتار می شود و بنابراین قیمت بسیار بالایی را در بازار تعیین می کند.

مشخصات امنیتی

استفاده از توت آکای بی خطر و غیرقابل تشخیص است. این دارو برای زنان باردار در حوضه آمازون استفاده می شود. تا به امروز ، هیچ موردی از آلرژی یا سموم شناسایی نشده است. (انکار پزشکی).

حقیقت واقعی در مورد Acai

 • Acai berry یک محصول میوه است Euterpe oleracea نخل. همانند سایر درختان خانواده نخل مانند نارگیل ، نخل ، روغن نخل و غیره ، acai همچنین دارای ارزش کالری و مشخصات تغذیه ای خاص خود است. آهنگهای پرکالری آکای از چربی خودش نشأت می گیرد. هیچ مطالعه ای وجود ندارد که نشان دهد استفاده از محصولات acai به کاهش وزن شما کمک می کند.

 • آکای ​​قرن ها یکی از مواد اصلی غذای آمازون بوده است. بنابراین ، برخلاف آبی ، انار و غیره که در واقع کالری کمتری دارند ، آنها به عنوان غذای آنها تلقی می شوند و نه “توت تازه”.

 • برخلاف ادعاهای دیگر شرکتها ، وب ، کپی و غیره ، مهارکننده های اکسیژن در سطوح متوسطی قرار دارند. USDA ، به نوبه خود ، تا به حال از دانستن مشخصات تغذیه ای و ارزش ORAC خود خسته نشده است. با این حال ، بسیاری از گیاهان ، میوه ها ، میوه ها و سبزیجات در طبیعت وجود دارند که سطوح آنتی اکسیدانی بالاتری نسبت به acai دارند. به عنوان مثال ، دارچین دارای بالاترین ارزش مرجع USDA از 267536 معادل Trolox (TE) است که صد برابر بیشتر از acai ، chokeberry ، سیب و غیره است).

 • Acai berry کالری بالایی دارد و در نتیجه ، انرژی و انرژی سریع را فراهم می کند. هیچ ماده غذایی شناخته شده ای در کره زمین وجود ندارد که سرشار از کالری و چربی باشد و به طور همزمان وزن بدن را کاهش می دهد.

 • توت آکای تا به امروز هیچ مدرک مستندی مبنی بر استفاده از آن به عنوان داروی جنسی ندارد. (انکار پزشکی).

برگشت- بازگشت به میوه از جانب آکای ​​بری تغذیه. برای مشاهده لیستی جالب از انواع میوه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

برگشت- بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

 1. مرکز ملی کمک و همکاری سلامت NIH. (در پنجره جدید باز می شود).


دیدگاهتان را بنویسید