پرخوری عصبی چیست؟


خوردن و درمان های خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
پزشکی
فلوکستین ضد افسردگی (Prozac) یک FDA است که برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا سایر انواع داروها را تجویز می کنند. بستری شدن اغلب اتفاق نمی افتد. اما در موارد شدید پرخوری ، ممکن است فرد برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بسیاری از اختلالات خوردن شامل درمان خارجی است.

درمان روانشناختی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر مواردی تمرکز می کند که باعث پرخوری یا پاک شدن فرد می شود. به این ترتیب ، افکار منفی و عادت های بد هنگام پرخوری به چالش کشیده می شود.
خانواده درمانی (FBT):
اغلب برای کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و اختلالات که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روانشناسی خصوصی (IPT):
این رویکرد بر مشکلات رابطه با سایر افراد در زندگی متمرکز است. زیرا درمان های شخصی معتقدند نحوه تعامل شما با دیگران می تواند بر سلامت عاطفی و روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا علائم گرسنگی و سیری بدن را بشناسید. آنها همچنین به شما کمک می کنند وزن خود را حفظ کرده و دید متعادلی در مورد رژیم غذایی بدست آورید.

با خوردن زیاد غذا مراقب خود باشید
علاوه بر پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین انواع و زمان ورزش های سالم مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند تا بر عادت های بد غلبه کنید و احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و کاهش آرمان

دیدگاهتان را بنویسید